Dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella, popiera zdecentralizowane chmury, aby wspierać pracę hybrydową


Moc obliczeniowa będzie musiała być coraz bardziej oparta na chmurze, zdecentralizowana i wszechobecna, aby wspierać hybrydowe modele robocze i napędzać kolejną falę wzrostu gospodarczego, twierdzi dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella,

Podczas otwierającej przemówienie tegorocznej edycji wirtualna konferencja użytkowników i partnerów Microsoft Ignite, Nadella krótko zastanawiała się nad „drugą falą” transformacji cyfrowej – początek pandemii koronawirusa Covid-19 zapoczątkował na całym świecie, ponieważ „organizacje z każdej branży” starały się przyspieszyć swoje „inicjatywy cyfrowe mające na celu budowanie odporności i transformację” .

Ponieważ jednak gospodarki na całym świecie zwracają uwagę na wyjście z pandemii, technologia jako całość odegra niezwykle ważną rolę w tym ożywieniu, ale chmura – w szczególności – będzie miała zasadnicze znaczenie dla zapewnienia, że ​​„nikt nie zostanie w tyle”, dodany.

„Ponad dziesięć lat temu my [Microsoft] oświadczyliśmy, że stawiamy na chmurę, ponieważ rozumiemy jej obietnicę transformacji i możliwości [it] tworzy dla każdej organizacji. A dziś nadszedł czas, abyśmy zastanowili się, jak chmura zmieni się w ciągu następnej dekady i jakie innowacje będą wymagały od chmury nasz zmieniający się świat ”- powiedział. „Będziemy musieli gruntownie zmienić sposób, w jaki chmura może napędzać kolejny poziom szerokiego wzrostu gospodarczego, w którym każdy może uczestniczyć”.

Proces ten będzie obejmował odejście od scentralizowanych modeli obliczeniowych, w których usługi w chmurze są głównie obsługiwane i hostowane w dużych samodzielnych centrach danych, na rzecz takiego, w którym moc obliczeniowa jest bardziej rozproszona i „osadzona w każdym miejscu naszego świata” – powiedział Nadella.

„Każda organizacja mała lub duża, w każdej branży, w każdym kraju będzie potrzebować bardziej wszechobecnej i bardziej zdecentralizowanej mocy obliczeniowej. Przechodzimy przez radykalną zmianę w architekturze obliczeniowej od materiałów do półprzewodników i systemów od chmury do jej krawędzi ”- kontynuował.

Reklama

„Rezultatem tego wszystkiego będzie ciągły wykładniczy wzrost mocy obliczeniowej. Jednak obecnie jesteśmy u szczytu centralizacji. W miarę jak informatyka zostanie osadzona w każdym miejscu naszego świata, zmieniając sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z ludźmi, miejscami i rzeczami, a także w miarę zbiegania się światów fizycznych i cyfrowych, będziemy wymagać większej suwerenności i zdecentralizowanej kontroli. Przetwarzanie w chmurze i przetwarzanie brzegowe będą ewoluować, aby sprostać wszystkim tym potrzebom w świecie rzeczywistym ”.

Zwłaszcza, że ​​to, gdzie pracujemy i jak to robimy, ulegnie zmianie, ponieważ organizacje dążą do umocnienia elastycznych warunków pracy, które obowiązywały podczas pandemii.

W tym miejscu Nadella mówił o tym, jak pandemia zmieniła oczekiwania pracowników dotyczące elastycznej pracy, co wpisuje się w kolejny powracający temat dyskusji na tegorocznej konferencji Ignite o tym, jak „Praca hybrydowa” wygląda na to, że stanie się normą w świecie po pandemii.

To wyrażenie jest używane do opisania miejsc pracy, w których pracownicy mają możliwość pracy z biura lub domu, kiedy chcą i kiedy chcą, i jest to konfiguracja, którą według wielu analityków stanie się normą po zakończeniu pandemii koronawirusa Covid-19.

„Każda organizacja będzie potrzebować nowego modelu operacyjnego do pracy hybrydowej” – powiedział w poście na blogu Jared Spataro, wiceprezes korporacyjnego pakietu produktywności opartego na chmurze Microsoft 365 giganta oprogramowania.

„Aby konkurować w tym nowym świecie, liderzy muszą wykazać się niezwykłą elastycznością w kwestii tego, kiedy, gdzie i jak pracują ludzie. [And] każdy klient, z którym rozmawiam, chce wspierać ludzi w świecie pracy, który jest dynamiczny, płynny i oparty na chmurze.

„Chcą znaleźć sposoby, aby ludzie mogli pracować nie tylko z dowolnego miejsca, ale w dowolnym czasie, dzięki rozwiązaniom umożliwiającym zarówno synchroniczną, jak i asynchroniczną współpracę” – dodał.

