Dostosowanie Apple Watch do systemu Android nie byłoby łatwe


Po Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) oficjalnie złożył pozew antymonopolowy przeciwko Applespółka natychmiast obroniła się przed oskarżeniami serią oświadczeń. Co ciekawe, Apple potwierdził nawet, że rozważa stworzenie Zegarek Apple w pewnym momencie kompatybilny z Androidem. Jednak nie byłoby to łatwe dla Apple z technicznego i strategicznego punktu widzenia.

Apple Watch i iPhone

Gdy Zegarek Apple został ogłoszony w 2014 roku, Apple dał jasno do zrozumienia, że ​​został zaprojektowany jako akcesorium dla użytkowników iPhone’a. Do parowania i konfigurowania Apple Watch potrzebny jest smartfon firmy Apple i tyle – nie działa np. z iPadem czy komputerem Mac.

Z biegiem lat Apple stworzyło Zegarek Apple nieco mniej zależny od iPhone’a. Możesz na przykład skonfigurować Apple Watch dla dziecka, nawet jeśli nie ma ono własnego iPhone’a. Jednak iPhone jest nadal wymagany, a Departament Sprawiedliwości wykorzystuje ten fakt jako dowód na poparcie swojego twierdzenia, że ​​Apple jest monopolistą.

Smartwatch firmy Apple — Apple Watch — jest kompatybilny tylko z telefonem iPhone. Jeśli zatem Apple może nakłonić użytkownika do zakupu zegarka Apple Watch, zakup innego rodzaju smartfona staje się dla niego bardziej kosztowny, ponieważ wymaga to od niego rezygnacji z kosztownego zegarka Apple Watch i zakupu nowego smartwatcha kompatybilnego z Androidem.

Według samego Applefirma rozważała dostosowanie swojego smartwatcha do smartfonów z systemem Android. Jednak po trzyletnim dochodzeniu pomysł został odrzucony. Apple twierdzi, że projekt nie był wykonalny ze względu na ograniczenia techniczne. Choć łatwo pomyśleć, że firma zrezygnowała z tego pomysłu ze względu na strategię biznesową, tak naprawdę za zapewnieniem kompatybilności Apple Watcha z Androidem kryje się wiele ograniczeń technicznych.

Apple Watch i iPhone

watchOS w dużym stopniu opiera się na iOS

watchOS, system operacyjny Apple Watch, jest niezależną platformą opartą na systemie iOS, podobnie jak tvOS. Jednak ze względu na sposób, w jaki opracowano system watchOS, jego działanie jest bezpośrednio powiązane z wieloma funkcjami dostępnymi w systemie iOS.

Reklama

Na początku systemu watchOS nie można było uruchamiać aplikacji na sprzęcie Apple Watch. Zamiast tego aplikacje działały bezpośrednio na iPhonie i były odzwierciedlane w tle na ekranie zegarka. Było to częściowo spowodowane tym, że watchOS był nową platformą, co dało Apple więcej czasu na udoskonalenie natywnego pakietu SDK przed udostępnieniem go programistom.

Ale jednocześnie Apple stworzyło Zegarek Apple bardzo zależny od iPhone’a, ponieważ zaoszczędziłoby to również dużo użycia sprzętu. Pierwszy Apple Watch nie miał potężnego chipa – ci, którzy mieli okazję go używać, prawdopodobnie pamiętają, ile czasu zajmowało otwarcie aplikacji lub ponowne uruchomienie zegarka.

Apple Watch jest w zasadzie lustrem tego, co dzieje się na iPhonie.

iPhone'a 15 Pro Max i Apple Watcha Ultra

Apple Watch stał się bardziej niezależny, ale…

Od tego czasu wiele rzeczy się zmieniło. Z systemem watchOS 2, Apple w końcu umożliwiło programistom tworzenie aplikacji działających natywnie na sprzęcie Apple Watch. Natywne aplikacje mogą łączyć się z Wi-Fi i działać nawet wtedy, gdy iPhone’a nie ma w pobliżu. Jednocześnie nowe wersje Apple Watcha zostały wyposażone w mocniejsze chipy.

