Drony Skydio mają podobno ponad 20 amerykańskich agencji policyjnych


Według danych, ponad 20 agencji policyjnych w całych Stanach Zjednoczonych posiada drony amerykańskiego producenta Skydio Forbes, który obliczył liczbę na podstawie kombinacji wniosków o udzielenie informacji i ogłoszeń publicznych. Raport wynika z wiadomości, że Skydio jest pierwszym amerykańskim producentem dronów wyceniony na ponad 1 miliard dolarów po ostatniej rundzie finansowania.

Uważa się, że współpraca z departamentami policji jest częścią próby Skydio, aby dokonać inwazji na dominującego gracza DJI, którym jest powiedział do rozkazu od 70 do 80 procent komercyjnego rynku dronów. Skydio zaczęło oferować swoje drony za darmo agencjom rządowym w zeszłym roku, a ponad 30 agencji publicznych zgłosiło je do oferty. America’s Custom and Border Protection również testuje w tym roku drony firmy.

Perspektywom Skydio pomogła niedawna decyzja rządu USA dodaj DJI do listy podmiotów Departamentu Handlu. Chociaż biznes konsumencki DJI nie odnotował znaczącego wpływu na klientów nadal jest w stanie kupować i używać swoich dronówposunięcie podobno spowodowało, że niektóre departamenty policji zbadały porzucenie swoich urządzeń.

Zaletą dronów Skydio jest ich technologia samobieżnego latania i Forbes Zauważa, że ​​policja uważa to za pomocne w przypadku latania dronami wewnątrz budynków lub przez lasy. W zeszłym roku jeden z dronów firmy został użyty do pomocy zespołowi SWAT podczas starcia z uzbrojonymi podejrzanymi w Burlington w stanie Massachusetts.

Chociaż dyrektor generalny Skydio, Adam Bry, przyznaje, że współpraca z agencjami rządowymi może oznaczać, że jego drony są używane w „potencjalnie polaryzujących i naładowanych sytuacjach”, mówi Forbes, „Odejście od tego tylko dlatego, że jest to kontrowersyjne lub polaryzujące, byłoby niewłaściwe”. W komentarzach podane do New York Times, dyrektor generalny wystąpił zdecydowanie przeciwko używaniu dronów Skydio z bronią.

– Nie kładziemy broni na dronie – powiedział Bry. „Broń to jedyna rzecz, w której chcesz mniej automatyzacji, a nie więcej”.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa przepustka bojowa z motywem Rzeźnika w Diablo Immortal jest pełna mięsnych zbroi

Rzeźnik był ikoną Diablo od samego początku. Przerażające spotkanie graczy z demonem pod kościołem Tristram w oryginale Diablo — i...
Advertisment