Dlaczego Microsoft może rozważyć ekskluzywne gry Xbox na PlayStation i Nintendo Switch


Krążą pogłoski, że Microsoft rozważa wprowadzenie niektórych ekskluzywnych tytułów Xbox na konkurencyjne platformy PlayStation i Nintendo Switch. Morze złodziei I Pośpiech Hi-Fi podobno obie gry były rozważane nad platformami wieloplatformowymi, a jeśli połączyć te pogłoski z ostatnimi komentarzami dyrektora generalnego Microsoftu Satyi Nadelli i dyrektora finansowego Xbox Tima Stuarta, staje się jasne, że Microsoft rozważa swoją strategię dotyczącą Xbox teraz, gdy umowa z Activision Blizzard została sfinalizowana.

O godz Szczyt w Wells Fargo pod koniec listopada Stuart szczegółowo opisał to, co określił jako „niewielką zmianę strategii” dla Microsoft Gaming, działu, w którym mieszczą się wszystkie wysiłki Xbox i Microsoftu w zakresie gier. „Nie ogłaszamy tu niczego ogólnie, ale naszą misją jest przedstawianie naszych doświadczeń z pierwszej ręki [and] nasze usługi subskrypcji na każdym ekranie, na którym można grać w gry” – powiedział Stuart. „To oznacza inteligentne telewizory, to znaczy urządzenia mobilne, czyli to, o czym w przeszłości myśleliśmy jako konkurenci, tacy jak PlayStation i Nintendo”.

Szef Xbox, Phil Spencer, szybko odpowiedział fanom kwestionującym przyszłość Xbox: dając do zrozumienia Centrala Windowsa kilka dni później Microsoft „nie planuje wprowadzać Xbox Game Pass na PlayStation ani Nintendo”. I tak jest to w dużej mierze poza kontrolą Microsoftu, ponieważ Sony i Nintendo dyktują, co ma się pojawić na ich platformach, tak jak Microsoft robi to w przypadku Xbox.

Morze złodziei ma prawie sześć lat.
Obraz: rzadkie

Spencer nie zaprzeczyła jednak komentarzom Stuarta na temat udostępniania rywalom „naszych własnych doświadczeń”. Od czasu, gdy Microsoft może przejść na zewnętrznego wydawcę, komentarze podsyciły spekulacje. Spekulacje te nasiliły się dopiero niedawno, gdy pojawiły się plotki Pośpiech Hi-Fi może pojawić się na Nintendo Switch. YouTuber Nate the Hate niejasno nawiązał do premiery Xboxa na Switchu w podcaście na początku tego miesiąca, a inni wypełnili luki.

Kilka dni później ujawnił to Jeff Grubb na Gigantycznej Bombie o których słyszał, że Microsoft myślał o wprowadzeniu Morze złodziei na Nintendo Switch i PlayStation. Stephen Totilo, były Osie I Kotaku reporter, który obecnie prowadzi znakomity Plik gry biuletynzadzwonił kilka godzin później, aby potwierdzić, że słyszał, że Microsoft rozważał uruchomienie Morze złodziei na PlayStation.

Reklama

Microsoft wypuścił wcześniej dwa Lub ja gry na Nintendo Switch, które zostały opracowane przez Moon Studios i opublikowane przez Xbox Game Studios. Morze złodziei została opracowana jako kluczowa gra na wyłączność dla Xbox przez studio gier Microsoft, więc jeśli w końcu pojawi się na PlayStation, będzie to oznaczać nową strategię dla Xbox.

Microsoft nie skomentował tych plotek, ale dyrektor generalny Satya Nadella wypowiadał się ostatnio szeroko na temat gamingowych ambicji firmy. „Myślę, że dzięki Activision mamy szansę, szczerze mówiąc, być dobrym wydawcą na Sony, Nintendo, komputerach PC i Xbox” – stwierdził Nadella w wywiad z Bloomberga w tym tygodniu. „Jesteśmy tym podekscytowani [Activision Blizzard] finalizacji przejęcia, cieszę się, że nam się to udało.”

Nadella poczynił podobne uwagi w odpowiedzi na pytanie o przyszłość Xboxa na dorocznej konferencji Microsoftu zgromadzenie akcjonariuszy w grudniu. „Uważamy, że teraz jesteśmy w stanie naprawdę robić to, co zawsze sobie wyobrażaliśmy, czyli tworzyć świetne gry i dostarczać je ludziom na wszystkich platformach, czyli Xbox i konsolach, PC, a teraz włączając gry mobilne i gry w chmurze – powiedziała Nadella.

Gdy usłyszy się same komentarze Nadelli, można je z łatwością odrzucić jako oczywistą rzeczywistość, w której Microsoft jest wydawcą gier na PlayStation i obecnie jest właścicielem Call of Duty’a franczyzowa. Ale jeśli połączysz je z plotkami o ekskluzywnych grach Xbox, np Morze złodziei I Pośpiech Hi-Fi pojawienie się na konkurencyjnych platformach, poprzednie komentarze Stuarta i duże zmiany na kierownictwie Xboxjasne jest, że Microsoft rozważał kilka nowych strategicznych posunięć dla swojego działu gier po zakończeniu gigantycznego przejęcia o wartości 68,7 miliarda dolarów.

