Dlaczego wszystko zdefiniowane programowo może nie działać we wszystkich centrach danych


Chociaż wszystko centra danych zostały zasadniczo zdefiniowane przez ich oprogramowanieWybór w pełni rozwiniętej, definiowanej programowo infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI) nie zawsze będzie właściwym kursem dla każdego operatora.

Nie wszyscy potrzebują maksymalnej abstrakcji, a dla tych, którzy to robią, mogą istnieć krytyczne bariery na drodze do osiągnięcia prawdziwego środowiska opartego na HCI.

Ross Warnock, dyrektor dostawcy infrastruktury centrów danych i doradztwa WydajnośćIT, twierdzi, że kluczowy kompromis, który należy rozważyć, będzie prawdopodobnie wiązał się z bezpieczeństwem i elastycznością.

Sugeruje jednak, że operatorzy centrów danych powinni rozpocząć proces decyzyjny, upewniając się, że różnica między infrastrukturą konwergentną a hiperkonwergentną jest wyraźna.

Dostawcy używają tych terminów, aby oznaczać różne rzeczy – zazwyczaj kierując się konkretnym kontekstem, w którym działa dany dostawca.

„Istnieje wiele dezinformacji” – mówi Warnock. „Zbieżne i hiperkonwergentne są podobne i mają ten sam cel.

Reklama

„Infrastruktura konwergentna została zaprojektowana przede wszystkim w celu uproszczenia wdrażania zasobów sieci obliczeniowej i pamięci masowej. Hiperkonwergentny ma ten sam cel, ale nieco inne podejście, w tym sensie, że infrastruktura hiperkonwergentna obejmuje obliczenia definiowane programowo – i zazwyczaj na składnikach towarowych ”.

Niektórzy operatorzy mogą chcieć zachować część swojej struktury pamięci masowej, podczas gdy inni nie będą chcieli mieć „wszystkie jajka w jednym koszyku“, on mówi.

Operatorzy powinni zapytać, ile elastyczności w projektowaniu i wyposażeniu potrzebują, a ponadto rozważyć swoje ogólne wymagania dotyczące bezpieczeństwa.

Dla wielu firm główny cel HCI, jakim jest ułatwienie zarządzania poprzez posiadanie jednego panelu sterowania, jest nieatrakcyjny, mówi Warnock. Stanowi potencjalny wektor ataku, który w przypadku powodzenia mógłby dać sprawcom dostęp do wszystkiego i wszędzie.

„I niekoniecznie jest to wada produktu”, mówi. „Więc to jest prawdopodobnie główna trudność”.

Istnieje kilka powodów, dla których nie warto dążyć do maksymalnej abstrakcji, w tym kwestia umiejętności wewnętrznych.

Tradycyjne podejście

Warnock twierdzi, że tradycyjne podejście polegające na tym, że zespół składający się z jednej osoby zajmującej się pamięcią masową, innej odpowiedzialnej za pracę w sieci, innej za aplikacje, a jeszcze innej w warstwie aplikacji, częściowo zniweluje korzyści płynące z migracji HCI.

„Potrzebujesz kogoś, kto wystarczająco dobrze rozumie wszystkie te elementy” – powiedział Warnock. „Przy posiadanych umiejętnościach może to być trudne. Jeśli rozmawiasz ze specjalistą ds. Pamięci masowej, ogólnie jego wiedza na temat sieci jest bardzo ograniczona. Dlatego trudno jest znaleźć kogoś na tym poziomie, który jest ekspertem we wszystkich tych dziedzinach ”.

W końcu kluczowy sterownik HCI chce zarządzać całym szarpnięciem za pomocą pojedynczej szyby po zakończeniu migracji, dodaje. Czy możesz też zabrać ze sobą zespół? Migracje HCI są złożone, a nawet stresujące. Dokładne zbadanie wszystkich aktywów i wymagań jest niezbędne, a nawet jeśli zostaną wykonane prawidłowo, konieczne będą działania naprawcze, po prostu dlatego, że jest to przejście do nowego środowiska.

„W niektórych przypadkach będzie sporo środków zaradczych; w innych sprawa będzie całkiem prosta ”- mówi Warnock. „Czasami nie można tego zrobić, więc fizycznie nie można się ruszyć”.

Wątpi, czy migracja typu „lift and shift” w jednym kęsie byłaby możliwa w wielu przypadkach, z wyjątkiem być może bardzo małego środowiska ze stosunkowo „luźnymi” wymaganiami – być może startup ze zwirtualizowanym wszystkim, a nie wiele aplikacji, które będą miały problemy w hiperkonwergentnym środowisku.

„W rzeczywistości widzisz tak wiele starszych aplikacji, które ludzie wciąż działają z minionych lat i po prostu próbują się ich utrzymać” – mówi. „Zawsze coś tam jest”.

Mówi, że organizacje muszą najpierw potwierdzić, dlaczego chcą HCI. Jeśli ma zmniejszyć koszty poprzez łatwiejsze zarządzanie, te oczekiwane oszczędności mogą być odległe o wiele lat. Firma musi być w sytuacji, w której może pozwolić sobie na spędzenie tych lat i wyjście z drugiej strony.

Zamiast tego firmy zajmujące się HCI często chcą przyspieszyć wdrażanie aplikacji, mówi Warnock.

Ważenie kosztów

Według dostawcy Nutanix, w jego Przewodnik biznesowy HCIoperatorzy muszą mieć pewność, że porównują jabłka z jabłkami podczas szacowania całkowitego kosztu migracji. Tradycyjna sieć pamięci masowej (SAN) i macierze all-flash mają swoje własne wymagania i koszty migracji, a ponadto trzeba uwzględnić amortyzację, podczas gdy typowe kalkulatory kosztów posiadania typowych dostawców chmury często zakładają tańszą technologię.

