Drugi test lotu statku kosmicznego SpaceX kończy się eksplozją kilka minut po starcie


Masywna rakieta Starship firmy SpaceX wystartowała wkrótce po godzinie 8:00 czasu wschodniego z bazy startowej Starbase w Boca Chica w Teksasie.

Kilka minut po wystrzeleniu i planowanym oddzieleniu od „gorącej sceny” superciężki wzmacniacz eksplodował, zamiast kontynuować zaplanowane opadanie i lądowanie na wodzie, ale sam Starship kontynuował lot w przestrzeń kosmiczną. Kilka minut później zespół SpaceX oświadczył, że nie otrzymał żadnego sygnału ze wzmacniacza i że mógł utracić statek.

Na tym etapie lotu statek prawdopodobnie nie znajdował się już w zasięgu stacji naziemnych, ale wygląda na to, że system zakończenia lotu statku włączył się wkrótce po wyłączeniu silników Raptora.

Oznacza to drugą próbę wystrzelenia rakiety o wysokości 397 stóp, która wykorzystuje dwustopniowy system oddzielający kilka minut od startu, a wzmacniacz ma się wycofać.

Chociaż pierwotnie start statku kosmicznego miał odbyć się 17 listopada, SpaceX przełożyło ten lot na wymienić siłownik żebra siatkikomponent pomagający poprowadzić superciężki wzmacniacz do miejsca przeznaczenia.

W tym teście startowym zaszliśmy znacznie dalej niż poprzednia próba. Pierwszy lot testowy Starshipa w kwietniu zakończyło się niepowodzeniem. Rakieta stanęła w płomieniach wkrótce po wystrzeleniu i wystrzeliła detonatory w celu samozniszczenia. SpaceX obwiniło awarię za wyciek paliwa ze wzmacniacza Super Heavy, stwierdzając, że „zerwało to połączenie z głównym komputerem pokładowym pojazdu”. Firma nie mogła przeprowadzić kolejnej premiery, dopóki nie rozwiązała problemu 63 działania naprawcze Federalnej Administracji Lotniczej.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

V-COLOR osiąga podkręcanie DDR5-8000 RDIMM na TRX50 AERO D

Firma V-COLOR Technology Inc ogłosiła, że ​​osiągnęła nowy rekord podkręcania wynoszący 8000 MHz dla pamięci DDR5 R-DIMM o pojemności 64 GB (4x 16...

Dell współpracuje z Imbue w zakresie nowego klastra obliczeniowego AI wykorzystującego prawie 10 000 procesorów graficznych NVIDIA H100

Dell Technologies i Imbue, niezależna firma badawcza zajmująca się badaniami nad sztuczną inteligencją, zawarły umowę o wartości 150 milionów dolarów na budowę nowego,...

Renesas przedstawia pierwszą generację własnego 32-bitowego rdzenia procesora RISC-V przed konkurencją

Renesas Electronics Corporation, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych, ogłosiła dzisiaj, że zaprojektowała i przetestowała 32-bitowy rdzeń procesora oparty na otwartym standardzie architektury zestawu...
Advertisment