DJI ogłasza kompaktową, modułową i magnetyczną kamerę Action 2


DJI ogłosiło kontynuację jego kamera Osmo Action, i ma zupełnie nowy projekt — Action 2 porzuca nazwę Osmo i skupia się na modułowości z zestawem dodatkowych części i akcesoriów, które mocują się do aparatu magnetycznie.

Sam moduł kamery jest niewielki (ma 39 mm kwadratu i 22 mm głębokości) i zawiera 12-megapikselowy czujnik zdolny do nagrywania 4K, obiektyw zapewniający 155-stopniowe pole widzenia oraz 1,76-calowy ekran dotykowy OLED pokryty szkłem Gorilla Glass. Za pomocą magnesów możesz przymocować kolejny ekran dotykowy (który również wydłuża żywotność baterii i dodaje szereg mikrofonów), dodatkową baterię lub różne uchwyty, które pozwalają przymocować go do statywów lub uchwytów GoPro, a nawet nosić kamerę jako naszyjnik.

Reklama

Moduły, takie jak ten, który zwiększa moc baterii, mocuje się za pomocą magnesów i fizycznych klipsów.
Obraz: DJI

Mówiąc o GoPro, każda kamera akcji będzie musiała zmierzyć się z porównaniami, a specyfikacje Action 2 są niewystarczające, gdy zestawimy je ze specyfikacjami ostatni Hero10 Black: może robić 4K przy 120 klatkach na sekundę, jak Hero10, ale brakuje mu opcji wyższej rozdzielczości (Hero10 może robić 5.3K60), a jego super slow-motion 240 fps działa w 1080p zamiast 2.7K GoPro.

Warto pamiętać, że Akcja 2 jest malutki dla porównania — waży zaledwie 53 gramy, czyli prawie dokładnie jedną trzecią wagi Hero10. DJI zawiera również 32 GB wbudowanej pamięci (można ją rozszerzyć za pomocą karty microSD), czego brakuje GoPro.

Istnieje również system akcesoriów magnetycznych, nad którym pracuje DJI, który pozwala dostosować kamerę w sposób, który nie jest możliwy w przypadku GoPro. Jeśli potrzebujesz drugiego ekranu lub więcej baterii, możesz je po prostu założyć, a następnie zdjąć, gdy potrzebujesz kompaktowego lub dyskretnego aparatu. Inne akcesoria, takie jak opaska na głowę lub magnetyczny adapter do mocowania kulkowego, który można przymocować do statywów, są podobne do akcesoriów GoPro, ale (teoretycznie) łatwiej będzie je przymocować i odłączyć od aparatu.

Action 2 ma ekran dotykowy z tyłu, a moduł przedniego ekranu pozwala dodać kolejny, a także rozszerzyć pojedynczy mikrofon aparatu o trzy inne.
Obraz: DJI

Action 2 ma również funkcje kamery akcji, takie jak stabilizacja elektroniczna, poziomowanie horyzontu i możliwość przesyłania strumieniowego na żywo lub używania jako kamery internetowej, a także kilka fajnych sztuczek, takich jak czujnik temperatury barwowej, który według DJI pomoże uzyskać lepsze kolory w skomplikowane sytuacje oświetleniowe lub pod wodą.

Porównanie ceny Action 2 z GoPro nie jest proste ze względu na model cenowy GoPro i modułowość DJI. Możesz dostać Hero10 za 400 USD, ale wymaga to subskrypcji 50 USD rocznie – w przeciwnym razie kamera kosztuje 500 USD. Pakiet zasilania Action 2 kosztuje 399 USD i zawiera kamerę, moduł zasilania (który wydłuża czas nagrywania do 180 minut w porównaniu do 70 minut w aparacie i dodaje dodatkowe gniazdo kart microSD), uchwyt i smycz. DJI mówi mi, że nie można kupić samej kamery, co wydaje się wstydem.

Jeśli chcesz zreplikować wbudowany przedni ekran Hero10, musisz wybrać pakiet dwóch ekranów o wartości 519 USD, który zawiera te same rzeczy, co pakiet zasilania (ale zamienia moduł baterii na ekran) i dodaje również adapter przegubu kulowego. Chociaż technicznie jest to więcej niż cena wywoławcza GoPro bez subskrypcji, brak wbudowanej pamięci w Hero10 oznacza, że ​​prawdopodobnie i tak nadrobisz różnicę w cenie, kupując kartę microSD.

DJI mówi, że pakiet z dwoma ekranami pojawi się 2 listopada, a zestaw mocy wraz z większością innych akcesoriów pojawi się „w połowie listopada”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

2021 MacBook Pro nie może się ładować po wyłączeniu, użytkownicy zgłaszają również problemy z kartą SD

Apple wypuściło swój nowy MacBook Pro 2021 w zeszłym miesiącu. Teraz, gdy...

Zgrabne mikrofony Kondensator Worker Bee II już dostępny w sklepach w USA

Neat Microphones, innowacyjna marka wysokiej jakości cyfrowych mikrofonów USB i mikrofonów analogowych firmy Turtle Beach Corporation (Nasdaq: HEAR), ogłosiła dzisiaj, że Worker Bee...

Techniki szpiegowskie stają się zaawansowane technologicznie – dlaczego MI6 inwestuje w startupy

Dziękuję, że dołączyłeś! Uzyskaj dostęp do swojego Pro+ Treść poniżej. 7 grudnia 2021 Techniki szpiegowskie stają się zaawansowane technologicznie – dlaczego MI6 inwestuje w startupy Udostępnij ten...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!