Drugi najważniejszy Jeff w Amazon odchodzi z firmy


Jeff Wilke, dyrektor generalny światowego działu konsumenckiego Amazona, planuje przejść na emeryturę w pierwszym kwartale 2021 r. ogłoszone w zgłoszeniu regulacyjnym w piątek.

Wilke nadzoruje kilka priorytetowych linii biznesowych Amazona i był uważany za potencjalnego następcę CEO Jeffa Bezosa. Pochodzący z Pittsburgha (i fanem Steelers) dołączył do firmy w 1999 roku i pomógł przekształcić operacje logistyczne Amazona w potwora, jakim jest dzisiaj. W 2016 roku odpowiadał za globalny biznes konsumencki firmy.

Powiedział w notatce dla personelu w piątek, że „nadszedł czas, abym poświęcił czas na zbadanie osobistych zainteresowań, które zajmowały tylną pozycję przez ponad dwie dekady” według Dziennik Wall Street, dodając, że skupiał się na przygotowaniu Amazona do zbliżającego się sezonu zakupowego.

Bezos powiedział w e-mailu pracownikom, którym Wilke założył firmę, aby odnieść sukces podczas jego nieobecności, nazywając go „korepetytorem”.

„Dziedzictwo i wpływ Jeffa będzie trwał długo po jego odejściu” – napisał Bezos. „Jest po prostu jedną z tych osób, bez których Amazon byłby całkowicie nie do poznania”.

Wilke jest jednym z kilku czołowych dyrektorów Amazon, którzy niedawno ogłosili, że odchodzą z firmy. Wiceprezes ds. Robotyki Brad Porter ogłosił w zeszłym tygodniu że odchodzi, aby dołączyć do firmy AI. Peter Vosshall, wybitny inżynier Amazon Web Services, przeszedł na emeryturę w lutym, a Paul Viola z działu Air firmy Amazon opuścił firmę na początku tego roku.

Reklama

Dave Clark, starszy wiceprezes Amazon ds. Sprzedaży detalicznej, zastąpi Wilke. Według Bloomberg profil od zeszłego roku Clark ma reputację odwiedzania magazynów Amazona, aby ocenić, czy ludzie pracowali wystarczająco ciężko, dzięki czemu zyskał przydomek „Snajper”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!