Działający w kampanii były subpostmaster obawia się, że odszkodowanie dla ofiar skandalu zostanie opóźnione do 2025 r


The człowiek, który przewodził grupie ponad 500 byłych podpoczmistrzów która ujawniła skandal IT w Post Office Horizon, obawia się, że ofiary nie otrzymają pełnego odszkodowania do 2025 r., ponieważ rządowy program ich wypłaty nie ma motywacji i jest „ugrzęźnięty w biurokracji”.

Zarzuca Urzędowi Pocztowemu nieujawnianie informacji istotnych dla pełnomocników prawnych ofiar afery.

Alan Bates założył Grupa kampanii Justice for Subpostmasters Alliance (JFSA). w 2009 r. Jej członkami byli podpocztowcy, którzy ponieśli ogromne trudności w wyniku błędów w oprogramowaniu oddziałów, powodujących niewyjaśnione straty i brutalnego sposobu załatwienia sprawy przez Pocztę.

Po wprowadzeniu oprogramowania firmy Fujitsu w 2000 r. do automatyzacji głównie ręcznych praktyk w oddziałach pocztowych, subpostmasterzy zaczęli odczuwać niewyjaśnione braki na swoich rachunkach. Za braki, które w rzeczywistości nie istniały, obwiniano podpoczmistrzów i musieli je spłacać. Ponad 700 osób zostało oskarżonych o przestępstwa finansowe, a wielu z nich odbywało kary więzienia. Tysiące innych cierpiało zmieniające życie trudności w wyniku nieudanych biznesów i spłacania niewyjaśnionych braków.

w 2009 r Po raz pierwszy ujawniono dochodzenie Computer Weekly że subpostmasterzy byli obwiniani za niewyjaśnione braki księgowe, które ich zdaniem były spowodowane błędami oprogramowania (patrz oś czasu artykułów Computer Weekly u dołu artykułu).

Dziesięć lat później JFSA pozwał Urząd Pocztowy do Sądu Najwyższego w ramach Group Litigation Order (GLO) i ujawnił prawdę o wadliwym oprogramowaniu, które do tego momentu, jak twierdził Urząd Pocztowy, było wolne od błędów.

Reklama

Wyroki w sprawie High Court, za którą zapłaciły ofiary, doprowadziły również do wyjaśnienia jednej z największych pomyłek sądowych w historii Wielkiej Brytanii. Do tej pory zrobiło to 86 byłych subpostmasterów uchylono niesłuszne wyroki skazujące za kradzież i oszustwo.

Tysiące subpostmasterów dotkniętych wadliwym oprogramowaniem otrzymało wypłaty odszkodowań w ramach programu historycznego niedoborów, który Urząd Pocztowy został zmuszony do ustanowienia po przegranej w sądzie. Jednakże 555 członków JFSA pozwało pocztę do sąduznani jako wnioskodawcy GLO, zostali wykluczeni z tego programu, ponieważ przyznano im już odszkodowanie w wysokości 58 milionów funtów.

Ale kiedy ich koszty prawne – zapewnione przez podmiot finansujący postępowanie sądowe, który wymaga spłaty wraz z odsetkami – zostały wyjęte, wnioskodawcom GLO pozostało 11 milionów funtów do podziału. To pozostawiło ludzi, którzy stracili domy, firmy i ogromne sumy pieniędzy, średnio po kilka tysięcy funtów.

Po ciągłej kampanii i rządzie U

Większość członków JFSA otrzymała już tymczasową rekompensatę, ale Bates napisał do ponad 500 członków, z których wielu cierpiało przez około 20 lat, wyrażając przekonanie, że jest mało prawdopodobne, aby płatności końcowe były wypłacane przez kolejne dwa lata.

Bates, który niedawno odrzucił OOBE za swoje monumentalne osiągnięcia, napisał: „Nienawidzę być zwiastunem złych wiadomości, ale zasługujesz na poznanie prawdy o tym, jak rozumiem, jak sprawy się obecnie mają. Obecnie nie widzę ostatecznych ofert w ramach systemu rekompensat GLO aż do 2025 r., ponieważ cały program wydaje się ugrzęznąć w biurokracji i wydaje się, że nie ma chęci do przeprowadzenia programu.

“…od [it was launched]wydaje się, że program ugrzązł w biurokracji lub utknął, celowo lub nie, w wielu obszarach. Najbardziej niepokojące jest ujawnienie lub brak ujawnienia przez Urząd Pocztowy, tj. ujawnienie informacji, które posiada na Twój temat”.

„Nie widzę ostatecznych ofert w systemie rekompensat GLO aż do końca 2025 r., ponieważ cały program wydaje się ugrzęznąć w biurokracji i wydaje się, że nie ma woli przeprowadzenia programu”

Alana Batesa, JFSA

Bates dodał: „… ze wszystkich procesów, przez które musi przejść roszczenie, dlaczego ujawnienie wszystkich szczegółów, które posiada Urząd Pocztowy, miałoby stać się tak pozornie nie do pokonania problemem, nie mam pojęcia, to nie ma sensu, poza jest to albo skrajna niekompetencja (niekompetentna poczta?), albo z jakiegoś innego powodu nie chcą ci przekazać tego, co mają.

„Niezdolność Urzędu Pocztowego do ujawnienia informacji w twojej sprawie powstrzymuje twojego prawnika przed pracą nad twoim roszczeniem, ponieważ prawnicy niewiele mogą zrobić, dopóki nie otrzymają dokumentów ujawnienia, a wiem, że wszystkie twoje kancelarie prawne ścigały problem ujawnienia przez miesiące bez żadnego sukcesu”.

W swoim okólniku JFSA Bates zalecił, aby Urząd Pocztowy miał cztery tygodnie na przedstawienie wszelkich ujawnień, jakie posiada w każdej sprawie subpostmastera, po czym, jeśli nie jest w stanie dostarczyć dowodów na odrzucenie roszczenia, należy przyznać wnioskodawcy korzyść z wątpliwości .

Bates powiedział członkom JFSA, że poczyniono również powolne postępy w decydowaniu o rodzajach strat, o które ofiary mogą się ubiegać, oraz o ich wartościach, znanych jako Heads of Claim.

„Myślę, że wszyscy byliśmy teraz wystarczająco cierpliwi i daliśmy wszystkim odpowiedzialnym wystarczająco dużo czasu, aby posunąć się naprzód, ale wydaje się, że wszystko, co zrobili, to siedzenie, więc nadszedł czas, aby nasze głosy zostały ponownie usłyszane, ” napisał Bates.

Powiedział, że członkowie JFSA powinni skontaktować się ze swoimi posłami i podzielić się z nimi swoimi frustracjami.

„W końcu się tam dostaniemy, ale tak jak ty, nie chcę czekać do 2025 roku” – podsumował Bates w swoim okólniku grupowym.

W styczniu 2022 r. Computer Weekly ujawnił, że rządowy urząd pocztowy miał otrzymało dotacje o wartości ponad 1 mld GBP w 2021 rw programie o nazwie Odszkodowanie za sprawy historyczne urzędu pocztowego.

Rząd nie odpowiadał tygodnikowi Computer na pytania, kiedy ten artykuł został opublikowany.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment