DuckDuckGo buduje odpowiedzi generowane przez sztuczną inteligencję w swojej wyszukiwarce


DuckDuckGo to najnowsza wyszukiwarka wykorzystująca sztuczną inteligencję. Firma zapowiedziała nowe narzędziezwany DuckAssist, który automatycznie pobiera i podsumowuje informacje z Wikipedii w odpowiedzi na określone pytania.

Wersja beta DuckAssist jest już dostępna w wyszukiwarce — ale tylko za pośrednictwem aplikacji mobilnych i rozszerzeń przeglądarki DuckDuckGo. Gabriel Weinberg, założyciel i dyrektor generalny DuckDuckGo, mówi, że firma doda go do wyszukiwarki internetowej, jeśli okres próbny „pójdzie dobrze”.

Naciśnij niebieski przycisk „zapytaj”, jeśli chcesz otrzymać odpowiedź od DuckAssist.
Obraz: DuckDuckGo

Gdy wpiszesz pytanie, z którym DuckAssist może pomóc, zobaczysz pole z napisem „Mogę sprawdzić, czy Wikipedia zawiera odpowiednie informacje na ten temat, po prostu zapytaj” na samej górze wyników wyszukiwania. Naciśnij niebieski przycisk „Zapytaj”, a otrzymasz odpowiedź wygenerowaną przez sztuczną inteligencję na podstawie podsumowanych informacji z Wikipedii. Jeśli DuckAssist już raz odpowiedział na pytanie, ta odpowiedź pojawi się automatycznie, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał „zadawać” tego samego wielokrotnie.

Chociaż narzędzie jest zbudowane na modelach językowych z OpenAI, firma, która tworzy ChatGPTI wspierany przez Google Anthropic, Weinberg twierdzi, że zachowa ten sam nacisk na prywatność, co DuckDuckGo. Zgodnie z zapowiedzią, DuckAssist nie będzie udostępniać żadnych danych osobowych OpenAI i Anthropic, a żadna firma nie będzie wykorzystywać twoich anonimowych pytań do szkolenia swoich modeli.

Według DuckDuckGo, DuckAssist nie będzie miał odpowiedzi na każdy pytanie; funkcja jest bardziej prawdopodobna w przypadku zapytań, które zawierają „proste odpowiedzi w Wikipedii”. Oznacza to zapytania takie jak „Co to jest indeks wyszukiwarki?” zamiast bardziej subiektywnych pytań typu „Jaka jest najlepsza wyszukiwarka?” DuckAssist jest również bardziej prawdopodobne, jeśli dodasz „wiki” do swojego pytania.

Reklama

Odpowiedź DuckAssist pojawi się automatycznie, jeśli wcześniej odpowiadała na to samo pytanie.
Obraz: DuckDuckGo

DuckDuckGo twierdzi, że funkcja korzysta z „najnowszej dostępnej pełnej wersji Wikipedii”, która ma około kilku tygodni, więc może nie być w stanie pomóc, jeśli szukasz czegoś później. Jednak firma planuje zaktualizować to w przyszłości, a także dodać więcej źródeł, z których DuckAssist będzie mógł czerpać.

Podobnie jak inne narzędzia AI, DuckAssist nie jest odporny na błędy. Weinberg zauważa, że ​​istnieje „ograniczenie ilości informacji, które funkcja może podsumować”, nie wspominając o tym, że Wikipedia może nie zawsze zawierać prawidłowe informacje. Weinberg uważa jednak, że dostarczanie przez DuckAssist podsumowań w odpowiedzi na pytania — zamiast polegania na własnych danych — zmniejsza ryzyko, że coś zmyśli.

„Technologia Generative AI została zaprojektowana do generowania tekstu w odpowiedzi na dowolny monit, niezależnie od tego, czy „zna” odpowiedź, czy nie”, pisze Weinberg. „Jednak prosząc DuckAssist o to tylko podsumować informacje z Wikipedii i pokrewnych źródeł, prawdopodobieństwo, że będzie to „halucynacja” — czyli po prostu coś zmyśli — jest znacznie zmniejszone”.

Jedną z największych zalet DuckAssist — przynajmniej dla mnie — jest to, że nie muszę się logować, aby z niego korzystać. Jak mój kolega Liz Lopatto, jestem po prostu zmęczony logowaniem się do rzeczy aby z nich korzystać, i to jest jeden z powodów, dla których prawie ich nie używam Narzędzie czatu Bing, mimo że przyznano mi dostęp do wersji beta. Miejmy nadzieję, że Microsoft w końcu pozwoli wszyscy korzystać z narzędzia, niezależnie od tego, czy korzystasz z konta Microsoft, czy nie, ale konieczność logowania się po prostu eliminuje wygodę, jaką mają oferować narzędzia wyszukiwania AI.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Prezydent USA powołuje się na ustawę o produkcji obronnej dla produkcji PCB

W poniedziałek, 27 marca, prezydent USA Joe Biden powołał się na ustawę o produkcji obronnej, aby stworzyć budżet w wysokości 50 milionów dolarów,...

M2 Pro Mac mini teraz 49 USD taniej w środowych najlepszych ofertach, opaski Apple Watch Leather Link 52 USD, więcej

Jesteśmy teraz w połowie tygodnia, a wszystkie dzisiejsze najlepsze zniżki na środę są do zdobycia dzięki uprzejmości z 9to5Zabawki. Tym razem powrót...

Kontroler N64 do uzupełniania zapasów Switcha: możesz go kupić teraz

Jeśli masz Nintendo Subskrypcja Switch Online + Expansion Pack który zapewnia dostęp do gier Nintendo 64 (i wielu innych), powinieneś otrzymać...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!