Morze złodziei ma już sześć lat, więc wydanie na PlayStation lub Nintendo Switch umożliwiłoby dostęp do pirackiej gry na żywo milionom nowych graczy. Niekoniecznie podważyłoby to ofertę Microsoftu dotyczącą gier na wyłączność dla konsoli Xbox, podobnie jak wypuszczenie przez Sony po latach tytułów na wyłączność dla PlayStation na PC służy jako nowe źródło przychodów, które nie podważa wysiłków firmy na konsolach. Największa gra Microsoftu, Minecraft, jest również dostępny na wielu platformach i otwiera grę z usługą na żywo, taką jak Morze złodziei na inne platformy wydaje się naturalnym krokiem.

Pośpiech Hi-Fi jest jednak inny. Oparta na rytmach gra akcji jest już dostępna na PC, ale nie ma nawet roku, więc przejście na Switcha lub PS5 z pewnością wymagałoby wyjaśnień ze strony Microsoftu, aby zapewnić fanów Xboksa, że ​​nadal warto inwestować w platformę i sprzęt.

Spencer przyznał, że Microsoft w przeszłości nie był dobry w zapewnieniu tego bezpieczeństwa. „Nie podoba mi się pomysł, że w przypadku każdej naszej gry pojawia się mała plotka na temat tego, czy trafi ona na Switcha, czy nie” – powiedział Spencer w IGN wywiad we wrześniu 2020 r. „Uważam, że powinniśmy stawiać naszym fanom lepsze oczekiwania”.

Microsoft nie skomentował tej sprawy Morze złodziei Lub Pośpiech Hi-Fi plotek i prawdopodobnie nie poruszy tej kwestii podczas dzisiejszej transmisji firmowej Xbox Developer Direct. Rzeczywistość jest jednak taka, że ​​biznes Microsoftu związany z Xboxem nie polegał na sprzedaży jak największej liczby konsol od co najmniej pięciu lat.

„Myślę, że z zewnątrz łatwo jest ocenić kondycję naszej firmy na podstawie liczby konsol sprzedanych przez jakąkolwiek firmę” – powiedział Spencer w raporcie z 2019 r. wywiad z Krawędź. „Ostatecznie liczba subskrybentów usługi takiej jak Game Pass i liczba gier, które ludzie kupują, to znacznie lepsze wskaźniki kondycji firmy”.

W zeszłym roku szef Xbox wyraził to jeszcze wyraźniej. „Nie zajmujemy się konsolowaniem Sony ani Nintendo” – powiedział Spencer w: wywiad z Kinda Funny Games.

Sprzedaż Xbox Series S/X wciąż pozostaje w tyle za PS5.
Zdjęcie: Tom Warren / The Verge

To zrozumiałe, bo Microsoft nie zarabia wyłącznie na sprzedaży sprzętu Xbox, as Przyznała dyrektor Xbox Lori Wright podczas Epic przeciwko Apple proces w 2021 r. „Branża gier konsolowych tradycyjnie opiera się na modelu dotacji na sprzęt” – wyjaśnił rzecznik Microsoftu w odpowiedzi na uwagi Wrighta z 2021 r. „Firmy produkujące gry sprzedają konsole ze stratą, aby przyciągnąć nowych klientów. Zyski generowane są ze sprzedaży gier i subskrypcji usług online.”

Sprzedaż Xbox Series S/X wciąż pozostaje w tyle za PS5, a Spencer przyznał w zeszłym roku, że utrata poprzedniej generacji Xbox One była „najgorszą generacją do stracenia”, ponieważ wszyscy budowali swoją cyfrową bibliotekę gier w czasie poprzedniej generacji. Niektórzy mogą argumentować, że indywidualne otwieranie niektórych starszych gier na wyłączność Xbox na PlayStation i Nintendo Switch tylko pomaga Microsoftowi ulepszyć usługę Xbox Game Pass dzięki większym przychodom, które może zainwestować w swoje studia w celu tworzenia większej liczby gier.

Takie posunięcie mogłoby nawet zadziałać jako ukryty marketing dla Xbox Game Pass, ponieważ gry takie jak Morze złodziei I Pośpiech Hi-Fi Obydwa są częścią miesięcznej ceny subskrypcji i są dostępne od razu na konsolach Xbox. Tak czy inaczej, jeśli spojrzysz na działalność Microsoftu w zakresie gier, jasne jest, że znaczny rozwój firmy nie będzie możliwy wyłącznie poprzez sprzedaż konsol Xbox. Firma Microsoft dała jasno do zrozumienia w przeszłości, że chce dotrzeć do miliardów graczy za pośrednictwem chmury, rozszerzając usługę PC Game Pass i nową Prace nad sklepem mobilnym Xbox również trwają.

Sony eksperymentuje także z nowymi sposobami grania w gry PlayStation.
Zdjęcie: Antonio G. Di Benedetto / The Verge

Ta szansa oznacza, że ​​Microsoft, a nawet Sony będą odkrywać nowe sposoby grania w swoje gry. Sony wkroczyło w ślad Microsoftu w erę subskrypcji gier, wypuściło wiele tytułów dostępnych wyłącznie na PlayStation na PC i umożliwiło strumieniowanie gier na PS5 w chmurze. Ma nawet duże ambicje w zakresie wieloplatformowych gier z usługami na żywo, chociaż niektóre z nich są w toku odepchnięty ze względu na „mieszane poziomy sukcesu”. Rzecz w tym, że zarówno PlayStation, jak i Xbox eksperymentują ze sposobem sprzedaży swoich gier i miejscem, w którym gracze ich doświadczają.

Więc byłoby zaskakujące zobaczyć Niektóre Ekskluzywne produkty Xbox pojawią się na PlayStation lub Nintendo Switch? Absolutnie nie. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, diabeł będzie tkwił w szczegółach.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment