Dlaczego fantastycznie jest być kobietą w branży technologicznej (i co bardziej powstrzymuje przed dołączeniem)


Istnieje wiele powodów, dla których sektor technologii nie ma silnej reprezentacji kobiet i omówię je w dalszej części tego artykułu. Ale wcześniej chciałbym powiedzieć głośno i dumnie: technologia to wspaniała kariera dla każdego, a dotyczy to również kobiet.

Wszystko staje się napędzane technologią. Supermarkety są teraz firmami technologicznymi, nawet modelowanie statystyczne wymagane do zwalczania Covid-19 jest oparte na technologii. Świat jest pełen problemów do rozwiązania, a im bardziej zróżnicowane zespoły je rozwiązujemy, tym lepsze będą wyniki dla biznesu, rządów i ludzkości.

Chociaż technologia nie ma sprawiedliwego udziału kobiet, widzę, jak dobrze radzą sobie kobiety zajmujące się technologią. Z naszych własnych badań wynika, że ​​są tak samo zadowoleni jak mężczyźni, a także tak samo prawdopodobne jest, że będą się rozwijać, gdy ich kariera się rozpocznie. W całym sektorze kobiety mają rzeczywisty wpływ.

Technologia nadal pozostaje w tyle

Ale mimo to, gdy Międzynarodowy Dzień Kobiet znów się zbliża, różnorodność płci w technologii nie jest tak bliska, jak powinna. Najnowszy Badanie Harvey Nash / KPMG CIO Okazało się, że zaledwie 11% liderów technologicznych to kobiety, a tylko około jedna piąta zespołów IT to kobiety.

Niedawne odkrycie, że kobiety zajmują obecnie jedną trzecią stanowisk w zarządzie w FTSE 350, podkreśla, jak wiele technologii musi zrobić, aby nadrobić zaległości. To był problem od dziesięcioleci, a postęp był zbyt wolny.

W tej chwili naprawdę musimy chwycić się tej pokrzywy i rozwiązać problem. Jeszcze ważniejsze stało się przyciągnięcie wystarczającej liczby kobiet do branży technologicznej, ponieważ w następstwie Covid-19 i Brexitu, uważam, że krajobraz brytyjskiej plc ulegnie znacznej zmianie, gdy program „wyrównania poziomów” zajmie centralne miejsce.

Reklama

Technologia cyfrowa będzie w samym sercu rewolucji, a technologia będzie ważniejsza niż kiedykolwiek. Branża już cierpi z powodu niedoborów umiejętności i ma trudności z obsadzeniem wielu wakatów. Jeśli nie uda nam się przyciągnąć więcej kobiet, problem będzie tylko jeszcze bardziej dotkliwy i powstrzyma nas wszystkich jako naród.

Bariery – i możliwości

W wyniku pandemii zmieniły się pewne rzeczy, które nam pomogą. Jedną z największych barier dla kobiet zawsze była kultura pracy w biurze w technologii. Wszystko się zmieniło wraz z pandemią – wszyscy pracują teraz elastycznie, a wraz z powrotem szkół w całej Wielkiej Brytanii, mężczyźni i kobiety z młodymi rodzinami będą w jeszcze lepszej sytuacji, aby wykorzystać nowy model pracy w domu / elastyczny .

Około 95% specjalistów technicznych w Wielkiej Brytanii – i podobny odsetek na całym świecie – chce po pandemii pracować dłużej niż dwa dni w tygodniu z domu. W tym samym czasie nasz nadchodzący Ankieta techniczna zebranie opinii ponad 1700 osób pokazuje, że elastyczna praca jest postrzegana jako najskuteczniejszy sposób budowania bardziej zróżnicowanych zespołów, wskazało 69% respondentów.

Inną kluczową barierą jest po prostu przede wszystkim przyciąganie kobiet do sektora. Technologia jest nadal często postrzegana jako zdominowana przez mężczyzn, techniczna, nerdyjska – krótko mówiąc, nieodpowiednia dla kobiet. Musimy to zmienić za pomocą pozytywnych, wzmacniających wiadomości i, jako branża, naprawdę promować sposoby, dzięki którym kobiety mogą się rozwijać.

Potwierdzają to wyniki naszego badania, gdzie 42% respondentów stwierdziło, że branża musi stworzyć więcej możliwości przyuczania do zawodu / szkoleń, które byłyby atrakcyjne dla młodych kobiet, a ten sam odsetek twierdzi, że potrzebne jest większe zaangażowanie i zasięg w szkołach i na uczelniach.

Ku prawdziwie otwartej kulturze

Istnieje wiele czynników, które mogą mieć znaczenie, w tym posiadanie silnych wzorców do naśladowania, programy mentorskie i szkolenia z różnorodności – ale nie ma jednej odpowiedzi. W istocie uważam, że istnieje realne niebezpieczeństwo podzielenia różnorodności na zbiór inicjatyw i programów.

Różnorodności nie można postrzegać jako „projektu”. Musi dotyczyć trwałej zmiany kulturowej i mentalności, w której po prostu każdy jest mile widziany, a możliwości są otwarte dla wszystkich, niezależnie od płci lub jakiegokolwiek innego czynnika. Zmiana musi być systemowa i skoordynowana, a nie zestaw inicjatyw.

Rząd ma w tym do odegrania kluczową rolę – może pomóc w ustaleniu programu na wielu poziomach, od kształtowania edukacji i programu nauczania po wsparcie dla praktyk zawodowych i programów szkoleniowych, podnoszenie kwalifikacji i przekwalifikowywanie, programy finansowania, zachęty do badań i rozwoju itp. .

Nawet jeśli w ostatnich latach nie zaobserwowaliśmy tak dużego postępu, jak byśmy chcieli, nadal jestem optymistą. W nowym świecie stworzonym przez pandemię znajdujemy się na nieodpartej drodze do innego rodzaju społeczeństwa.

Rośnie uznanie dla wagi integracji, a technologia musi to odzwierciedlać. Nie chcemy, abyśmy co roku rozmawiali na ten temat – i wierzę, że jeśli każdy z nas odegra pozytywną rolę, w nadchodzących latach nie będziemy.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Administracja Bidena przywróci cła z czasów Trumpa na produkowane w Chinach procesory graficzne i płyty główne

Przedstawiciel handlowy USA (USTR) pod administracją Bidena przygotowuje się do przywrócenia ceł na niektóre produkty technologiczne importowane z Chin, w tym procesory graficzne...

Statek kosmiczny SpaceX przygotowuje się do ponownego startu w czerwcu

SpaceX przygotowuje się do ponownego wystrzelenia swojego statku kosmicznego w przestrzeń kosmiczną. W piątek o firma ogłosiła że czwarty test w locie...

Apple 13-calowy iPad Pro M4 teraz o 50 USD taniej, oferty na HomePod mini, Apple Watch Ultra 2 z opaską Ocean Band, Beats i...

Gdy zbliżamy się do weekendu z okazji Dnia Pamięci, oferty Apple wciąż oferują nowe, najniższe w historii ceny najtańszych produktów 13-calowy iPad M4...
Advertisment