Duovox Mate Pro to mały aparat, który naprawdę widzi w ciemności


Jeśli masz stosunkowo nowy telefon, prawdopodobnie masz w aplikacji aparatu dedykowany tryb nocny. Funkcje te zmieniły możliwości fotografowania w nocy, łącząc wiele obrazów w jedną jasną ekspozycję. Ale istnieją ograniczenia tego podejścia — musisz na przykład pozostać nieruchomo, a to nie działa z wideo.

Twórcy nowego aparatu o nazwie Duovox Mate Pro, który właśnie uruchomiono na Kickstarterze, obstawiam, że wciąż jest miejsce na dedykowany sprzęt do słabego oświetlenia. Mate Pro to kompaktowy aparat z sensorem Sony STARVIS 2 CMOS, który Duovox twierdzi, że jest tysiąc razy czulszy niż sensor w iPhone 13 Pro i ma o 148 procent większy zakres dynamiki niż Sony A7S III.

Czujniki obrazu STARVIS firmy Sony są przeznaczone głównie do kamer bezpieczeństwa. Wykorzystują podświetlenie z tyłu i mają zdolność przechwytywania światła podczerwonego oraz światła widzialnego, co pozwala im wytwarzać widoczny obraz w najbardziej ekstremalnych warunkach oświetleniowych.

Reklama

Konstrukcja Mate Pro jest utylitarna, ale na swój sposób urocza. Proporcje trochę mi przypominają Q . Pentaksa linia bezlusterkowców sprzed dekady — malutki obiektyw, który wygląda na ogromny na jeszcze mniejszym korpusie, który ma tylko cztery cale szerokości. Tylny panel aparatu zajmuje wyłącznie 3-calowy ekran dotykowy, który służy do sterowania prawie wszystkim; górna płyta ma tylko przycisk zasilania, przycisk migawki i czterokierunkowe przyciski kierunkowe.

Wysoka czułość na światło jest wyraźnie widoczna podczas chodzenia z Mate Pro. Mieszkam w Tokio, gdzie trudno znaleźć się w sytuacji, w której jest naprawdę ciemno jak smoła, ale najciemniejsze uliczki w mojej okolicy wyglądały jak światło dzienne na ekranie Mate Pro, z wyraźnie oddanymi kolorami. To ciekawa alternatywa dla latarki — możesz zobaczyć całą scenę przed sobą, zamiast świecić światłem w określonym kierunku. (Z przodu aparatu zamontowana jest również prawdziwa latarka.)

Tylko nie oczekuj, że jakość obrazu utrzyma się w przypadku fotografii. Czujnik ma rozdzielczość tylko 2K, a szanse na Mate Pro są naprawdę duże, gdy porównasz go z trybem nocnym smartfona, który wykorzystuje złożone algorytmy i nowoczesny procesor sygnału obrazu. Duovox twierdzi, że korzysta z zaawansowanej redukcji szumów, ale wyniki są nadal bardzo głośne. Oto przykład obok Oppo Find X5 Pro, który oceniłbym jako jeden z najlepszych dostępnych obecnie trybów nocnych:

Ciemna uliczka uchwycona na Duovox Mate Pro (po lewej) i Oppo Find X5 Pro (po prawej). Obraz Duovox jest jaśniejszy, ale znacznie mocniejszy i głośniejszy.

Pomijając słabą jakość obrazu, obiektyw Mate Pro nie jest również idealny do fotografii ogólnej. Ogniskowa jest wąska, ale minimalna odległość ostrzenia jest długa, co oznacza, że ​​nie jest przydatna do robienia zdjęć bliskich obiektów. Jednak w przypadku migawek i szybkich klipów wideo spełnia swoje zadanie.

Lepiej myśleć o Duovox Mate Pro jako o przenośnym aparacie bezpieczeństwa niż o narzędziu artystycznym. Za pomocą tego urządzenia możesz nagrywać praktycznie wszystko, a jest ono wystarczająco małe, aby zamontować je prawie w dowolnym miejscu i pozostawić do pracy tak długo, jak wytrzyma bateria (wewnętrzna lub zewnętrzna zasilana przez USB-C). Jest też wbudowany hotspot Wi-Fi, dzięki czemu możesz przesyłać strumieniowo obraz z kamery do aplikacji na smartfony Duovox.

Widziałem też Mate Pro jako przydatne akcesorium podróżne. Często przebywam w częściach Japonii, w których jest bardzo mało światła – niestety nie w czasie, w którym miałem Mate Pro – i byłoby to pomocne podczas wędrówek, jazdy samochodem lub szukania dzikiej przyrody.

Mate Pro jest dostępny na Kickstarterze od 599 USD, ale Duovox twierdzi, że standardowa cena detaliczna wyniesie 1200 USD, co wydaje się być rozciągliwe. Jednak w zależności od przypadku użycia 599 USD będzie albo dużo pieniędzy, aby zapłacić za zły aparat fotograficzny, albo całkiem niezłą ofertę za legalne noktowizory w kieszeni. Oczekuje się, że zostanie wysłany w październiku tego roku.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple wciąż sprzedaje opaskę Apple Watch Pride Solo Loop 2021

Apple we wtorek wypuściło Edycja 2022 tradycyjnych opasek Apple Watch Pride. Chociaż w przeszłości firma zrezygnowała ze starych opasek Pride po wypuszczeniu...

Śledź utwory, których chcesz posłuchać później za pomocą MusicBox

iOS ma wiele sposobów, aby pomóc Ci odkrywać nowe utwory, w tym wbudowana integracja z Shazam. Ale co, jeśli z jakiegoś powodu...

Nowa zasada Apple App Store dla łatwiejszego usuwania kont i danych trafi 30 czerwca

Podczas imprezy WWDC 2021 firma Apple wprowadziła szereg zmian zasad dotyczących App Store, dostosowanie zasad do wszystkiego od polowania na nagrody...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!