Nutanix zaleca doceniający liczba maszyn wirtualnych (VM) w infrastrukturach przed i po migracji, w tym koszt i liczba każdego konkretnego serwera, a także oddzielnych systemów pamięci masowej i komponentów SAN, koszty sieciowe, wirtualizacja i licencje, nie zapominając o kosztach operacyjnych, w tym admin, miejsce w szafie, zasilanie i chłodzenie. HCI, na pierwszy rzut oka, oferuje korzyści, umożliwiając opłacanie infrastruktury w miarę jej rozwoju, zauważa.

To kolejny powód, dla którego migracja obciążeń w razie potrzeby będzie odpowiadać większej liczbie operatorów niż zgrywanie i wymiana – wycofywanie starszej infrastruktury na bieżąco, ewolucja klastra po klastrze zamiast ryzykowania wszystkiego na modernizację wózka widłowego. W ten sposób prawdopodobnie będą mogli skorzystać z nowych technologii CPU, GPU, SSD i pamięci, gdy tylko się pojawią.

Według Warnock firmy EfficiencyIT coraz więcej klientów przenosi się teraz do HCI, częściowo dlatego, że nie wszystko należy do chmury.

„W rzeczywistości podejście hybrydowe sprawdza się najlepiej w większości firm” – mówi. „W 2020 roku z pewnością skorzystali ci, którzy mieli rozwiązania gotowe do pracy z domu, którzy mieli platformę infrastrukturalną. Inne organizacje od samego początku grały w nadrabianie zaległości ”.

Dominic Maidment, architekt technologii w firmie dostawcy energii Całkowity gaz i moc, był zaangażowany w pracę swojego pracodawcy migracja konwergencji przez pięć lat. Zgadza się, że najlepszą strategią dla większości będzie obciążenie pracą według obciążenia – nie tylko ze względu na trudności w radzeniu sobie ze starszymi aplikacjami.

„Nie jesteśmy teraz zainteresowani uruchamianiem tych programów emulujących pod kątem wirtualizacji tych obciążeń” – mówi. „Wolelibyśmy raczej wyodrębnić aplikacje, ponownie je zakodować, ponownie przetestować wszystko, a następnie przenieść to na nowoczesną platformę. W przeciwnym razie po prostu zmieniamy problem ”.

Przygotowanie jest konieczne, niezależnie od strategii, mówi Maidment, ale firmy powinny dokonywać wyborów w swoim czasie. Może to oznaczać inne rozwiązanie lub strategię, które mogą, ale nie muszą odpowiadać określonemu dostawcy.

Na przykład firma Total Gas & Power mogła wybrać inaczej, gdyby zamiast tego skupiała się bardziej na konteneryzacji. Jednocześnie firma pilnie musiała wymienić swój główny ośrodek odzyskiwania po awarii (DR).

Maidment dodaje: „Czy HCI jest generalnie nieuniknione dla wszystkich? Cóż, wszystkie firmy zajmujące się pamięcią masową wkładają ogromne ilości badań i rozwoju w działanie w chmurze publicznej.

„A abstrakcja jest w zasadzie tym, co sprawia, że ​​projekty lub produkty HCI są naprawdę fajne. Ale abstrakcja jest również tym, co sprawia, że ​​chmura publiczna jest atrakcyjna, ponieważ nie musisz zajmować się hałasem, całym bólem i utrzymywaniem ruchu. ”

Todd Traver, wiceprezes ds. Odporności cyfrowej w Instytut Uptimesugeruje, że większość firm mogłaby przynajmniej rozważyć HCI. Oczywiście niektórzy wolą uniknąć utraty kontroli związanej z maksymalną wirtualizacją, „usuwając jedną warstwę”, zamiast pracować bezpośrednio z urządzeniem pamięci masowej lub procesorem.

„Jedynymi ludźmi, którzy nie powinni, są ci, którzy nie są do tego przygotowani lub którzy w jakiś sposób uważają, że HCI jest lekarstwem na wszystkie problemy, które mają dzisiaj, jeśli obecnie są w bałaganie z wysokim długiem technicznym” – mówi Traver.

„A jeśli ktoś tam pójdzie, to jaki będzie następny krok po HCI? Czego nie mogą się doczekać, aby móc robić w przyszłości, dla czego jest to niezbędna odskocznia? ”

Wyzwalaczem może być zakończenie obsługi bazowych produktów bazodanowych lub koniec okresu eksploatacji wszystkich serwerów i pamięci masowej, a koszty wsparcia i przestoje gwałtownie rosną.

„To są typy rzeczy, które skłoniłyby kogoś do podjęcia wysiłku przejścia na HCI” – mówi Traver. „Chodzi mi jednak o to, że HCI nie jest czymś, co chciałbyś zrobić w wielkim pośpiechu”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Blizzard twierdzi, że Overwatch 2 może powrócić do trybu 6 na 6, ale nie byłoby to łatwe

Jedną z największych zmian, jakie wprowadziła firma Blizzard, Ostrzeżenia 2 do tej pory było zmiana rozmiaru drużyny w grze z...

SearchGPT, długo oczekiwana wyszukiwarka OpenAI, uruchamia się z listą oczekujących

OpenAI oficjalnie wkracza do branży wyszukiwania. SearchGPT, nowa wyszukiwarka z inteligencją ChatGPT, jest startuje dziś jako „prototyp” w dostępie prywatnym. SearchGPT to wersja wyszukiwarki...

Generator wideo AI Runway’a został przeszkolony na podstawie tysięcy zeskrobanych filmów z YouTube’a

Według Runway, firma szkoliła swój generator tekstu na wideo za pomocą sztucznej inteligencji na tysiącach filmów z YouTube i pirackich filmów raport z...
Advertisment