DuckDuckGo oferuje swoją wersję integracji sztucznej inteligencji języka naturalnego z DuckAssist


DuckDuckGo jest dziś dostępny z aktualizacją, która wprowadza wersję beta nowej funkcji o nazwie DuckAssist. Podejście do sztucznej inteligencji różni się od tego, co widzieliśmy w ChatGPT OpenAI i Microsoftu szerokie skupienie. DuckAssist został zaprojektowany w celu oferowania „bardziej bezpośrednio reagujących” odpowiedzi na pytania podsumowane z Wikipedii i podobnych źródeł.

KaczkaDuckGo założyciel i dyrektor generalny Gabriel Weinberg podzielił się wiadomością w a post na blogu tego ranka.

Generatywna sztuczna inteligencja uderza w świat wyszukiwania i przeglądania w wielkim stylu. W DuckDuckGo staraliśmy się zrozumieć różnicę między tym, co może robić dobrze w przyszłości, a tym, co może robić dobrze teraz. Ale bez względu na to, jak zdecydujemy się użyć tej nowej technologii, chcemy, aby wniosła ona wyraźną wartość dodaną do naszego prywatnego wyszukiwania i przeglądania.

Mając to na uwadze, DuckDuckGo uruchomił pierwszą wersję DuckAssist w wersji beta dla wszystkich użytkowników. Jak pokazano powyżej, funkcja „Natychmiastowa odpowiedź” może pojawić się w przypadku niektórych wyszukiwań u góry z przyciskiem „Zapytaj”, aby uzyskać naturalną odpowiedź AI.

DuckAssist korzysta z technologii zarówno z OpenAI, jak i Anthropic i podsumowuje odpowiedzi z Wikipedii „i czasami powiązanych stron, takich jak Britannica – używając aktywnego indeksowania DuckDuckGo”.

Weinberg podkreśla, że ​​DuckAssist jest prywatny, nie wymaga rejestracji i jest już dostępny.

Reklama

DuckDuckGo planuje uruchomić więcej funkcji wspomaganych przez sztuczną inteligencję „w nadchodzących miesiącach”. A jeśli beta DuckAssist pójdzie dobrze, zostanie oficjalnie dodana do przeglądarki „w nadchodzących tygodniach”.

Czego możesz oczekiwać od DuckAssist?

W wersji beta DuckAssist ma na celu najlepsze odpowiadanie na bardziej obiektywne, proste pytania.

W tej początkowej wersji próbnej DuckAssist najprawdopodobniej pojawi się w naszych wynikach wyszukiwania, gdy użytkownicy będą szukać pytań, na które można znaleźć proste odpowiedzi w Wikipedii. Pomyśl o pytaniach typu „co to jest indeks wyszukiwarki?” zamiast bardziej subiektywnych pytań, takich jak „jaka jest najlepsza wyszukiwarka?”. Korzystamy z najnowszej dostępnej pełnej wersji Wikipedii, która ma co najwyżej kilka tygodni. Oznacza to, że DuckAssist nie pojawi się w przypadku pytań nowszych niż to, przynajmniej na razie. W przypadku tych pytań nasza istniejąca strona wyników wyszukiwania lepiej radzi sobie z wyświetlaniem pomocnych informacji.

Weinberg zauważa również, że możesz nie widzieć DuckAssist „w wielu naszych wyszukiwaniach”. Ale dzięki połączeniu Wikipedii i generatywnej sztucznej inteligencji funkcja ta może „znacznie zwiększyć liczbę natychmiastowych odpowiedzi, które możemy zapewnić”.

Oto kilka wskazówek, jeśli chcesz to wypróbować:

  • Sformułowanie zapytania wyszukiwania jako pytania zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się DuckAssist w wynikach wyszukiwania.
  • Jeśli masz całkowitą pewność, że Wikipedia zawiera odpowiedź na Twoje zapytanie, dodanie słowa „wiki” do wyszukiwania zwiększa również prawdopodobieństwo pojawienia się DuckAssist w wynikach wyszukiwania.
  • Na razie wersja beta DuckAssist jest dostępna tylko w języku angielskim w naszych aplikacjach do przeglądania (iOS, AndroidI Prochowiec) i rozszerzenia przeglądarki (Firefoxa, ChromI Safari). Jeśli okres próbny pójdzie dobrze, planujemy wkrótce udostępnić go wszystkim użytkownikom wyszukiwarki DuckDuckGo.
  • Jeśli nie chcesz, aby DuckAssist pojawiał się w wynikach wyszukiwania, możesz wyłączyć „Natychmiastowe odpowiedzi” w ustawieniach wyszukiwania. (Uwaga: spowoduje to wyłączenie wszystkich funkcji Instant Answers, nie tylko DuckAssist).
  • Jeśli DuckAssist wygenerował wcześniej odpowiedź na dany temat, odpowiedź pojawi się automatycznie. W przeciwnym razie możesz kliknąć przycisk „Zapytaj”, aby otrzymać odpowiedź w czasie rzeczywistym.

Sprawdź wszystkie szczegóły w DuckDuckGo post ogłoszeniowy.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!