Dyrektor generalny AWS Adam Selipsky ustąpi ze stanowiska w czerwcu 2024 r


Usługi internetowe Amazona Dyrektor generalny AWS Adam Selipsky ustępuje ze stanowiska po trzech latach kierowania firmą, a od 3 czerwca 2024 r. na stanowisku lidera giganta chmury publicznej zastąpi go wieloletni pracownik Amazona Matt Garman.

Nadchodząca zmiana w kierownictwie wykonawczym firmy została potwierdzona w e-mailu personelu, autorstwa Amazon.com i byłego szefa AWS Andy’ego Jassy’ego. Ujawnił w nim, że czas Selipsky’ego na stanowisku dyrektora generalnego zawsze miał być stosunkowo krótkotrwały.

„Adam Selipski był jednym z pierwszych [vice-presidents] zatrudniliśmy w AWS w 2005 roku i przez 11 lat doskonale kierowaliśmy sprzedażą, marketingiem i wsparciem AWS, zanim odeszliśmy i zostaliśmy dyrektorem generalnym Tableau” – powiedział.

„Zawsze darzyłem Adama dużym szacunkiem i spotkaliśmy się kilka razy, aby omówić możliwość powrotu do kierowania AWS” – powiedział Jassy. „Podczas tych rozmów zgodziliśmy się, że jeśli przyjmie tę rolę, prawdopodobnie będzie ją pełnił przez kilka lat i że jedną z rzeczy, na których będzie się w tym czasie skupiał, była pomoc w przygotowaniu kolejnego pokolenia przywódców”.

Selipsky został ogłoszony następcą Jassy’ego w marcu 2021 roku, a kiedy dołączył do AWS, firma osiągnęła przychody na poziomie 51 miliardów dolarów. Kiedy odejdzie w przyszłym miesiącu, Jassy potwierdził, że Selipsky odejdzie w czasie, gdy przychody AWS pod jego kierownictwem podwoiły się do 100 miliardów dolarów.

„Chciałbym podziękować Adamowi za wszystko, co zrobił, aby kierować AWS w ciągu ostatnich trzech lat” – powiedział Jassy. „Przejął stery w środku pandemii, która postawiła przed nim szereg wyzwań przywódczych i biznesowych.

Reklama

„Pod jego kierownictwem zespół podjął właściwą długoterminową decyzję, aby pomóc klientom zwiększyć efektywność wydatków, nawet jeśli oznaczało to mniejsze krótkoterminowe przychody AWS”.

Duża część kadencji Selipsky’ego została zdefiniowana przez przedsiębiorstwa chcące zoptymalizować swoje zasoby AWS w obliczu globalnej niepewności gospodarczej, która – jak podaje Computer Weekly – doprowadziła do spowolnienia rocznej dynamiki przychodów.

Chociaż najnowszy zestaw wyników finansowych AWS wskazuje na odbicie się wydatków netto firmy na nową chmurę, a także rosnący popyt na jej portfolio usług sztucznej inteligencji (AI).

Jednak Tracy Woo, główny analityk w firmie monitorującej rynek IT Forrester, stwierdziła, że ​​wiadomość o odejściu Selipsky’ego „nie jest zaskakująca”, biorąc pod uwagę spowolnienie wzrostu przychodów, jakiego firma doświadczyła pod jego kierownictwem, oraz fakt, że wydaje się, że dogania swoich rywali, Microsoft. i Google w przestrzeni AI.

„Ruch generatywnej sztucznej inteligencji zaskoczył AWS, umieszczając go na trzecim miejscu pod względem sztucznej inteligencji wśród hiperskalerów – jest to nieznane terytorium dla AWS” – powiedział Woo. „Mimo to powolny rozwój chmury niekoniecznie jest problemem Selipsky’ego, ale rynku chmury [one].

„Wszyscy główni dostawcy rozwiązań chmurowych odnotowali spowolnienie wzrostu w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Recesja technologiczna i szalona zmiana mentalności „najpierw chmura” na nastawienie „chmura w razie potrzeby” spowolniły znaczną część wydatków na chmurę w wyniku hiperwzrostu, do którego byliśmy przyzwyczajeni w ciągu ostatnich pięciu lat.

Następca Selipsky’ego, Matt Garman, jest częścią Amazona od 2005 r., a w 2006 r. został jednym z pierwszych menedżerów produktu AWS. Następnie w 2016 r. został dyrektorem generalnym działu AWS Compute, a następnie objął stanowisko dyrektora od 2020 roku ogólnoświatowy dział firmy zajmujący się sprzedażą, marketingiem, wsparciem i usługami profesjonalnymi.

„Matt zna naszych klientów i firmę jak nikt inny na świecie i ma doświadczenie na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla zarówno po stronie produktów, jak i generowania popytu” – powiedział Jassy. „Jestem podekscytowany możliwością zobaczenia Matta i jego wybitnego zespołu kierowniczego AWS w dalszym ciągu wymyślających naszą przyszłość – to wciąż dopiero początek pracy w AWS”.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Acer przedstawia nową linię projektorów laserowych Vero do domowej rozrywki

Firma Acer ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek nowych, ekologicznych projektorów Vero, zaprojektowanych z myślą o podniesieniu poziomu wrażeń związanych z rozrywką w domu,...

Broadcom/VMware: Łączymy siły w celu migracji z VMware

W tym tygodniu opublikowano kilka ogłoszeń dotyczących produktów, które ilustrują możliwości, jakie niektóre firmy IT dostrzegają w docieraniu do obecnych użytkowników VMware, którzy...

Google TV otrzyma funkcję „znajdź mojego pilota”.

W najnowszej aktualizacji Androida dla Google TV dodano przydatny dodatek, który powinien ułatwić odnalezienie zaginionych pilotów. Władze Androida informuje, że wersję beta...
Advertisment