Dom kapitału prywatnego kupuje biznes McAfee


McAfee, jedna z najdłużej działających firm w sektorze cyberbezpieczeństwa, chce sprzedać swoje przedsiębiorstwo prywatnemu funduszowi kapitałowemu Symphony Technology Group (STG) w transakcji gotówkowej o wartości 4 miliardów dolarów, ponieważ firma stara się odzyskać pozycję organizacji skoncentrowanej na konsumentach.

Transakcja, która ma zostać sfinalizowana do końca roku, z zastrzeżeniem spełnienia zwykłych warunków, obejmie jednostkę przedsiębiorstwa, która w pewnym zakresie współpracuje z 86% z listy Fortune 100 i osiągnęła sprzedaż na poziomie 1,3 mld USD w 2020 r., Częściowo od biznes konsumencki prawie pięć lat po ponownym pojawieniu się marki McAfee po wyrzuceniu z Intela. Pojawia się zaledwie sześć miesięcy po McAfee przeprowadził pierwszą ofertę publiczną, która pozyskała ponad 600 mln USD.

Peter Leav, prezes i dyrektor generalny McAfee, powiedział, że STG jest właściwym partnerem do wzmocnienia biznesu. „Ten wynik jest świadectwem wiodących w branży rozwiązań firmy, a przede wszystkim wyjątkowego wkładu naszych pracowników” – powiedział.

„Ta transakcja pozwoli firmie McAfee skupić się wyłącznie na naszej działalności konsumenckiej i przyspieszy naszą strategię bycia liderem w dziedzinie bezpieczeństwa osobistego konsumentów” – dodał Leav.

„McAfee to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w dziedzinie zabezpieczeń korporacyjnych, która słynie z innowacji, jakości i przywództwa” – powiedział partner zarządzający STG, William Chisholm.

„Jesteśmy w pełni zaangażowani w realizację strategii firmy, która ma być wiodącą firmą zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym typu urządzenie-chmura, współpracując z istniejącym światowej klasy zespołem McAfee, aby nadal zapewniać wyjątkową wydajność przedsiębiorstwom i klientom rządowym na całym świecie”.

Reklama

Od teraz do daty zamknięcia jednostka korporacyjna będzie nadal w pełni działać jako część McAfee, podczas gdy zespoły kierownicze firmy będą współpracować z STG nad planowaniem przejścia. Następnie firma McAfee zachowa swoją nazwę, a nazwa przedsiębiorstwa zostanie zmieniona.

Firma stwierdziła, że ​​„będzie nadal skupiać się wyłącznie na dostarczaniu wiodących rozwiązań w celu ochrony konsumentów i byciu liderem w dziedzinie bezpieczeństwa osobistego konsumentów”.

Eric Parizo, an Omdia analityk, powiedział tytuł naszej siostry SearchSecurity że transakcja wydawała się nieco nieunikniona, biorąc pod uwagę doniesienia o zwolnieniach i zamknięciach biur w roku, odkąd Leav wszedł na pokład, i powiedział, że prawdopodobnie jego celem było zorganizowanie szybkiego wyjścia dla poprzednich sponsorów McAfee, TPG i Thomy Bravo.

W komentarzach przesłanych e-mailem Parizo powiedział, że biorąc pod uwagę obecny stan konsumenckiego rynku cyberbezpieczeństwa, nie ocenia potencjału McAfee jako firmy konsumenckiej czystej gry konkurującej z takimi firmami jak Norton LifeLock, i możliwe, że firma może również zostaje zerwany, a jego myśl biznesowa dotycząca chmury Mvision jest szczególnie pożądana.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Steve’owi Kramerowi, konsultantowi politycznemu stojącemu za fałszywymi automatycznymi połączeniami Bidena, grozi kara w wysokości 6 milionów dolarów

Federalna Komisja Łączności zaproponowała nałożenie wielomilionowych kar na konsultanta politycznego odpowiedzialnego za kampanię automatycznego dzwonienia, w której wykorzystano wygenerowaną przez sztuczną inteligencję fałszywą...

Kosmiczny teleskop Euklidesa rejestruje dziesiątki tysięcy błyszczących galaktyk

Oszałamiające nowe zdjęcia z kosmicznego teleskopu Euclid przedstawiają olśniewającą gamę gwiaździstych obiektów, opublikowane z okazji 20 pierwsza nauka opublikowane na podstawie wczesnych obserwacji...

Remaster 3D „Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord” firmy Digital Eclipse jest już dostępny na konsolach i komputerach PC

Kiedy SirTech's Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord zadebiutowała na Apple II w 1981 roku, była pierwszą grą, która odtworzyła papierową grę...
Advertisment