Domowe łącze szerokopasmowe 5G: rozszerzenie Verizon i uruchomienie T-Mobile


Jako przewoźnicy stopniowo wyjść poza LTE, zaczynamy widzieć 5G domowe usługi szerokopasmowe konkurują z kablami i światłowodami jako głównym dostawcą usług internetowych.

Verizon ogłosił rozszerzenie swojej istniejącej usługi 5G Home na 10 kolejnych miast oraz T Mobile powiedział, że jego własna wersja zostanie uruchomiona przed końcem tego miesiąca…

Domowa usługa szerokopasmowa 5G wykorzystuje małe pudełko, które nie wymaga podłączenia przewodowego poza zasilaniem. Może to być atrakcyjna opcja w szczególności dla młodszych najemców, ponieważ nie wymaga instalacji i można ją łatwo zabrać ze sobą podczas przeprowadzki.

Nie pasują do szybszych usług kablowych lub światłowodowych pod względem szybkości pobierania, ale oferują przyzwoite prędkości w obszarach z silnym sygnałem i mogą w rzeczywistości konkurować ze światłowodami, jeśli chodzi o prędkości wysyłania.

Domowy serwis internetowy Verizon 5G

Nie ma rocznej umowy i kosztuje 50 USD miesięcznie z planem komórkowym Verizon lub 70 USD miesięcznie bez. Firma twierdzi, że powinieneś zobaczyć typowe prędkości pobierania 300 Mb / s, a wysyłanie około 50 Mb / s. Jest to porównywalne ze średnimi stacjonarnymi usługami szerokopasmowymi i lepsze niż niektórzy klienci mobilni operatora dostanie.

Jeśli masz szczęście mieszkać w miejscu z ultraszerokopasmowym 5G, możesz zobaczyć prędkości gigabitowe. (Wskazówka od profesjonalisty: prawie na pewno nie, ale klienci Verizon z iPhone’em 12 mogą wyłączyć Wi-Fi i przeprowadzić test prędkości, aby sprawdzić, jakie osiągają prędkości).

Reklama

Mówi Verizon że od 18 marca udostępni usługę w 10 dodatkowych miastach.

Od 18 marca klienci z części Cleveland w stanie Ohio; Las Vegas, NV; Louisville, KY; Omaha w NE i San Diego w Kalifornii mogą zarejestrować się w niezwykle szybkiej usłudze internetowej. 25 marca w niektórych częściach Charlotte w Karolinie zostaje uruchomiony Internet domowy 5G; Cincinnati, OH; Hartford, CT; Kansas City, MO i Salt Lake City, UT.

W przybliżeniu w ciągu najbliższych 12 miesięcy Verizon będzie dysponować przyrostową przepustowością 5G dla 100 milionów ludzi, zapewniając ultraszerokopasmową wydajność 5G w paśmie C. Dodatkowo do końca 2021 roku zwiększymy łączną liczbę stacjonarnych usług bezprzewodowego internetu do 15 milionów domów.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy usługa jest dostępna pod Twoim adresem, możesz użyj tutaj kontrolera.

Domowa usługa szerokopasmowa T-Mobile 5G

T-Mobile ogłosił plany uruchomienia własnej konkurencyjnej usługi, więc prawdopodobnie będziesz chciał poczekać i zobaczyć, jak to wypada. CNET donosi, że niewiele jeszcze wiadomo, ale nie będziemy musieli długo czekać.

Chociaż przewoźnik nie podał pełnych szczegółów dotyczących produktu, powiedział, że zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w tym miesiącu i podzielił się spostrzeżeniami, które zebrał z pilotażowego programu, który prowadził przez ostatni rok.

T-Mobile, dostępny najpierw jako rozwiązanie 4G LTE, podał w czwartek, że zakończył się w zeszłym roku z ponad 100 000 osób biorących udział w pilotażowym programie Internetu domowego. Od tego czasu przeszedł na router, który może łączyć się zarówno z sieciami 4G LTE, jak i 5G.

Program pilotażowy oferował nieograniczoną ilość danych za stałą miesięczną stawkę 50 USD (z włączonymi płatnościami automatycznymi) i nie miał żadnych umów ani opłat za sprzęt ani podatków. Chociaż od tego czasu firma podniosła ceny dla nowych klientów pilotażowych do 60 USD miesięcznie, okaże się, czy będzie to ostateczna stawka, czy też będą różne plany. Sievert drażnił w swoich uwagach, że plany uruchomienia firmy będą obejmowały „natychmiastową, znacznie szerszą dostępność” usługi i że podczas pełnego ujawnienia pod koniec tego miesiąca udostępni ona „rynki wprowadzenia na rynek, poziomy usług, punkty cenowe i wiele więcej”. .

Firma poinformowała, że ​​planuje zająć rynki wiejskie z ograniczoną konkurencją w zakresie łączy szerokopasmowych lub bez niej, a także obszary miejskie, które mają już wielu dostawców, mając na celu osiągnięcie w tym roku 500000 klientów Internetu domowego i 7-8 milionów klientów do 2025 roku.

T-Mobile twierdzi również, że zamierza w tym roku zwiększyć średnią prędkość pobierania do 400 Mb / s. Wreszcie, jeśli nadal korzystasz z planu Sprint, do końca drugiego kwartału zostaniesz przeniesiony na T-Mobile. Przewoźnik twierdzi, że istnieje możliwość rezygnacji, jeśli naprawdę chcesz zachować istniejący plan, ale spodziewa się migracji „100%” planów Sprint.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple 13-calowy iPad Pro M4 teraz o 50 USD taniej, oferty na HomePod mini, Apple Watch Ultra 2 z opaską Ocean Band, Beats i...

Gdy zbliżamy się do weekendu z okazji Dnia Pamięci, oferty Apple wciąż oferują nowe, najniższe w historii ceny najtańszych produktów 13-calowy iPad M4...

Nowa gra Elden Ring plus: Jak rozpocząć Journey 2 i co zatrzymasz

Nowa gra plus jest głównym elementem doświadczenia FromSoftware „Soulsborne”, oraz Pierścień Eldena nie jest wyjątkiem. Granie i powtarzanie gier...

Rokid AR Lite: pierwsze okulary AR z platformą mobilną Snapdragon 6 Gen 1

Rokid ogłosił wprowadzenie na Kickstarterze swojego nowego urządzenia AR – Rokid AR Lite – pierwszych okularów AR zasilanych platformą mobilną Snapdragon 6 Gen...
Advertisment