Dlaczego Bill & Ted Face the Music zrezygnowali ze swojego CGI George’a Carlina


Nowy film fabularny Bill i Ted zmierzą się z muzyką był rozwijany przez ponad dekadę. Trzeci film z trylogii, która rozpoczęła się w 1989 roku przebojem Wspaniała przygoda Billa i Teda trafi do VOD i amerykańskich kin 28 sierpnia, ale czeka go długa droga do ekranów, a po drodze seria zmian w studiu i niezbędnych poprawek. Jeden z najbardziej znaczących: reżyser Dean Parisot mówi Polygonowi, że zespół filmowy musiał wyrzucić sekwencję obejmującą wygenerowane komputerowo odtworzenie George’a Carlina.

W orginale Bill i Ted, nastoletnie wypalenie Bill S. Preston (Alex Winter) i Theodore Logan (Keanu Reeves) wychodzą ze sklepu spożywczego Circle K, kiedy spotykają się z Rufusem (Carlin), podróżnikiem w czasie z 2688 r., który mówi im, że mają zjednoczyć świat swoją muzyką rockową. Aby pomóc, przedstawia ich własnym podróżującym w czasie i wysyła w podróż w czasie, aby pomóc im zdać lekcje historii. W Bill i Ted zmierzą się z muzyką, głupi duet zdaje sobie sprawę, że są muzycznymi porażkami w średnim wieku, którzy wciąż nie napisali piosenki, która ma przynieść światowy pokój i magiczną utopię, więc wyruszają w nową podróż w czasie, aby rozwiązać problem. Parisot mówi, że podróż miała obejmować skok z powrotem do Circle K, gdzie poprosiliby Rufusa o wgląd.

Reklama

Zdjęcie: Orion Pictures

Śmierć George’a Carlina w 2008 roku była czynnikiem ograniczającym ten plan, ale od 2018 roku był oryginalny Bill i Ted Współscenarzysta Ed Solomon wciąż omawiał plany sceny, w której wykorzystano wycięty materiał z filmu z 1989 roku niech Winter i Reeves wchodzą w interakcję z ich przeszłymi jaźniamiiz Rufusem. Ale Parisot powiedział, że plan musi się zmienić ze względu na budżet filmu i harmonogram zdjęć.

Prawdopodobnie mogliśmy sobie pozwolić na zbudowanie zestawu Circle K ”, mówi,„ ale korzystaliśmy z materiału z oryginału Bill i Ted. Musielibyśmy stworzyć CG George Carlin, który jest niesamowicie drogi i bardzo trudny do wykonania w przekonujący sposób. Nie mieliśmy czasu ani pieniędzy. Ale mieliśmy świetną scenę, w której wrócili porozmawiać z Carlin ”.

Parisot mówi, że scena miała być zarówno hołdem dla Carlin, jak i sposobem na rozpoczęcie poszukiwań, które stanowią większość filmu. „Z punktu widzenia fabuły, próbują dowiedzieć się, co się stanie, prawda?” on mówi. „„ Jak rozwiążemy ten problem? ” Ponieważ nikt tak naprawdę nie zna przyszłości i nie wiedzą, co się dzieje. Więc początkowo cofają się w czasie, aby zadawać pytania ”.

Ostatecznie Parisot filozofuje, że musi stracić sekwencję, która ostatecznie została zastąpiona przez urządzenie fabularne – Bill i Ted kończą z pamiątką po Rufusie, która zawiera te same rady, które dałby im w przerywniku. „Z perspektywy fabuły nie zmieniło się to zbytnio” – mówi Parisot. „To był słodko-gorzki moment między nimi a Rufusem. To było słodkie i myślę, że byłoby fajnie, ale wiesz, sprawy się nie układają ”.

I zwraca uwagę, że film wciąż zawiera krótką scenę Rufusa. „Nadal muszą zobaczyć Carlin!” on mówi. Aktor pojawia się jako hologram, utworzony z materiałów archiwalnych oraz z linią dialogową, którą przygotował lektor animacji Piotr Michael. Nie jest to do końca emocjonalne spotkanie, które przewidywał Solomon, ale nawiązuje do przeszłości bez rozpoczynania tego rodzaju debat o niesamowitych dolinach, które miały miejsce po innych ostatnich rekonstrukcjach aktorów CGI, takich jak pojawienie się Peter Cushing i młoda Carrie Fisher w Rogue One: A Star Wars Story.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...

Zack Snyder tworzy grę RPG Rebel Moon na „śmieszną skalę”

Zack Snyder, znany m.in 300 i czterogodzinny „Snyder Cut” z Liga Sprawiedliwychpracuje nad grą RPG osadzoną w uniwersum swojego nadchodzącego filmu science-fiction Netflixa...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!