Do korzystania ze wszystkich funkcji sztucznej inteligencji w systemie iOS 18 może być potrzebny najnowszy iPhone 15 Pro firmy Apple


Za nieco ponad tydzień Apple zaprezentuje iOS 18 i inne nowe wersje systemu operacyjnego, kładąc duży nacisk na udostępnienie klientom funkcji sztucznej inteligencji na poziomie systemowym.

Oczekuje się, że Apple będzie używać kombinacji rozwiązań na urządzeniu i w chmurze do przetwarzania sztucznej inteligencji. Jednak klienci mogą potrzebować najnowszych i najlepszych wersji, aby móc korzystać z tych nowych funkcji. Pisze Mark Gurman że wiele nadchodzącej sztucznej inteligencji na urządzeniach będzie wymagało najnowszych rozwiązań high-end, tj iPhone’a 15 Pro i Pro Maxa.

Oznaczałoby to, że aby móc korzystać z każdej nowej funkcji iOS 18, klienci musieliby posiadać najnowsze, wysokiej klasy iPhone’y „Pro” z chipem A17 Pro. (Pamiętaj, że tańsze iPhone 15 i iPhone 15 Plus wydane jesienią ubiegłego roku są zasilane starszym chipem A16.)

Minimalne wymagania A17 są prawdopodobnie częściowo wynikiem segmentacji marketingu produktów, w ramach której Apple zwiększa atrakcyjność modeli z wyższej półki, a częściowo wynikają z wymagań technicznych. A17 ma znacznie szybsze rdzenie procesora i karty graficznej oraz nowy 16-rdzeniowy silnik neuronowy zdolny do 35 bilionów operacji na sekundę. Zintegrowana pamięć RAM w chipie również wzrosła z 6 GB do 8 GB.

Zanim iOS 18 zostanie udostępniony publicznie, prawdopodobnie we wrześniu, seria iPhone’ów 15 Pro będzie mieć rok, a Apple zaprezentuje linię iPhone’a 16 na rok 2024 – która niewątpliwie będzie obsługiwać wszystkie funkcje iOS 18, a może nawet będzie miała dodatkowe funkcje. Ekskluzywne możliwości AI.

Reklama

Oczekiwane wymagania systemowe dla komputerów Mac i iPada wydają się nieco bardziej wszechstronne, a Gurman sugeruje, że punktem odcięcia może być układ M1. To sięgałoby czasów komputerów Mac Apple Silicon Mac z 2020 r. i iPada Pro z 2021 r. lub nowszych modeli.

Przy odcięciu M1 wszystkie modele iPada i komputera Mac będą miały dostępne co najmniej 8 GB pamięci RAM, co może okazać się głównym czynnikiem ograniczającym. Jeśli wąskim gardłem była moc silnika neuronowego, to dopiero nowsze chipy M3 lub M4 mają silnik neuronowy tak potężny jak ten, który można znaleźć w iPhonie 15 Pro.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak powielić Wspomnienia w DLC Elden Ring Shadow of the Erdtree

Możesz duplikaty wspomnień W Pierścień Eldena'S Cień Erdtree DLC, tak jak było to możliwe w grze podstawowej. Zasadniczo daje...

Podstawowy pokład Steam jest tańszy niż kiedykolwiek przed letnią wyprzedażą Steam

Lato ma różne oficjalne i nieoficjalne początki sezonu, ale prawdziwym dla wielu z nas, graczy, jest coroczna letnia wyprzedaż Steam — która Niedawno...

Najlepsze teorie fanów na temat Legend of Zelda: Echoes of Wisdom

Dla niektórych fanów Legenda ZeldyTeoretyzowanie i analizowanie świata daje tyle samo frajdy, co granie w gry. Tak więc, kiedy Nintendo...
Advertisment