Dlaczego Disney Plus zablokował odcinek Bluey „Dad Baby”?


Zacznijmy od ustalenia faktów, bo to jest ważne. Fakt pierwszy: Niebieski, australijski animowany program telewizyjny dla przedszkolaków o zabawnej rodzinie psów, to rozdzierające serce dzieło zdumiewającego geniuszu. (Tak, to fakt, a nie opinia.) Jego siedmiominutowe odcinki są zabawniejsze, bardziej wielowarstwowe, bardziej treściwe, a czasem nawet bardziej poruszające niż większość godzinnych dramatów dla dorosłych. Jest taki, zatytułowany „Flat Pack”, który zajmuje się ewolucją darwinowską, postępem ludzkości, religią i życiem pozagrobowym, związkami małżeńskimi, słodkim bólem rozstania się i składaniem mebli z Ikei – a wszystko to robi w słodki, zabawny i zabawny sposób. dostępne dla osób, które nie nauczyły się jeszcze mówić. W siedem minut. To jest takie dobre.

Fakt drugi: Disney jest właścicielem praw do transmisji strumieniowej na całym świecie Niebieski, ale jest to koprodukcja australijskiej stacji ABC i brytyjskiej stacji BBC i jest emitowany w różnych miejscach na całym świecie. Ten fakt jest nudny, ale ma znaczenie.

Fakt trzeci: istnieje 140 odcinków Niebieski można oglądać w Disney Plus. Ale 141 odcinków Niebieski zostało zrobione. Jest odcinek Niebieski których Disney nie chce, żebyś oglądał. Zostało to ocenzurowane, stłumione. Ten odcinek nosi tytuł „Dad Baby”.

OK, trochę dramatyzuję. „Dad Baby” wcale nie jest taki trudny do zauważenia. Niebieskidystrybutor filmu, BBC Studios, zatwierdził jego wydanie, został wyemitowany w kanałach telewizyjnych w Australii i Wielkiej Brytanii, znajduje się jako dodatek w zestawach DVD i można go kup w iTunes. Możesz nawet obejrzeć klip z „Dad Baby” na urzędniku Niebieski Kanał Youtube. Lub prawdopodobnie możesz go znaleźć w segmentach na TikTok, jeśli chcesz.

Mimo to, jako główny globalny dom Niebieski, podjęta przez Disney Plus próba usunięcia „Dad Baby” z płyty jest godna uwagi – i całkiem udana. Do tego stopnia, że ​​dopiero niedawno odkryto jego istnienie w tym gospodarstwie domowym, gdzie wywołało spore zamieszanie. Jakie wykroczenie mogło skłonić tę pruderyjną korporację do ocenzurowania odcinka jednego z najlepszych seriali na swoich serwerach?

Reklama

Możemy tylko zgadywać – Disney nigdy nie wyjaśnił swojej decyzji i prawdopodobnie nigdy tego nie zrobi. Ale zgadywanie nie jest takie trudne. „Dad Baby” opowiada o ciąży i porodzie. Podobnie jak wiele odcinków Niebieskitemat rozgrywa się w formie pomysłowej gry, w którą Bluey (6-letnia niebieska szczenię) bawi się ze swoją siostrą Bingo (4) i jej rodzicami, w tym przypadku jej bezczelnym tatą, Banditem.

W tym odcinku Bingo znajduje stare nosidełko, a kiedy Bandit zakłada je, aby to zademonstrować, Bingo wskakuje do środka. Czas, postanawia Bluey, na grę w Dad Baby. Bandit żartuje o ciąży, odkrywając, jak trudno jest dźwigać na brzuchu kolejne małe stworzenie; Sytuacja naprawdę się komplikuje, gdy Bingo wysuwa głowę między jego nogi. Założyli basen porodowy w ogrodzie, tata Lucky’ego sąsiada z sąsiedztwa zostaje wezwany do położnictwa i w końcu rodzi się Bingo – powodując przy tym jak największy dyskomfort jej biologicznej rodzicielce.

Jak większość Niebieski, „Dad Baby” jest całkowicie nieszkodliwy i grany dla śmiechu. Trudno sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek mógł się temu sprzeciwić. Ale też jak większość Niebieski, bardzo sumiennie jest mówić prawdę dzieciom (i dorosłym) na temat prawdziwego życia, a nie w sposób dydaktyczny, oparty na lekcjach życia, do którego skłania się wiele programów telewizyjnych dla małych dzieci. Nie można było nazwać grafiką „Tata Baby”, ale nie można było też jej oglądać i mieć złudzeń co do tego, co dzieje się podczas porodu, mówiąc anatomicznie. Jest kilka ujęć, które moim zdaniem wywołały skrzywienie cenzorów Disneya: zabawny wygląd głowy Bingo i ujęcie z punktu widzenia Bandita w basenie porodowym, pomiędzy jego uniesionymi kolanami, gdy Bluey bierze udział w porodzie.

Zdjęcie: Ludo Studio/Australian Broadcasting Corporation, BBC Studios za pośrednictwem YouTube

Czy naprawdę jesteśmy nieśmiali w kwestii tego, skąd dosłownie będą pochodzić dzieci w 2023 roku? Czy „Dziecko Tato” można uznać za edukację seksualną? Mogę w to wierzyć Disneyowi, chociaż żałuję, że nie mogę. Jest to firma, która również na krótko stłumiła Niebieski odcinek „Family Meeting”, ponieważ dotyczył pierdnięć, chociaż ostatecznie wstydzono się go przesłać. Ale zastanawiam się też, czy założenie o zamianie płci w tym odcinku ma coś wspólnego z cenzurą Disneya. Odcinek zaczyna się od delikatnego naśmiewania się ze stereotypów związanych z płcią, kończy się przedstawieniem mężczyzny (no cóż, psa, ale wiesz) rodzącego, a w pewnym momencie pojawia się określenie „osoby w ciąży”. To wszystko tylko dla zabawy i nie ma to żadnego sensu. Ale to może nie powstrzymać Disneya od martwienia się, że niektórzy widzowie wykorzystają go do wyciągania własnych wniosków.

Rozmowa z „The Hollywood Reporter”., Niebieski twórca Joe Brumm zlekceważył cenzurę Disneya. Wiedział, że ten odcinek nie będzie emitowany w Ameryce, wyjaśnił, ale dla niego był zbyt zabawny, żeby go nie zrobić. „Co zamierzasz zrobić, jeśli nie zrobić „Dad Baby”? Kocham to.”

„Dad Baby” to świetna zabawa, ale szczerze mówiąc, to niewielki odcinek w serialu Niebieski kanon. Być może najważniejsza rzecz, której Disney zaprzecza Niebieski głowami to pierwszy moment, w którym dowiadujemy się, że tata Lucky’ego ma prawdziwe imię (to Pat). Ale to nie usprawiedliwia głupiego, uległego wykluczenia z Disney Plus. To po prostu okradanie dzieci z przyjemnego sposobu na dowiedzenie się, jak przyszły na świat, a wszystkim innym z siedmiu minut radości.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...
Advertisment