Dostępna jest już najnowsza wersja deweloperska Google dla Androida 15


Pojawiła się druga wersja deweloperska Google dla Androida 15, która zapewnia długo oczekiwaną obsługę łączności satelitarnej oraz kilka ulepszeń w zakresie płatności zbliżeniowych, rozpoznawania wielu języków, spójności woluminów i interakcji z plikami PDF za pośrednictwem aplikacji.

Te wersje beta przeznaczone dla programistów są poligonem doświadczalnym dla funkcji, które prawdopodobnie będą dostać się do ostatecznej publicznej wersji zaplanowanej na koniec tego roku. Według Google publiczne wersje beta powinny być dostępne do testowania w okresie od kwietnia do lipca.

Oto harmonogram wypuszczenia przez Google systemu Android 15, którego pełna wersja może nastąpić w okresie od sierpnia do października tego roku.
Obraz: Google

Najnowsza wersja deweloperska rozwiązuje pewne niedogodności i problemy związane z bezpieczeństwem, których doświadczają użytkownicy Androida, np. zwiększa świadomość aplikacji, dlaczego niektóre usługi mogą być niedostępne, gdy urządzenia korzystają z połączenia satelitarnego. Jest to także pierwsze oficjalne potwierdzenie, że Android 15 będzie wyposażony w funkcję przesyłania wiadomości satelitarnych – w komunikacie prasowym Google podano, że nowa wersja zapoznawcza obejmuje obsługę „fabrycznie załadowanych aplikacji RCS umożliwiających korzystanie z łączności satelitarnej do wysyłania i odbierania wiadomości”.

Android 15 powinien wyraźniej informować, kiedy łączność satelitarna jest włączona i potencjalnie ogranicza niektóre funkcje aplikacji.
Obraz: Google

Wprowadzono obsługę wykrywania nagrywania ekranu dla aplikacji, które umożliwiają powiadamianie użytkowników, jeśli ich aktywność jest rejestrowana. Poprawiono także niezawodność płatności zbliżeniowych jednym dotknięciem w aplikacjach korzystających z NFC, a wielojęzyczne rozpoznawanie dźwięku wprowadzone w systemie Android 14 jest udoskonalane, aby uniknąć pomijania słów przy przełączaniu języków przez użytkownika.

Reklama

Małe ekrany osłonowe w telefonach z klapką powinny również stać się bardziej przydatne, ponieważ programiści zyskają bezpośredni dostęp do większej liczby sposobów interakcji z nimi, a jednocześnie będą obsługiwać nowy Standard głośności CTA-2075 powinno pomóc użytkownikom Androida uniknąć konieczności dostosowywania niespójnej głośności podczas przełączania między treściami. I wreszcie, Google wprowadza „znaczne ulepszenia” funkcji PDF w aplikacjach, dodając obsługę plików chronionych hasłem, adnotacji, edytowania formularzy, wyszukiwania i zaznaczania wraz z kopią.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Twórca Star Trek: Lower Decks zamienia Golden Axe firmy Sega w widowisko

Zręcznościowa bijatyka typu hack-and-slash firmy Sega Złota siekiera jest adaptowany dla telewizji. W dość nieoczekiwany sposób ten serial telewizyjny będzie...

Dziewięciu pracowników Google aresztowanych po protestach okupacyjnych dotyczących Projektu Nimbus

Dziewięciu pracowników Google, którzy zajmowali biura firmy w Nowym Jorku i Kalifornii, zostało aresztowanych we wtorek wieczorem po ośmiogodzinnym napadzie.Pracownicy protestowali przeciwko zaangażowaniu...

Wieloletni szef sterowników Linux Nouveau, Ben Skeggs, dołącza do firmy NVIDIA

Ben Skeggs, główny opiekun sterownika GPU NVIDIA o otwartym kodzie źródłowym dla jądra systemu Linux o nazwie Nouveau, dołączył do firmy NVIDIA. ...
Advertisment