Dodatek Pokémon Scarlet i Violet The Teal Mask ma urok małego miasteczka


Kitakami leży u podnóża pasma górskiego, pól ryżowych i sadów owocowych otaczających małą wioskę. Rzeki przepływają przez góry, które rozciągają się daleko poza granice wioski, tworząc idylliczny mały świat do zwiedzania Pokémon Scarlet I Pokémon Violetjest nowy Turkusowa maska DLC. To w sumie krótka przygoda i nie osiąga szczytów tej, której się podjąłem Szkarłat I Fioletowy zostały wydane w zeszłym roku — ale mimo to są pełne uroku i charakteru.

Możesz zacząć Turkusowa maskaktóra jest pierwszą częścią gier Ukryty skarb Strefy Zero DLC, kiedy tylko chcesz, niezależnie od Twoich postępów Szkarłat I Fioletowy. Trudność DLC będzie skalować się do twojego poziomu doświadczenia, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​najwyższy poziom, jaki osiągnie, to mniej więcej poziom. 75 — więc jeśli spędziłeś dużo czasu w Szkarłat I Fioletowy i masz maksymalnie kilka potężnych Pokémonów, prawdopodobnie nie znajdziesz tutaj większego wyzwania. Mimo to narracja jest doskonała i są nowe Pokémony — trzy, które mogły zabić człowieka — i mnóstwo powracających niezłomnych przedstawicieli starszych pokoleń.

Reklama

Zdjęcie: Game Freak/The Pokémon Company, Nintendo za pośrednictwem Polygon

Oto zarys fabuły: Mieszkańcy Kitakami czczą trzy Pokémony, które nazwali Lojalną Trójką. Okidogi, Munkidori i Fezandipiti mówi się, że chronili wioskę przed złym Pokémonem-ogrem, który zaatakował wioskę wiele pokoleń temu; miasto nawet honoruje trio festiwalem masek. Przyjeżdżasz do miasta w ramach wycieczki szkolnej – w zasadzie w ramach programu wymiany kulturalnej, podczas którego poznajesz Kitakami i jego tradycje – mimo że mieszkańcy nie są całkowicie zafascynowany turystami.

Szybko uczysz się, że rzeczy nie są do końca takie, jakimi się wydają. W szczególności kultura Kitakamiego może opierać się całkowicie na kłamstwie. Razem z Kieranem, dzieciakiem z miasteczka, i Carmine, jego opiekuńczą starszą siostrą, wyruszasz w świat i zagłębiasz się w apokryficzne legendy Kitakamiego. W porównaniu do Szkarłat I Fioletowyhistoria zakrzywiająca świat, Turkusowa maskaLokalny dramat jest odświeżający. Pozwala na spokojniejszy sposób opowiadania historii, który pozwala zabłysnąć miastu i jego mieszkańcom.

Kieran, Carmine i ich dziadek robiący maski wyróżniają się. Odkrywając sekrety Kitakami, obserwujesz także dynamikę tej rodziny pomiędzy nieśmiałym, chętnym bratem i nachalną, ale opiekuńczą siostrą. W pewnym momencie Turkusowa maskaKieran podsłuchuje wstrząsające informacje o ogrze z legendy – zwanym Pokémonem Ogerpon – który zawsze kochał. Dziadek i Carmine, zakładając, że dzieciak jest zbyt wrażliwy, aby usłyszeć prawdę zawartą w legendzie, utrzymywali to kłamstwo tak długo, jak mogli; Kiedy Kieran dowiaduje się o ich fałszywym wskazaniu, jest załamany, co wbija klin w rodzinę. To bałagan nieporozumień, a ty jesteś gotowy na przejażdżkę. Stanowi potężny nurt historii legend Lojalnej Trójki.

Dipplin ładuje słodki podmuch w Pokémon Scarlet i Violet: The Teal Mask

Zdjęcie: Game Freak/The Pokémon Company, Nintendo za pośrednictwem Polygon

Lojalna Trójka jest niezbędna w opowieści o nieufności, dezinformacji i omylności wiary – ale żaden z nowych Pokémonów nie wydaje się przełomowy. Dla fanów Pokémon, którzy są wyczerpani Szkarłat I FioletowyJednak w składzie Paldei dodatki Kitakamiego to podróż nostalgiczna. To była prawdziwa przyjemność natknąć się na niektóre z moich ulubionych starszych stworzeń, takie jak Vulpix i Poliwag. Nowe ewolucje i przeróbki dodają trochę dynamizmu istniejącym Pokémonom, takim jak Dipplin, cukierkowa ewolucja Applina. Żaden z nowych Pokémonów nie był na tyle przekonujący, aby zmienić mój skład z supermocami, ale wyrzuciłem jednego Pokémona dla mojego nowego Vulpixa.

Szkarłat I Fioletowy wprowadził Pokémony w nową erę dzięki otwartemu światu. Zakres tych gier sprawiał, że wszystko wydawało się duże – jakby później nic nie było takie samo. Ale Turkusowa maskaAtrakcyjność tego miejsca tkwi w jego intymności i uroku małego miasteczka. Nie jest to coś przełomowego, ale mimo to tętniącego życiem.

Pierwsza część Pokémon Scarlet I Fioletowy‘S Ukryty skarb Strefy Zero DLC, Turkusowa Maska, ukazała się 13 września na Nintendo Switch. Gra została sprawdzona przy użyciu kodu do pobrania dostarczonego przez Nintendo. Vox Media ma partnerstwa partnerskie. Nie mają one wpływu na treść redakcyjną, chociaż Vox Media może otrzymywać prowizje za produkty zakupione za pośrednictwem linków partnerskich. Możesz znaleźć dodatkowe informacje na temat polityki etycznej firmy Polygon można znaleźć tutaj.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Recenzja „No One Will Save You”: Hulu przedstawia przerażający thriller o kosmitach

Filmy o inwazji na domy odwołują się do niemal powszechnego strachu. Od Freda Waltona Kiedy nieznajomy dzwoni do 2008 roku...

BenQ wprowadza na rynek projektory z serii X do gier

enQ, wiodąca na świecie marka projektorów DLP 4K i innowator cyfrowych urządzeń lifestylowych, zaprezentowała dziś trzy zupełnie nowe inteligentne projektory 4K HDR. ...

Microsoft ma nadzieję, że ludzie nie staną się „nadmiernie zależni” od jego asystenta AI

Dziś rano Microsoft ustalił datę premiery swojego Drugi pilot zasilany sztuczną inteligencją funkcję i po raz pierwszy pokazał niektóre ze swoich możliwości. ...
Advertisment