Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store


Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji, z dnia na dzień wspięła się na szczyt App Store. Jednak inny popularny emulator o nazwie Dolphin nadal napotyka na przeszkody natury politycznej.

Dolphin wyjaśnia w poście na blogu, że opór Apple’a wobec aplikacji korzystających z JIT oznacza, że ​​App Store jest na razie nadal poza zasięgiem.

GameCube i Wii mają w sobie procesor oparty na PowerPC. Wszystkie nowoczesne urządzenia Apple korzystają z procesora opartego na architekturze ARM. Nie jest możliwe bezpośrednie uruchomienie kodu PowerPC na procesorze ARM i odwrotnie. Dlatego jeśli chcemy uruchomić grę GameCube lub Wii na iPhonie, konieczne jest przetłumaczenie kodu gry PowerPC na ARM, aby procesor mógł go zrozumieć.

Apple już odrzucił ich prośbę o użycie JIT, prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa. Dolphin ilustruje, jak istotny jest JIT dla ich wydajności:

Reklama

Naciśnij przycisk odtwarzania w obu filmach jednocześnie, aby przekonać się, jak niezbędny jest JIT do uruchomienia Dolphin na iOS, i przeczytaj cały wpis na blogu Tutaj.

Więcej

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie

Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson...

Jak oglądać serial komediowy Próbowanie na Apple TV+

Dzisiaj, AppleTV+ Premiera czwartego sezonu brytyjskiego oryginalnego serialu komediowego Próbować, z udziałem Rafe’a Spalla i Esther Smith. Pierwsze dwa odcinki nowego sezonu...

AOC przedstawia 27-calowy monitor Q27B3CF2 WQHD 100 Hz USB-C

Specjalista w dziedzinie wyświetlaczy, firma AOC, z dumą przedstawia nowy, elegancki model QHD, będący zorientowanym na wartość dodatkiem do linii monitorów B2C, serii...
Advertisment