DJI Inspire 3 to dron kinowy 8K o wartości 16 499 USD dla profesjonalistów


DJI produkuje wiele dronów, a wiele z nich jest bogatych w funkcje, łatwych w użyciu i ogólnie jest wycenionych dla zwykłych lub entuzjastów. Ale nowo ogłoszony dron firmyDJI Inspire 3, nie jest przeznaczony dla ogółu społeczeństwa — raczej — jest to mega dron do tworzenia filmów 8K na poziomie komercyjnym, który jest wyposażony w mnóstwo akcesoriów za ogromną kwotę 16 499 USD.

Inspire 3 jest następcą wieloletniego, dużego i profesjonalnego drona Inspire 2 firmy DJI wydany dawno temu w 2016 roku. Nowy Inspire 3 jest o 20 procent bardziej aerodynamiczny i według DJI może działać przez 28 minut. Można to porównać z 25 minutami pracy na Inspire 2. Oba drony na ziemi przypominają pajęczaki — ale po wypuszczeniu podwozia wraz z czterema śmigłami obracają się w górę i zawieszają zestaw gimbala i kamery.

Zestaw DJI Inspire 3 o wartości 16 499 USD zawiera wszystko, co tutaj widzisz, „i więcej”.
Obraz: DJI

Najnowszy sprzęt do zdalnego sterowania DJI, RC Plus, jest dostarczany z Inspire 3 z obsługą trybu podwójnego sterowania, w którym jedna osoba może sterować tylko kamerą kinową, podczas gdy druga pilotuje drona za pomocą przedniej kamery z widokiem z pierwszej osoby (FPV). Na przykład. Soczewka FPV to 161-stopniowy ultraszeroki obiektyw, który znajduje się przed czujnikiem noktowizyjnym 1/1,8 cala – i może przesyłać do 7-calowego ekranu RC Plus o jasności 1200 nitów z opóźnieniem zaledwie 90 ms.

Technologia przesyłania strumienia wideo to najnowsza zastrzeżona technologia DJI „Occusync”, O3 Pro. Umożliwia przesyłanie strumieniowe w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę z odległości do 15 km, co może być świetne dla streamerów na żywo, którzy mogą przechwytywać materiał z portu HDMI RC Plus. Unikalna dla Inspire 3 jest również możliwość przesyłania strumieniowego 4K przy 30 klatkach na sekundę w zasięgu 5 km.

Po co używać kart SD, skoro DJI produkuje wkłady SSD, które kosztują 799 USD za 1 TB?
Obraz: DJI

Reklama

Główna kamera kinowa Inspire 3 to jedno z największych ulepszeń drona. DJI twierdzi, że kamera, znana jako Zenmuse X9-8K Air, jest najlżejszym systemem pełnoklatkowym w historii. Wykorzystuje CineCore 3.0 — nowy system przetwarzania obrazu DJI — i obsługuje nagrywanie wideo 8K CinemaDNG przy 25 klatkach na sekundę.

Po raz pierwszy dla DJI może nagrywać w formacie Apple ProRes RAW, 8K przy 75 klatkach na sekundę. Mniejszy pro-video dron DJI, Mavic 3 Cine, obsługuje tylko ProRes 422 LT – ale jest tańszy za 4999 USD. Jednak tryby nagrywania CinemaDNG i ProRes RAW działają tylko w Inspire 3 po zakupie klucza licencyjnego za 979 USD, aby je odblokować.

X9-8K Air może również nagrywać 4K przy 120 klatkach na sekundę w formacie ProRes RAW i nie wymaga przycinania do działania. Urządzenie zapewnia podwójną natywną czułość ISO: 800/4000 dla 30 kl./s i mniej oraz 320/1600 dla wyższej liczby klatek na sekundę. Ponadto ma ponad 14 stopni zakresu dynamicznego, aby naprawdę precyzyjnie dostroić ujęcia we wszystkich sytuacjach oświetleniowych na horyzoncie. Gimbal umożliwia przechylanie kamery o 80 stopni i pełny obrót o 360 stopni — bez przeszkód widoczności.

Podobnie jak profesjonalne aparaty i Inspire 2, model 3 obsługuje wymienne obiektywy. DJI ma linię obiektywów z mocowaniem DL, które współpracują z aparatem, w tym nowe teleobiektywy i pełnoklatkowe, które są dostępne w opcjach 18 mm F2,8, 24 mm, 35 mm i 50 mm. Będzie miał również opcję obsługi obiektywów Sony z mocowaniem typu E – choć prawdopodobnie nie będzie obsługiwał dużych.

Waypoint Pro firmy DJI to kolejna profesjonalna funkcja Inspire 3. Wykorzystuje technologię pozycjonowania kinematycznego w czasie rzeczywistym (RTK) firmy DJI do dokładnego lokalizowania i powtarzania ruchów z dokładnością do centymetrów. Oznacza to, że filmowcy mogą nagrywać wiele ujęć tej samej sceny i mieć pewność, że ujęcie będzie wyglądać tak samo za każdym razem.

Oczywiste jest, że DJI Inspire 3 jest przeznaczony dla kinowych domów produkcyjnych pod względem funkcji i ceny. Istnieje cała masa akcesoriów, które można kupić do drona, ale dostajesz dobrą ilość w początkowym pakiecie „combo”, w tym pilot RC plus z paskiem, Air Gimbal Camera, sześć akumulatorów, hub ładujący, dysk SSD 1 TB, walizka na kółkach, trzy szybko zwalniane śmigła, pudełko do przenoszenia obiektywów i wiele więcej. Zestaw będzie dostępny „do końca czerwca”, zgodnie z komunikatem prasowym DJI.

Niektóre sklepy nadal sprzedają starsze DJI Inspire 2, w tym pakiet zaawansowany o wartości 7 099,00 USD który zawiera wszystko, czego potrzebujesz do filmowania kinowych filmów 5.2K w CinemaDNG i Apple ProRes. Obsługuje nawet karty microSD, które Inspire 3 wydaje się upuszczać na rzecz własnych wkładów SSD – co kosztuje 799 USD za 1 TB.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Linie Garmin Epix 2 i Fenix ​​7 stają się „Pro”

Garmin dołącza do modnego modelu Pro. W środę wprowadza na rynek Epix 2 Pro i Fenix ​​7 Pro, które są wyposażone w...

Windows 11 otrzymuje kilka przydatnych widżetów do monitorowania procesora, pamięci i GPU

Funkcja Windows Widgets wreszcie otrzymuje kilka przydatnych dodatków, które pozwalają monitorować użycie procesora, pamięci i GPU. Neowin zauważył że nowa wersja Microsoftu aplikacja...

Panasas dodaje obsługę S3 do przechowywania brzegowego i przenoszenia do chmury

Niedawne ogłoszenie firmy Panasas o dodaniu platformy brzegowej do rodziny platform skalowalny serwer NAS zbiegło się z planowanym znaczącym przejściem firmy w kierunku...
Advertisment