Dobra i zła wiadomość dla osób czekających na MacBooka z wbudowanym 5G


Jeśli cierpliwie czekaliście, aż Apple wypuści MacBooka wyposażonego w łączność komórkową, mam dziś dla Was dobrą i złą wiadomość. Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest to coś uwzględnione w planie działania Apple, ale zła jest taka, że ​​jeszcze wiele lat dzieli nas od tego, aby stało się to rzeczywistością.

Tę historię potwierdza Mosylejedyna zunifikowana platforma Apple. Jedynym rozwiązaniem jest Mosyle który w pełni integruje pięć różnych aplikacji na jednej platformie przeznaczonej wyłącznie dla Apple, umożliwiając firmom i szkołom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich urządzeń Apple. Ponad 38 000 organizacji Wykorzystaj rozwiązania Mosyle aby codziennie automatyzować wdrażanie, zarządzanie i bezpieczeństwo milionów urządzeń Apple. Poproś o DARMOWE konto już dziś i odkryj, jak możesz uruchomić autopilota floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

Zeszły tydzień, Poinformował Bloomberg na temat opóźnień, które w dalszym ciągu nękają wysiłki Apple mające na celu opracowanie własnych, wewnętrznych modemów i porzucenie zależności od Qualcomm. Według tego raportu Apple nie osiągnie swojego celu, jakim jest ukończenie prac nad pierwszym modemem 5G na czas dla iPhone’ów z 2025 r. i zamiast tego planuje premierę w 2026 r.

Teraz w najnowszym wydaniu jego biuletyn Power OnMark Gurman z Bloomberga ma więcej szczegółów na temat tego, kiedy niestandardowy modem Apple trafi do różnych linii produktów.

Gdy modem Apple zacznie pojawiać się w modelach iPhone’a w 2026 roku (zakładając, że nie będzie dalszych opóźnień), Gurman donosi, że Apple „prawdopodobnie będzie potrzebować dwóch lub trzech dodatkowych lat”, aby umieścić ten chip w zegarku Apple Watch, iPadzie i komputerze Mac. Raport mówi:

Jednak prawdziwym sprawdzianem będzie to, czy Apple będzie w stanie z powodzeniem zastosować swoje podejście „zrób to sam” w nowych obszarach. Obejmuje to zbudowanie własnego modemu komórkowego – komponentu, który ma być gotowy około 2026 roku. Firma będzie wówczas prawdopodobnie potrzebować dwóch lub trzech dodatkowych lat, aby umieścić ten chip w komórkowych wersjach Apple Watcha i iPada – a także komputera Mac, po wprowadzeniu na rynek część jest zintegrowana z firmowym systemem-on-a-chip.

Reklama

W idealnym świecie oznacza to, że pierwsze MacBooki wyposażone w technologię komórkową będą gotowe około 2028 lub 2029 roku.

Wersja 9to5Mac

Czytając między wierszami, raport ten pozornie oznacza, że ​​komórkowego MacBooka (nawet z modemem Qualcomma) nie powinniśmy spodziewać się najwcześniej w 2028 roku. Wygląda na to, że Apple nie wypuści MacBooka wyposażonego w technologię komórkową, dopóki nie będzie mógł tego zrobić z własnymi modemami 5G.

Umożliwiłoby to również Apple zintegrowanie modemu bezpośrednio z chipem serii M wewnątrz komputera Mac, poprawiając na przykład wydajność i oszczędzając miejsce wewnętrznie.

W 2008 roku stwierdzono, że Apple tak rozważał wypuszczenie MacBooka Air z 3G, ale odłożył te plany na półkę ze względu na przestrzeń wewnętrzną wymaganą przez modem 3G. Widzieliśmy także A prototyp MacBooka Pro z powierzchnią 3G w serwisie eBay w pewnym momencie.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

GTA VI: wszystkie wieści na temat kolejnej odsłony Rockstara w serii Grand Theft Auto

Rockstar jest wreszcie gotowy do występu GTA VI wyjechać w świat. Od premiery gry minęła dekada i dwie generacje konsol GTA V....

Cena Sony WH-1000XM5 spadła do nowego rekordowo niskiego poziomu

Wygląda na to, że Boże Narodzenie nadeszło wcześniej, jeśli szukasz naprawdę dobrej oferty na słuchawki redukujące hałas. W tej chwili Target sprzedaje...

Ładowarka podróżna mophie MagSafe z szybkim ładowaniem Apple Watch

W zeszłym miesiącu, Mophie odświeżony jedna z najpopularniejszych ładowarek z obsługą niektórych nowych specyfikacji. Chociaż niewiele się zmieniło, od kilku tygodni korzystam...
Advertisment