Dochodzenie Riot Games mówi, że nie ma dowodów na to, że prezes nękał pracownicę


Riot Games zamyka dochodzenie w sprawie tego, czy dyrektor generalny Nicolo Laurent nękał lub dyskryminował byłą pracownicę Sharon O’Donnell, twierdząc, że „nie znalazła żadnych dowodów” na to roszczenie. „Po przeanalizowaniu wyników śledztwa”, powiedział Riot w oświadczeniu, „nie ma dowodów na to, że Nicolo nękał, dyskryminował lub podejmował odwet na pani O’Donnell. Specjalny Komitet również wyraził pełne zaufanie do przywództwa Nicolo, że żadne działania przeciwko niemu nie są uzasadnione i że będzie on nadal działał jako dyrektor generalny ”.

The Washington Post zgłoszone dzisiejsze wiadomości i Riot opublikował przegląd wniosków ze śledztwa, a także list od Laurenta. Plik Poczta donosi również, że Riot zwrócił się do sądu o przyspieszenie postępowania sądowego w sprawie pozwu złożonego przez O’Donnell na początku tego roku, próbując skierować sprawę do arbitrażu.

Riot, studio stojące za grami takimi jak Docenianie i League of Legends, wszczął dochodzenie w Laurent po procesie O’Donnella. Były asystent wykonawczy O’Donnell zarzucił Laurentowi nieodpowiednie uwagi o charakterze seksualnym i poniżające komentarze na temat jej płci. Zarzuciła również, że została zwolniona po odmowie zalotów od dyrektora generalnego.

Teraz, w oparciu o ustalenia zewnętrznego zespołu prawnego, specjalna komisja rady dyrektorów stwierdziła, że ​​te roszczenia są bezzasadne. „To nie jest rekomendacja, którą lekceważymy” – stwierdziła komisja w oświadczeniu. „Większość przypadków tego rodzaju nie jest czarno-biała; wpadają w szarość. Jednak nie był to jeden z tych przypadków. W tym przypadku po prostu nie byliśmy w stanie znaleźć żadnych dowodów, które uzasadniałyby jakiekolwiek sankcje wobec Laurenta ”.

Członkowie komisji powiedzieli, że zażądają wznowienia sprawy, jeśli pojawią się nowe dowody. Adwokat O’Donnella nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz do wyników śledztwa.

Te roszczenia wobec Laurenta były częścią znacznie większej kontrowersji związanej z kulturą firmy Riot. Kilku pracowników powtarzało historie o wszechobecnej dyskryminacji i molestowaniu w studiu, skłaniając Riot do przeprosin i obiecuj zmiany, w tym zawieszenie dyrektora operacyjnego firmy przez dwa miesiące. Oprócz garnituru od O’Donnell, Riot jest obecnie naciska na osiedlenie się pozew zbiorowy dotyczący dyskryminacji ze względu na płeć. Raport wczoraj zasugerował, że Alienware zakończył współpracę z Riot w następstwie zarzutów; Riot odmówił wówczas komentarza w sprawie roszczenia.

Reklama

W swoim oświadczeniu komisja zarządu podjęła próbę oddzielenia śledztwa Laurenta od większej misji zmiany kultury Riot. „Chociaż nasz wniosek w tym konkretnym przypadku jest taki, że nie doszło do dyskryminacji, nękania ani odwetu, wyjaśnijmy, że jako komisja pozostajemy w pełni zaangażowani w nadzorowanie inicjatyw firmy zmierzających do zmiany kultury Riot” – powiedział. „Zachęcamy każdego pracownika Riot, który doświadczył niewłaściwego postępowania, aby czuł się bezpiecznie, zgłaszając go”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pamięć G.SKILL osiąga 31 rekordów podkręcania w okresie Computex 2024

G.SKILL International Enterprise Co., Ltd., wiodąca na świecie marka wydajnych podkręcanych pamięci i komponentów do komputerów PC, z radością ogłasza osiągnięcie 31 rekordów...

Wgłębianie się w obietnicę reformy planowania centrów danych Partii Pracy w programie wyborczym Partii Pracy

Manifest wyborczy Partii Pracy zawiera zobowiązanie do usunięcia barier planistycznych, które wstrzymują rozwój centrów danych i, z kolei, hamują wzrost gospodarczy Wielkiej Brytanii. Według...

Firma partnerska SK hynix, Mimir IP, pozywa firmę Micron

Mimir IP, południowokoreańska firma zarządzająca patentami, kupiła w maju od SK hynix około 1500 patentów związanych z chipami. Złożyli teraz pozew przeciwko...
Advertisment