Dlaczego Samsung powinien przywrócić obrotowy pierścień do Galaxy Watch 6 Pro


Obrotowa ramka była jednym z głównych punktów sprzedaży zegarków Samsung Galaxy, ale firma zdecydowała się ją porzucić na rzecz cyfrowej ramki. W rezultacie najnowsze Galaxy Watch 5 i Galaxy Watch 5 Pro zegarki nie miały fizycznej obrotowej lunety, co mogło pomóc Samsungowi w sprzedaży mniejszej liczby smartwatchy w ostatnim kwartale, co skutkowało spadkiem sprzedaży i rezygnacja ze swojej pozycji na rzecz Google, HUAWEI i Xiaomi.


Powiązany: Oto jedne z najlepszych smartwatchy, jakie możesz dziś kupić

POCKETNOW WIDEO DNIA

Wygląda na to, że Samsung zwraca szczególną uwagę na opinie, a firma mogła zmienić zdanie na temat obracającej się ramki. Według koreańskiego YouTubera SuperRoader (przez 9to5Google), Samsung Galaxy Watch 6 Pro nowej generacji może jednak przywrócić ukochaną obrotową ramkę. Warto zauważyć, że standardowy Galaxy Watch 6 może wybrać tradycyjną cyfrową ramkę, pozostawiając opcję fizycznego obracania wyłącznie dla najdroższego modelu Pro.

Reklama

To nie wszystkie dobre wieści, Galaxy Watch 6 Pro może być również dostępny w dwóch rozmiarach. Dla porównania, Galaxy Watch 5 Pro jest oferowany tylko w jednym rozmiarze 45 mm. Obecnie nie jest jasne, jakie mogą być te dwa inne rozmiary, ale gdybyśmy musieli postawić zakłady, byłby podobny do serii Galaxy Watch 4 Classic, która zawierała rozmiary 46 mm i 42 mm oraz odpowiednio 1,4-calowe i 1,2-calowe wyświetlacze.

Jeśli plotki okażą się prawdziwe, w tym roku użytkownicy mogą otrzymać jeszcze więcej opcji, które mogą pomóc Samsungowi odzyskać pozycję w rankingach i zwiększyć sprzedaż. Niektóre plotki twierdzą również, że możemy zobaczyć większe baterie w serii Galaxy Watch 6, ale jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, jak dokładna może być ta wiadomość.

Istnieje kilka powodów, dla których jesteśmy podekscytowani wiadomością, że obrotowa ramka może powrócić w 2023 roku, a oto kilka najważniejszych informacji.


Obrotowa ramka jest bardziej intuicyjna i nie wszystko wymaga digitalizacji

Gdybym miał tylko jeden komentarz w tej sprawie, powiedziałbym, że nie wszystko musi być zdigitalizowane. Nowoczesne samochody i pojazdy elektryczne są najlepszymi przykładami producentów pomijających fizyczne przyciski i przełączniki. Korzystanie z cyfrowej ramki jest ogólnie wspaniałym doświadczeniem, ale nie oddaje uczucia używania fizycznego obiektu. Obrotowy pierścień był płynny i intuicyjny w Galaxy Watch 4 Classic i starszych zegarkach Samsung. Użytkownicy byli również mniej narażeni na przypadkowe obracanie lub otwieranie aplikacji, których nie zamierzali używać.

Cyfrowa ramka działa, ale są pewne problemy

Przód Galaxy Watch 5 Pro

Cyfrowa ramka działa w większości dobrze, ale ma kilka kluczowych problemów, gdy ręce, a nawet smartwatch, stają się mokre. Cyfrowa ramka może działać i szybko obracać się między aplikacjami i ekranami, uniemożliwiając korzystanie z niej przez kilka sekund, dopóki jej nie wyczyścisz.

Istnieje również więcej wad, gdy użytkownicy próbują używać go w rękawiczkach, ponieważ ramka dłużej zapewnia informacje zwrotne i często w ogóle nie działa. Jeśli mieszkasz w zimnym otoczeniu, najprawdopodobniej znasz już tę walkę. Chociaż istnieją sposoby, aby to zadziałało, fizyczna ramka nie będzie wymagała tak dużej uwagi, a szybkie obracanie pozwoli użytkownikom zobaczyć godzinę, sprawdzić pogodę i łatwo przewijać powiadomienia – niezależnie od tego, czy mają mokre ręce i niezależnie od tego, czy noszą rękawiczki, czy nie.

Obrotowy bezel jest bardziej satysfakcjonujący w użyciu i bardziej precyzyjny

Samsung wykonał świetną robotę, optymalizując cyfrową ramkę w Galaxy Watch 5 Pro i Galaxy Watch 5, ale nie jest doskonały. Gdy używana jest cyfrowa ramka, pojawia się wibracja, ale nie jest ona tak satysfakcjonująca, jak fizyczna ramka w Galaxy Watch 4 Classic i starszych zegarkach.

Wykorzystując oba mechanizmy, wibracje podczas obracania, fizyczna ramka może zapewnić najlepszy sposób korzystania ze smartwatcha Galaxy Watch 6 Pro. Mamy nadzieję, że klasyczny projekt powróci w ulepszonej formie w 2023 roku i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak wiadomości i przecieki zmaterializują się w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Samsung zwykle ogłasza swoje nowe zegarki Galaxy w sierpniu wraz ze składanymi flagowymi urządzeniami.

Czy chcielibyście zobaczyć powrót obrotowego bezela w Galaxy Watch 6 Pro? Daj nam znać w komentarzach poniżej!Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!