Apple Watch Series 3 był także znaczącym krokiem naprzód, jeśli chodzi o zmniejszenie zależności od iPhone’a. Wraz z wprowadzeniem wersji Cellular firma Apple wprowadziła wiele zmian, aby więcej aplikacji watchOS działało samodzielnie, bez iPhone’a. Umożliwiło to użytkownikom wysyłanie wiadomości iMessages, a nawet przesyłaj strumieniowo muzykę Apple Music bezpośrednio z sieci 4G.

Apple Watch jest teraz bardziej niezależny niż kiedykolwiek. Większość aplikacji działa bez iPhone’a w pobliżu, szczególnie w przypadku tych, którzy mają wersję komórkową. Jednak podstawy watchOS 10 są zasadniczo takie same jak wcześniej. Nadal istnieje wiele frameworków iOS, które są wymagane, aby Apple Watch działał. Proces instalacji nadal pobiera wszystko, czego potrzebuje z iPhone’a.

Świetnym tego przykładem jest to, że aby móc korzystać z niektórych nowych funkcji watchOS, użytkownicy muszą także zaktualizować system iOS do najnowszej wersji ze względu na wspólne struktury między obiema platformami.

watchOS 9.1 umożliwia pobieranie Apple Music przez Wi-Fi lub komórkę bez konieczności ładowania
Użytkownicy Apple Watch mogą przesyłać strumieniowo i pobierać utwory z Apple Music, nawet jeśli w pobliżu nie ma iPhone’a

Apple Watch dla Androida nie byłby niemożliwy, ale czy miałby sens?

Czy to oznacza, że ​​nie da się tego zrobić Zegarek Apple pracować z telefonem z Androidem? Nie bardzo. Wymagałoby to jednak z pewnością znacznie większego wysiłku ze strony Apple’a, który wciąż powoli pracuje nad uniezależnieniem Watcha od własnego smartfona.

Apple musiałoby całkowicie zmienić system Zegarek Apple proces konfiguracji i sposób, w jaki obsługuje na przykład takie rzeczy, jak eSIM. Ponieważ zanim Apple Watch byłby kompatybilny z Androidem, Apple musiałby całkowicie oddzielić system watchOS od iOS. Czy Apple w końcu mogłoby to zrobić? Absolutnie. Czy byłoby warto? Nie sądzę.

W tym momencie Apple prawdopodobnie widzi większą wartość w przekonaniu osób zainteresowanych posiadaniem Apple Watch do zakupu iPhone’a niż sprzedawanie kilku dodatkowych jednostek Watch kilku użytkownikom Androida tu i ówdzie. I nie możemy za to winić Apple – istnieją smartwatche konkurencji, które działają tylko z Androidem.

Jeśli jest jedna rzecz, którą firma mogłaby teraz zrobić, to udostępnienie swoich interfejsów API, aby inne zainteresowane firmy mogły lepiej integrować swoje smartwatche i inne akcesoria z iOS bez konieczności polegania na sztuczkach i obejściach. Ale to temat na inny artykuł.

Co z tobą? Daj nam znać, jeśli skorzystałbyś z pliku Zegarek Apple z telefonem z Androidem, jeśli to możliwe.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Chcesz zrobić więcej dzięki AirPods Pro 2? Wypróbuj tych 5 funkcji

Wraz z wprowadzeniem na rynek Apple wprowadziło solidną aktualizację swoich najlepszych bezprzewodowych słuchawek dousznych AirPods Pro 2. Od tego czasu Apple podniosło...

TSMC wprowadzi premię lokalizacyjną dla zagranicznej produkcji chipów

Jako część Dyskusja telefoniczna dotycząca wyników za pierwszy kwartał, jeden z największych producentów półprzewodników, TSMC, ogłosił strategiczne posunięcie polegające na pobieraniu dodatkowej opłaty...

Jurij!!! Film on Ice anulowany po 7 latach produkcji

Długa ciąża Jurij!!! na lodzie film został oficjalnie odwołany. Film został ogłoszony w 2017 roku, choć od tego...
Advertisment