DSIT wpompowuje 100 milionów funtów w projekty biotechnologiczne


Rząd zapowiedział dofinansowanie w wysokości 100 milionów funtów projekty biotechnologiczne koncentruje się na wyzwaniach globalnych i napędzaniu wzrostu gospodarczego.

finansowanie, pochodzi z brytyjskiego działu badań i innowacji (UKRI) będą rozmieszczone w sześciu nowych ośrodkach misji z zakresu biologii inżynieryjnej i będą obejmować 22 różne projekty w całym kraju, których celem jest przygotowanie się na pandemie, innowacje w rolnictwie i ochrona przed powodziami.

The pieniądze ogłosiła sekretarz nauki i technologii Michelle Donelanktóry stwierdził, że długoterminowy wzrost kraju „to jedyny sposób, w jaki zapewnimy usługi publiczne i poprawę standardów życia, których każdy Brytyjczyk pragnie dla siebie i swoich rodzin”.

„Ale jak pokazuje historia, prawdziwą siłą napędową wzrostu jest postęp technologiczny i naukowy i pomimo naszych mocnych stron w tych sektorach, nie możemy sobie pozwolić na poklepywanie się po plecach i odwracanie wzroku od piłki” – stwierdziła. .

Umocnienie Wielkiej Brytanii jako superpotęgi w dziedzinie nauki i technologii do 2030 r. to więcej niż slogan. Jest to cel, który musimy osiągnąć, jeśli chcemy rozwijać naszą gospodarkę, nadal tworzyć dobrze płatne miejsca pracy i budować lepszą, zdrowszą i dostatniej przyszłość Wielkiej Brytanii”.

Pieniądze stanowią część szerszego pakietu finansowania obejmującego 21 milionów funtów dla brytyjskiego Biobanku, którego celem jest stworzenie automatycznej zamrażarki. Będzie on używany do przechowywania 20 milionów próbek danych biologicznych w celu wsparcia badań medycznych, a także dofinansowania programu badawczo-rozwojowego National Timing Center dotyczącego zegarów kwantowych w wysokości 7 milionów funtów.

Reklama

Rząd ogłasza także zaproszenie do składania wniosków w sprawie dotacji w dziedzinie metanauki o wartości 3 milionów funtów, stworzone w celu wspierania projektów wykorzystujących metody naukowe w celu pogłębienia wiedzy na temat tego, w jaki sposób struktury, zachęty i finansowanie w ramach badań i rozwoju kształtują wyniki i wyniki kariery zawodowej. „Kompleksowy pakiet nowych ogłoszeń i zobowiązań będzie integralną częścią uczynienia Wielkiej Brytanii supermocarstwem naukowo-technologicznym do 2030 r. i zapewnienia długoterminowych zmian w całym kraju” – powiedział Donelan.

Finansowanie nadeszło w momencie, gdy rząd uruchomił Mapę Klastrów Innowacji, dającą kompleksowy obraz działalności innowacyjnej w Wielkiej Brytanii.

Interaktywna mapa, stworzona przez konsorcjum analityków danych i ekonomistów z Cambridge Econometrics, Data City i Innovation Caucus, przedstawia klastry badań, rozwoju i innowacji w kraju i jest dostępna dla każdego, kto chce z niej korzystać. W sumie mapa pokazuje 3443 klastry innowacyjne składające się z 10 lub więcej firm.

„Umożliwienie tym klastrom wykorzystania ich potencjału jest niezbędne do realizacji naszych ambicji uczynienia Wielkiej Brytanii najbardziej innowacyjną gospodarką na świecie” – powiedział Donelan. „Moją wizją jest, aby w Wielkiej Brytanii istniały światowej klasy i wiodące klastry innowacji jako ogniwa szans i wzrostu – miejsca, w których innowacyjne przedsiębiorstwa prosperują, lokalna ludność ma wysokiej jakości miejsca pracy, a sektor publiczny i prywatny współpracują, aby stworzyć bardziej zrównoważoną, odporną, produktywną i opartą na innowacjach gospodarkę”.

Dodała, że ​​mapa odegra ważną rolę w zwiększaniu prywatnych inwestycji w klastry innowacji, zapewni klastrom możliwość komunikowania inwestorom swoich „propozycji, w które warto zainwestować” oraz zapewni, że kraj odniesie korzyści z gospodarki opartej na innowacjach.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cozy Bear i inne APT zmieniają taktykę wraz ze wzrostem wykorzystania chmury

Podmioty zagrażające powiązane z państwem rosyjskim zmieniają swoją taktykę w miarę migracji coraz większej liczby organizacji do infrastruktury opartej na chmurze, ale dobra...

Sharkoon przedstawia nowy podświetlany wentylator PWM 120 mm Rebel F50 o wysokim zakresie obrotów

Sharkoon Technologies to międzynarodowy dostawca wysokiej jakości, wydajnych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, który obecnie poszerza swoją ofertę wentylatorów chłodzących do...

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...
Advertisment