Zaręczynowy

Jednym z największych wyzwań, jakie wynikają z tego sposobu pracy, jest to, jak najlepiej zadbać o to, aby osoby pracujące zdalnie mogły czuć się zaangażowane i kontynuować efektywną współpracę z pracownikami w sposób konsekwentny i zgodny ze zmieniającymi się oczekiwaniami pracowników.

„Gdy świat się odradza, nie ma powrotu” – powiedział Nadella podczas swojego przemówienia. „Oczekiwania pracowników zmieniają się, a elastyczność będzie kluczowa”.

Aby to przyznać, Microsoft jest w ferworze próby zmiany położenia swojej opartej na chmurze platformy współpracy Teams aby stała się „warstwą organizacyjną” wspierającą firmy w przyjmowaniu hybrydowego modelu pracy, powiedział.

„Tworzymy Microsoft Teams jako warstwę organizacyjną dla wszystkich sposobów naszej pracy. Tryby komunikacji, współpracy i możliwość rozszerzenia jej o inne aplikacje i usługi ”- powiedział Nadella. „Dzięki usłudze Teams zapewniamy, że ludzie mogą współpracować w organizacji i poza nią. Że mogą się uczyć w kontekście swojej pracy i że mogą zachować i zbudować nowy kapitał społeczny ”.

Wykorzystanie Microsoft Teams w przedsiębiorstwach gwałtownie wzrosło podczas pandemii, a firma niedawno twierdziła, w wynikach za drugi kwartał, że „szybko staje się platformą ujednoliconej komunikacji wybieraną przez każdą organizację”.

Firma zgłosiła również w swoich wynikach, że 60 milionów ludzi uzyskuje dostęp do zespołów każdego dnia za pośrednictwem urządzeń mobilnych i że obecnie ma 117 firm zatrudniających ponad 100 000 pracowników, aby zapewnić łączność i współpracę swoich pracowników.

Mimo to firma chce zrobić więcej, aby przełamać bariery komunikacyjne istniejące w hybrydowych środowiskach pracy, gdy masz mieszany zespół ludzi, w którym niektórzy pracują w domu, a inni w biurze i wszyscy uczestniczą w tym samym projekcie .

Platforma rzeczywistości mieszanej

Na poparcie tego firma zadebiutowała platformą rzeczywistości mieszanej, Microsoft Mesh, podczas przemówienia Ignite. Ma to na celu umożliwienie użytkownikom interakcji ze współpracownikami i treściami 3D za pośrednictwem urządzeń mobilnych, zestawów słuchawkowych rzeczywistości wirtualnej lub komputerów PC, tak aby czuli się „fizycznie obecni” ze sobą, gdy są rozdzieleni.

Obecnie w wersji zapoznawczej Microsoft powiedział, że użytkownicy będą mogli łączyć się ze sobą jako awatary lub jako holograficzne wersje siebie za pomocą Mesh, który jest zasilany przez platformę chmury publicznej firmy Azure.

Nadella powiedział, że technologia może mieć równie transformacyjny wpływ na to, jak ludzie wchodzą ze sobą w interakcje, gdy są oddzieleni, jak stworzenie platformy Microsoft Xbox Live wywarło wpływ na gry.

„Przeszliśmy od trybu dla jednego gracza do trybu wieloosobowego, tworząc społeczność, która pomaga ludziom łączyć się i osiągać wspólne cele. Teraz wyobraź sobie, że to samo stało się z rzeczywistością mieszaną ”- powiedziała Nadella.

„Siatka umożliwia interakcję holograficzną z innymi osobami w naturalny sposób. Na przykład mogę dołączyć do obchodów urodzin z moją dalszą rodziną w Indiach, wchodząc w interakcję tak, jakbyśmy byli fizycznie razem bez żadnych ekranów między nami.

„Albo mogę spotkać moich kolegów po drugiej stronie świata – współpracując tak, jakbyśmy znowu byli w tym samym pokoju, bez ekranu pośredniczącego w naszych interakcjach. Trudno sobie wyobrazić, ale to jest przyszłość, którą budujemy ”- dodał.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W przypadku inteligentnych pierścionków odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Zakup inteligentnego pierścionka jest nieco bardziej skomplikowany niż zakup smartwatcha. Aby go kupić, musisz zaopatrzyć się w zestaw do wymiarowania, przymierzyć kilka...

Francesca ma najbardziej romantyczną fabułę w Bridgerton

Podczas gdy jej rodzeństwo staje się ogromne, rozległe historie miłosneWłaściwie Francesca Bridgerton (Hannah Dodd) po cichu wygrywa grę w związku. Szósta...

Tylko dzisiaj samonagrzewający się kubek Ember Mug 2 jest przeceniony o prawie połowę

Bez kawy wielu z nas prawdopodobnie przestałoby istnieć. Jest to prawdopodobnie jedno z naszych najważniejszych narzędzi zwiększających produktywność, dlatego osobiście uważam, że...
Advertisment