Dlaczego w finale Last of Us były żyrafy?


Dopasowanie żyrafy do pierwszy sezon Ostatni z nas mogło wydawać się trudnym zadaniem, przynajmniej dla osób niezaznajomionych z grą. Wcześniej jedynym miejscem, w którym można było sobie wyobrazić zobaczenie takiego zwierzęcia, był pluszak, prawdopodobnie odrzucony i porzucony na rzecz żywiołów (co faktycznie widzieliśmy w jajko wielkanocne z odcinka 2). Ale to wszystko przygotowywało scenę dla wielkiego — a przynajmniej A big — scena z finału pierwszego sezonu, w której Ellie może pogłaskać żyrafę.

Jak większość programu, to moment zaczerpnięty niemal bezpośrednio z gry. Ellie (Bella Ramsey) wciąż dochodzi do siebie po walce o wyjście fundamentalistyczny kult kanibali w odcinku 8. Joel (Pedro Pascal) widzi, że jest zdystansowana i niezbyt podekscytowana — przynajmniej dopóki nie będą zwiedzać Salt Lake City. Tutaj scena rozgrywa się prawie identycznie jak w grze, wraz z Ellie podającą Joelowi drabinę tylko po to, by upuścić ją, gdy po raz pierwszy zauważy zwierzę. Obaj patrzą ze zdumieniem, jak żyrafa pasie się na roślinach, wyprzedzając opuszczoną konstrukcję, w której się znajdują.

Scena może wydawać się jasna, wesoła, a nawet nie na miejscu inaczej przytłaczająco ponure narracja postapokaliptyczna. Ale jak wiele Ostatni z nasscena z żyrafą rezonuje na bardziej bolesnym poziomie, ostatnia spokojna chwila między Joelem i Ellie pieczętującymi przemoc, która ma nadejść później.

[Ed. note: The rest of this post contains spoilers for the finale of The Last of Us season 1.]

Całość z Ostatni z naszarówno jako pierwsza gra, jak i pierwszy sezon, zmierza ku szaleństwu Joela: po tylu rozdziałach Joela łatwo usprawiedliwiającego przemoc — przeciwko zainfekowany Lub bezwzględni ludzie — szpital Świetlików wydaje się mniej wyraźny. Z jednej strony rozumie, że odporność Ellie może być największą szansą na wyleczenie świata. Z drugiej strony Marlene mówi, że „może” to być lekarstwem, pozostawiając mu dużo miejsca na nadanie priorytetu ważniejszej dla niego rzeczy, samej Ellie.

Reklama

Zdjęcie: Liane Hentscher/HBO

Ta więź zostaje przypieczętowana w obecności żyraf. Po zobaczeniu jej walczyć przez tak wielełącząc się z nią przez ataki ze strony klikerów I podobne książki, Joel już przestał rozważać jej „ładunek” i zaczął postrzegać ją bardziej jako zastępczą córkę. Kiedy pociesza ją pod koniec odcinka 8, „Kiedy jesteśmy w potrzebie”, nazywa ją nawet „dziewczynką”, tak jak nazywał Sarę.

Chwila żyrafy jest zatem sposobem na utrwalenie jego wizji siebie jako opiekuńczego ojca. Po odczuciu dystansu i traumie sposób, w jaki Ellie rozjaśnia się, gdy ściga żyrafę, przypomina, że ​​istnieje dziecko tam, mając przed sobą cały świat. Dla Ellie jest to przypomnienie, że w świecie, który (jak widzieliśmy) był tak naznaczony przemocą i chaosem, panuje spokój i cisza.

Dla Joela jest to połączenie z jego instynktami rodzicielskimi (rzeczywiście, w grze Sarah ma nawet tego pluszaka żyrafę w swoim pokoju). Niemal widać, jak decyduje, że zrobi dla niej wszystko, wszystko, by jej nie stracić, nawet jeśli oznacza to zamordowanie całego zespołu lekarzy (lub tylko małego batalionu świetlików i lekarza).

Żyrafy mogą wydawać się nie na miejscu, ale są ostatnim przypomnieniem sezonu o czymś niewinnym i miłym mógł jakoś przetrwać na tym świecie. Dla Joela to Ellie; dla Ellie — cóż, to przelotne spojrzenie na ufne życie, które zostaje zepsute przez kłamstwo Joela. Będzie musiała poradzić sobie z konsekwencjami jego działań w sezonie 2, po tym, jak wrócili do idylliczny kompleks Jacksonów. Ale przynajmniej będzie miała żyrafę.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!