Dochodzenia FTC dotyczące prywatności na Twitterze nasiliły się od czasu przejęcia władzy przez Elona Muska


Federalna Komisja Handlu (FTC) miała oko na Twitterze na długo przed tym, zanim Elon Musk kupił strój, ale teraz mamy lepsze pojęcie o tym, jakie pytania ostatnio zadawał. Nie tylko dochodzenia były kontynuowane, ale FTC badała możliwości firmy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa danych użytkowników, rozwój Abonament na Twitterze Blueoraz zebranie informacji o działaniach nowego właściciela firmy.

Jak poinformował o dziennik “Wall Street I New York TimesSpecjalna Podkomisja ds. Uzbrojenia Rządu Federalnego – część kierowanej przez Republikanów Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów – ujawniła prośby w nowym raporcie (PDF), nazywając działania FTC nękaniem i nadmiernym zasięgiem.

Według raportu, „od czasu przejęcia firmy przez Muska FTC wysłała na Twittera ponad tuzin listów z żądaniami”.

FTC prosi o te szczegóły zgodnie z nakazem zgody, na który Twitter po raz pierwszy zgodził się w 2011 r., aby uregulować opłaty, których nie chronił odpowiednio informacji o użytkownikach, a następnie rozbudowany w 2022 r za używanie numerów telefonów zabezpieczających do kierowania reklam. To porozumienie (PDF) wymagał również od Twittera stworzenia i udokumentowania „kompleksowego programu ochrony prywatności i bezpieczeństwa informacji” w celu zabezpieczenia informacji użytkowników.

Żądanie FTC do Twittera wysłane 23 stycznia 2023 r.
Zdjęcie: Komisja Sądownictwa Izby Reprezentantów

Według anonimowych źródeł cytowanych w ww NYT raport, po przejęciu Muska przestał dokonywać płatności na rzecz firmy Collibra, która dostarczała oprogramowanie używane przez różne zespoły, których to dotyczy, aby pomóc śledzić zgodność Twittera.

Reklama

W listopadzie ubiegłego roku, zanim Twitter rozpoczął wiele rund zwolnień, prawnik firmy wysłał wiadomość na Slack mówiąc, że działania Muska narażają Twittera na „miliardowe” grzywny nie stosując się do dekretu. W tym czasie Musk wysłał e-mail z informacją: „Nie mogę wystarczająco podkreślić, że Twitter zrobi wszystko, co w jego mocy, aby przestrzegać zarówno litery, jak i ducha dekretu FTC… Wszystko, co jest przeciwne, jest absolutnie fałszywe. ”

Żądane informacje obejmowały e-maile, notatki i rozmowy na Slacku, które dotyczyły Elona Muska lub zostały przez niego wysłane, wiadomości o FTC, informacje o byłym zastępcy głównego radcy prawnego Twittera, Jimie Bakerze, oraz szczegóły dotyczące sprzedaży komputerów i sprzętu biurowego przez Twittera.

Sprawozdanie podkomisji koncentrowało się również na „Pliki Twittera”, seria raportów pisarzy Musk pozwoliła na dostęp do wewnętrznych wiadomości i informacji. FTC poprosiła o podanie nazwisk dziennikarzy lub innych członków mediów, którym zapewniono dostęp do logów firmy Slack, dokumentów wewnętrznych lub innych zasobów. Podkomisja twierdzi, że prośba ta jest niewłaściwa.

W oświadczeniu do dziennik “Wall Street, rzecznik FTC, Douglas Farrar, powiedział, że wnioski były częścią „przeprowadzania rygorystycznego dochodzenia w sprawie przestrzegania przez Twittera nakazu zgody, który wszedł w życie na długo przed zakupem firmy przez pana Muska”. Powiedział, że poprosił o nazwiska dziennikarzy, ponieważ z Twitterem na mocy nakazu zgody FTC powinna mieć dostęp do tych samych informacji, które są udostępniane stronom trzecim.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!