DoorDash nie pozwoli Ci dać napiwku kierowcom Nowego Jorku bez aplikacji


W zeszłym tygodniu złożyłem duże zamówienie na obiad dla siebie i kilku znajomych za pośrednictwem DoorDash. Nie było możliwości dodania napiwku przy składaniu zamówienia, ale nie martwiłem się zbytnio — DoorDash zapewnił mnie, że będę mógł dać napiwek po złożeniu zamówienia lub jego dostawie.

Skorzystałem z usługi po raz pierwszy od listopada ubiegłego roku i od tego czasu DoorDash wprowadził kilka dużych zmian: w proteście przeciwko nowojorskiej ustawie gwarantującej minimalne wynagrodzenie kierowcom dostaw, z platformy usunięto możliwość dodania napiwku kiedy składasz zamówienie. Teraz w Nowym Jorku klienci tacy jak ja, którzy chcą nadal dawać napiwki, muszą to zrobić po złożeniu zamówienia.

Dopiero gdy wróciłem, aby dodać napiwek do zamówienia na kolację, zdałem sobie sprawę, jak trudny był to proces DoorDash, nawet po początkowej płatności. Na stronie internetowej DoorDash przeszukałem strony z paragonami i poprzednimi zamówieniami, aby znaleźć sposób na dodanie napiwku. Przejrzałem e-mail z potwierdzeniem i znalazłem opcję „dodaj napiwek”. Nic.

Jedynym sposobem, w jaki mogłem dodać napiwek, było wysłanie wiadomości do działu obsługi DoorDash za pośrednictwem czatu i poproszenie o ręczne dodanie napiwku. Zirytowany zapytałem, dlaczego po dokonaniu płatności nie można dodać napiwku osobie dostarczającej mi jedzenie i otrzymałem niejasną odpowiedź na temat tego, w jaki sposób DoorDash przeprowadza aktualizacje systemów. Następnie czat został nagle zakończony.

Test przeprowadzony przez innego Skraj reporter znalazł podobne przeszkody w przypadku napiwków. W aplikacji DoorDash opcja „dodaj napiwek” znajduje się u góry podczas przeglądania poprzedniego zamówienia. Jednak w Internecie nie można znaleźć takiej opcji. Nie mam aplikacji DoorDash i nie chcę jej, ale chciałbym mieć łatwy sposób na dodanie wskazówki dla moich kierowców.

DoorDash ma szeroką obecność nawet poza własną aplikacją: niektóre restauracje korzystać z infrastruktury firmy na swoich własnych stronach internetowych w celu realizacji zamówień. Nie zawsze jest oczywiste, że DoorDash ma w tym udział, ale kierowcy dostawczy mogą przegapić napiwki, jeśli istnieją przeszkody w dodaniu napiwku. Weź strona zamówień online dla Han Dynasty, restauracji na Brooklynie korzystającej z DoorDash. Nie ma możliwości dania napiwku przy kasie; nie ma też wzmianki o możliwości dodania napiwku po fakcie.

Reklama

DoorDash nie odpowiedział od razu na moje pytania dotyczące tego, czy jest to błąd, czy funkcja.

Przejście DoorDash na dawanie napiwków po złożeniu zamówienia to sposób firmy na wywołanie złości w związku z nową minimalną stawką godzinową wynoszącą 17,96 USD dla kierowców dostawczych. Ogłaszając zmianę sposobu udzielania napiwków, DoorDash zwany Prawo Nowego Jorku „nieprzemyślane” i „ekstremalne”. Dostawcy zarabiali wcześniej około 7,09 dolara na godzinę, mimo że wykonywali m.in niebezpieczna i często niewdzięczna praca.

„Wiemy, że napiwki są nadal ważnym sposobem, w jaki konsumenci mogą wyrazić swoje uznanie dla Dashers, dlatego nadal będą mogli dawać napiwki po kasie i przez maksymalnie 30 dni od złożenia zamówienia” – napisała firma w swoim ogłoszeniu o zmianach w zakresie napiwków. I tak, to prawda, nadal istnieje sposób, aby dodać napiwek do zamówienia DoorDash — firma po prostu sprawi, że będziesz musiał to zrobić.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment