Dwa powody, dla których Apple może wycofywać 27-calowy iMac


Kluczowe dania na wynos

 • Apple nie wypuści nowej wersji Apple Silicon 27-calowego iMaca i zamiast tego skupi się na modelu 24-calowym.

 • 24-calowy iMac jest przeznaczony do ogólnych zadań i normalnej pracy, a profesjonaliści poszukujący większej mocy będą musieli rozważyć inne opcje, takie jak Mac Studio lub Mac mini.

 • Apple chce nakłonić zaawansowanych użytkowników do zakupu Studio Display i nowego Mac Studio, aby zwiększyć marże zysku i zatrzymać użytkowników w ekosystemie Apple.

Od jakiegoś czasu krążą pogłoski, że Apple wypuści na rynek odświeżonego 27-calowego iMaca, mimo że firma nie aktualizowała swojego ostatniego 27-calowego iMaca od prawie trzech lat. Wszyscy myśleli, że Apple w końcu ujawni zaktualizowaną wersję zawierającą nowy układ z serii M, ale ostatecznie tak się nie stało. Wydarzenie „Strasznie szybko”..

Apple nie aktualizowało swojego 27-calowego iMaca od 2020 r., a firma zaprzestała produkcji tego urządzenia w 2022 r. Chociaż wiele plotek głosiło, że Apple może wypuścić zaktualizowany model z 32-calowym wyświetlaczem i wąskimi ramkami, wydaje się, że tak się nie stanie w najbliższym czasie.

Potwierdziła to przedstawicielka Apple PR, Starlayne Meza Pobocze że Apple będzie w dalszym ciągu zachęcać klientów do zakupu monitora Studio Display i komputera Mac Studio lub komputera Mac mini, jeśli będą potrzebować większej mocy i jeszcze lepszych wrażeń.

„Apple nie będzie produkować 27-calowego iMaca w wersji Apple Silicon, aby zastąpić model wyposażony w procesory Intel, którego produkcję zakończono w 2022 roku. Zamiast tego firma skupia linię iMaca wokół 24-calowego modelu, który został wprowadzony na rynek na początku 2021 roku i właśnie tej jesieni zaktualizowano go o nowy procesor M3.

Przedstawicielka Apple PR, Starlayne Meza, potwierdziła plany firmy The Verge. Firma zachęca tych, którzy żywili nadzieję na większy iMac, do rozważenia monitorów Studio Display i Mac Studio lub Mac Mini, które łączą 27-calowy ekran 5K z oddzielnym komputerem w porównaniu z konstrukcją „wszystko w jednym” w modelu iMaca.”


2 24-calowy iMac to maszyna ogólnego przeznaczenia

Reklama

W obecnej sytuacji jasne jest, że 24-calowy iMac ma stać się nową maszyną rodzinną, mającą na celu przede wszystkim skupienie się na wykonywaniu ogólnych zadań i normalnych przepływach pracy. Chociaż nowy komputer z procesorem M3 jest w stanie obsłużyć znacznie więcej niż poprzedni iMac z procesorem M1, nie jest on przeznaczony dla profesjonalistów, a ci, którzy szukają większej mocy, prawdopodobnie nadal będą musieli kupić Mac Studio, Mac mini lub MacBooka Pro, jeśli chcą przenośnego, potężnego urządzenia.

Sam Apple zazwyczaj prezentuje urządzenie w jasnych salonach i domowych biurach, informując nas, że chce, aby użytkownicy używali go w domu lub do lekkiej pracy. 24-calowy iMac jest również ograniczony pod względem portów, ponieważ model z wyższej półki ma tylko cztery porty z tyłu.

Powiązany: Najlepsze komputery Mac w 2023 r.: Który kupić?

1 Apple może więcej zyskać na kilku innych produktach

li-apple-mac-studio-m2-max-ultra

Apple to firma warta wiele bilionów dolarów, dlatego niezwykle ważne jest, aby przynosiła zyski. Apple z powodzeniem stworzyło wiele odnoszących sukcesy platform, a firma zamierza stworzyć nowe kategorie i składy, aby zwiększyć swoją marżę zysku. Jasne jest zatem, że Apple chce nakłonić zaawansowanych użytkowników do zakupu monitora Studio Display i nowego komputera Mac Studio.

Połączenie tych dwóch urządzeń oznacza, że ​​użytkownicy chętniej pozostaną w ekosystemie i pozostaną w Apple w dającej się przewidzieć przyszłości. Dodatkowe urządzenia oznaczają również, że użytkownicy chętniej wydadzą więcej na produkty Apple, co jeszcze bardziej poprawi wyniki finansowe Apple. To inteligentna strategia, która oferuje również większą wszechstronność i moc.

Czy będzie nowy iMac Pro?

Apple iMac Pro z 2017 roku

Warto wspomnieć, że chociaż Apple całkowicie wykluczył nowy 27-calowy iMac, nadal istnieje możliwość, że zobaczymy model z jeszcze większym wyświetlaczem. Istnieje również możliwość, że zobaczymy 32-calowego iMaca Pro potencjalnie w 2024 lub 2025 roku. Analityk Apple Ming-Chi Kuoprzewidział, że nowy 32-calowy iMac może zostać zaprezentowany gdzieś w 2025 roku.

Apple boryka się obecnie z niedoborami dostawców i istnieje ryzyko, że opracowanie nowego urządzenia zajmie Apple jeszcze więcej czasu, ponieważ krążą pogłoski, że chce, aby jego następna maszyna była wyposażona w wyświetlacz mini-LED.

 • pbi-jabłko-imac-m3-2023

  24-calowy iMac (M3, 2023 r.)

  Odświeżony 24-calowy iMac otrzymał w 2023 r. niewielką, ale potężną modernizację. Teraz jest wyposażony w nowy, potężny chip M3, który zapewnia ogromny wzrost wydajności i efektywności. Ma jasny i dokładny wyświetlacz, świetny dźwięk i wszystkie akcesoria potrzebne do rozpoczęcia pracy.

 • Studio Apple Mac

  Studio Maca

  Apple Mac Studio to niezwykle kompaktowe urządzenie, które poradzi sobie ze wszystkim, co zechcesz mu rzucić. Jest wyposażony w procesor Apple M1 Max lub M1 Ultra, co czyni go jednym z najpotężniejszych komputerów Mac na rynku.

 • pbi-apple-studio-display

  Wyświetlacz Apple Studio

  Apple Studio Display to prawdopodobnie kombinezon dla większości ludzi, ale jego cena może być uzasadniona dla profesjonalistów i tych, którzy cenią wyjątkową jakość wykonania, doskonałą dokładność i doskonałą kompatybilność z produktami Apple.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment