Dlaczego nie jest tak dobry, jak rok temu – zautomatyzowany dom


Tego dnia w zeszłym roku odebrałem swój Model 3.

Kilka miesięcy później Napisałem prawie pięć i pół tysiąca słów na samochodzie. Tak więc, po moim pierwszym pełnym roku w Tesli, czy nadal jest tak dobry, jak się wydawało w tej recenzji 12 miesięcy temu.

Więc nie. Ponieważ jest LEPSZY.

Aktualizacje OTA

Lepsze ze względu na ulepszenia i nowe funkcje, które pojawiają się wraz z każdą bezprzewodową aktualizacją oprogramowania.

Na przykład, wbudowana kamera samochodowa wykorzystywała wcześniej 3 kamery i nie miała funkcji odtwarzania. Teraz używa czwartej kamery i umożliwia oglądanie klipów na ekranie samochodów.

Mówiąc o ekranie, ostatnia jesienna duża aktualizacja v10 dodała obsługę Netflix i YouTube, dzięki czemu nigdy nie będziesz się nudzić czekając w samochodzie.

Reklama

Sterowanie głosowe otrzymało dużą aktualizację i po fałszywym starcie lub dwóch można teraz wyzwalać wiele czynności za pomocą mowy, od otwarcia schowka podręcznego po polecenie „Mój tyłek jest zimny”.

Dokonano również poważnej aktualizacji systemu regeneracji, co oznacza, że ​​samochód ma teraz jeszcze sprytniejszą konfigurację jazdy z jednym pedałem, aż do 0 mil na godzinę.

Auto Pilot rozpoznaje teraz sygnalizację świetlną, pachołki, znaki stopu i oznaczenia drogowe w miarę rozwoju z każdym nowym wydaniem.

Sprzęt komputerowy

„Dzień baterii” Tesli został przesunięty na wrzesień i krążą plotki, że zostanie on wykorzystany do wprowadzenia nowej wersji samochodu z akumulatorem „milion mil”.

Nie było wielu (żadnych?) Dużych aktualizacji sprzętu, o których wiem, w ciągu ostatniego roku. Z pewnością dobrze byłoby zobaczyć, jak Model 3 zyskuje pompę ciepła z Modelu Y.

Jazda zimą

Mówiąc o braku pompy ciepła, był to zauważalny zimą. Nie był szczególnie zimny, ale zasięg nadal cierpiał. Nigdy nie udało mi się przyzwoicie go przetestować w zimne dni.

W rzeczywistości ostatnie 3000 mil były prawie wyłącznie krótkimi seriami krótszymi niż 5 mil, które są oczywiście bardzo nieefektywne. Powiedziałbym, że na tych krótkich trasach, podgrzewając samochód z akumulatora, a następnie jadąc z ogrzewaniem na pełną moc, w zimnie i na mokro, zasięg mógł spaść do około 140 mil.

Koszty pierwszego roku

Ponieważ samochód prawie nie pokonał żadnej odległości w ciągu ostatnich 3 miesięcy blokady, w pierwszym roku pokonał zaledwie 6 755 mil z prędkością 287 Wh / milę. Oznacza to, że pominięcie całej cieplejszej wiosenno-letniej jazdy samochodem to średnio 3,5 mili na kWh. Czuję, że w normalnym roku byłoby to bardziej jak 4,0.

Przy użyciu 0,17 GBP za sztukę, co odpowiada 330 GBP za całe lata „paliwa”, czyli około 4,8 pensów za milę. W rzeczywistości to mniej, ponieważ korzystałem z (wciąż) bezpłatnej publicznej sieci ładowarek w Irlandii Północnej. Również, gdy już jesteśmy w nowy dom a nocna stawka za ładowanie spadnie do około 2,5 pensa za milę.

Ja, podobnie jak wielu innych właścicieli, napisałem do swojego posła w sprawie podatku drogowego (VED) w wysokości 320 funtów, który miał być zapłacony za Model 3. Chociaż wszystkie odpowiedzi były uderzająco podobne i lekceważące, wiadomość musiała dotrzeć do skutku, ponieważ w końcu budżet został odwrócony i teraz Model 3 kosztuje 0,00 GBP rocznie. A to oznacza ogromną oszczędność 1600 funtów w okresie od 2 do 6 lat.

Właśnie zapłacono moją składkę na ubezpieczenie za drugi rok i jest taka sama jak w zeszłym roku, do pensa 360,64 funtów (liść był ponad 400 funtów). Zacząłem płacić 9,99 GBP miesięcznie za “ Premium Connectivity ”, więc mój SR + ma te same mapy, strumieniowe przesyłanie muzyki i usługi wideo, co Long Range i Performance Model 3.

Tesla Model 3 - Ładowanie w miejscu docelowym

Zagadnienia?

Z zarzutów, jakie miałem z samochodem w pierwotnej recenzji, nadal „regularnie sra i wskakuje na hamulce”, gdy go wtedy stawiam. To nadal jest dla mnie najbardziej irytujący aspekt posiadania. Lubię włączać rejsy w strefach 30 i 40 mil na godzinę, a samochód często wskakuje na hamulce z niewielkiego lub żadnego powodu.

Klamki drzwi wciąż dezorientują wszystkich, ale wycieraczki samochodowe przeszły poważną aktualizację oprogramowania i teraz działają znacznie lepiej.

Największym nowym problemem, jaki ostatnio miałem z samochodem, jest utrata połączenia LTE / 4G. Dzieje się to coraz częściej i może trwać nawet jeden dzień. Z wielką wiadomością, że Belfast otrzyma własne Centrum Serwisowe Tesli Wkrótce przynajmniej będzie łatwiej przyjąć czek.

Nie potrafię wymyślić żadnych innych naprawdę istotnych kwestii. I miło mi poinformować, że w samochodzie nadal nie słychać pisków ani grzechotania.

Tesla Model 3

Doładowania NI #Nope

Dziękuję wszystkim, którzy zamówili Teslę przez mój link referencyjny (mark40609) Miałem 20000 mil doładowania za darmo. Ale bez ani jednej ładowarki w Irlandii Północnej nadal obserwuję, jak stopniowo wygasają, nie będąc w stanie ich używać.

Miejmy nadzieję, że postęp w Belfast Service Centre oznacza również, że doładowanie w pobliżu Lisburn, które od kilku lat jest oznaczone na mapie jako „wkrótce”, wkrótce nastąpi.

Postęp

Zaledwie 8 lat temu w tym miesiącu Tesla zaczęła dostarczać swój pierwszy samochód seryjny, a cena akcji Modelu S. Tesla osiągnęła szczyt tydzień lub dwa temu i uczyniła go najlepszym najcenniejszy producent samochodów na świecie. Cenniejsze niż razem wzięte Mercedes-Benz, BMW i Volkswagen. Postęp był niesamowity i tylko geniusz pełen ślepego optymizmu i szalejącej chęci osiągnięcia sukcesu mógł go osiągnąć.

To banał, ale prawdą jest, że jazda samochodem tłokowym po Tesli to jak przejście z iPhone’a z powrotem do Nokii. Czytając moją recenzję rok później, moje uczucia się nie zmieniły i od tego czasu nie mogę poprawić mojego pierwotnego wyniku finansowego.

Tesla Model 3 nie jest doskonały. Ale cholera, już blisko.

Ostatnia aktualizacja 2020-08-16 / Linki partnerskie / Obrazy z Amazon Product Advertising API

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Litten może być błyszczący w Pokémon Go?

21 marca 2023 roku Litten będzie w centrum uwagi Pokemon Go, a otrzymasz podwójny Stardust za złapanie Pokémona. I nie,...

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!