DuckDuckGo oferuje swoją wersję integracji sztucznej inteligencji języka naturalnego z DuckAssist


DuckDuckGo jest dziś dostępny z aktualizacją, która wprowadza wersję beta nowej funkcji o nazwie DuckAssist. Podejście do sztucznej inteligencji różni się od tego, co widzieliśmy w ChatGPT OpenAI i Microsoftu szerokie skupienie. DuckAssist został zaprojektowany w celu oferowania „bardziej bezpośrednio reagujących” odpowiedzi na pytania podsumowane z Wikipedii i podobnych źródeł.

KaczkaDuckGo założyciel i dyrektor generalny Gabriel Weinberg podzielił się wiadomością w a post na blogu tego ranka.

Generatywna sztuczna inteligencja uderza w świat wyszukiwania i przeglądania w wielkim stylu. W DuckDuckGo staraliśmy się zrozumieć różnicę między tym, co może robić dobrze w przyszłości, a tym, co może robić dobrze teraz. Ale bez względu na to, jak zdecydujemy się użyć tej nowej technologii, chcemy, aby wniosła ona wyraźną wartość dodaną do naszego prywatnego wyszukiwania i przeglądania.

Mając to na uwadze, DuckDuckGo uruchomił pierwszą wersję DuckAssist w wersji beta dla wszystkich użytkowników. Jak pokazano powyżej, funkcja „Natychmiastowa odpowiedź” może pojawić się w przypadku niektórych wyszukiwań u góry z przyciskiem „Zapytaj”, aby uzyskać naturalną odpowiedź AI.

DuckAssist korzysta z technologii zarówno z OpenAI, jak i Anthropic i podsumowuje odpowiedzi z Wikipedii „i czasami powiązanych stron, takich jak Britannica – używając aktywnego indeksowania DuckDuckGo”.

Weinberg podkreśla, że ​​DuckAssist jest prywatny, nie wymaga rejestracji i jest już dostępny.

Reklama

DuckDuckGo planuje uruchomić więcej funkcji wspomaganych przez sztuczną inteligencję „w nadchodzących miesiącach”. A jeśli beta DuckAssist pójdzie dobrze, zostanie oficjalnie dodana do przeglądarki „w nadchodzących tygodniach”.

Czego możesz oczekiwać od DuckAssist?

W wersji beta DuckAssist ma na celu najlepsze odpowiadanie na bardziej obiektywne, proste pytania.

W tej początkowej wersji próbnej DuckAssist najprawdopodobniej pojawi się w naszych wynikach wyszukiwania, gdy użytkownicy będą szukać pytań, na które można znaleźć proste odpowiedzi w Wikipedii. Pomyśl o pytaniach typu „co to jest indeks wyszukiwarki?” zamiast bardziej subiektywnych pytań, takich jak „jaka jest najlepsza wyszukiwarka?”. Korzystamy z najnowszej dostępnej pełnej wersji Wikipedii, która ma co najwyżej kilka tygodni. Oznacza to, że DuckAssist nie pojawi się w przypadku pytań nowszych niż to, przynajmniej na razie. W przypadku tych pytań nasza istniejąca strona wyników wyszukiwania lepiej radzi sobie z wyświetlaniem pomocnych informacji.

Weinberg zauważa również, że możesz nie widzieć DuckAssist „w wielu naszych wyszukiwaniach”. Ale dzięki połączeniu Wikipedii i generatywnej sztucznej inteligencji funkcja ta może „znacznie zwiększyć liczbę natychmiastowych odpowiedzi, które możemy zapewnić”.

Oto kilka wskazówek, jeśli chcesz to wypróbować:

  • Sformułowanie zapytania wyszukiwania jako pytania zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się DuckAssist w wynikach wyszukiwania.
  • Jeśli masz całkowitą pewność, że Wikipedia zawiera odpowiedź na Twoje zapytanie, dodanie słowa „wiki” do wyszukiwania zwiększa również prawdopodobieństwo pojawienia się DuckAssist w wynikach wyszukiwania.
  • Na razie wersja beta DuckAssist jest dostępna tylko w języku angielskim w naszych aplikacjach do przeglądania (iOS, AndroidI Prochowiec) i rozszerzenia przeglądarki (Firefoxa, ChromI Safari). Jeśli okres próbny pójdzie dobrze, planujemy wkrótce udostępnić go wszystkim użytkownikom wyszukiwarki DuckDuckGo.
  • Jeśli nie chcesz, aby DuckAssist pojawiał się w wynikach wyszukiwania, możesz wyłączyć „Natychmiastowe odpowiedzi” w ustawieniach wyszukiwania. (Uwaga: spowoduje to wyłączenie wszystkich funkcji Instant Answers, nie tylko DuckAssist).
  • Jeśli DuckAssist wygenerował wcześniej odpowiedź na dany temat, odpowiedź pojawi się automatycznie. W przeciwnym razie możesz kliknąć przycisk „Zapytaj”, aby otrzymać odpowiedź w czasie rzeczywistym.

Sprawdź wszystkie szczegóły w DuckDuckGo post ogłoszeniowy.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spoglądanie przez przezroczysty laptop Lenovo w przyszłość science-fiction

Rok po naprężeniu mięśni badawczo-rozwojowych za pomocą a składany laptop Lenovo, które rozszerzyło swój ekran za pomocą prostego naciśnięcia przycisku, powraca do tematu...

MWC 2024: ThinkPady Lenovo stają się szybsze i łatwiejsze w użyciu

Podczas Laptop ThinkBook z przezroczystym wyświetlaczem Lenovo, które zaprezentowało na MWC 2024, to tylko weryfikacja koncepcji, firma zapowiedziała także odświeżone wersje kilku ThinkPadów...
Advertisment