Disney wkrótce będzie właścicielem całego Hulu


Disney wykupuje udziały Comcast w Hulu. Gigant rozrywki ogłoszono w środę że „oczekuje, że zapłaci” 8,61 miliarda dolarów za nabycie 33 procent udziałów Comcast, co da Disneyowi pełną własność Hulu.

Ale Disney może ostatecznie zapłacić więcej. Zarówno Disney, jak i Comcast zgodziły się na proces wyceny, w ramach którego zostanie oszacowana wartość godziwa kapitału Hulu na dzień 30 września. Jeśli stawka Comcast zostanie ustalona „wyższa niż gwarantowana wartość minimalna”, Disney będzie musiał zapłacić Comcast różnicę.

Disney twierdzi, że termin procesu oceny jest „niepewny”, ale spodziewa się, że zakończy się on w przyszłym roku. To wszystko wynika z umowy Wykonane przez Disneya z Comcastem kupi jedną trzecią udziałów w Hulu w 2019 r. Początkowo transakcja miała nastąpić w 2024 r., ale Comcast i Disney zgodziły się przesuń datę w górę do 30 września.

Obie firmy uzgodniły wówczas minimalną wycenę Hulu na 27,5 miliarda dolarów. „To była tylko hipoteza, którą wybraliśmy pięć lat temu” – powiedział dyrektor generalny Comcast Brian Roberts podczas wrześniowej konferencji inwestorów. „Firma jest dziś o wiele bardziej wartościowa niż wtedy”.

Ponieważ Hulu ledwo odnotowało zmianę liczby abonentów w zeszłym kwartale, Disney ogłosił: podwyżkę cen wszystkich usług transmisji strumieniowej i zasugerował A atak na udostępnianie haseł. W październiku cena usługi Hulu bez reklam wzrosła z 14,99 USD miesięcznie do 17,99 USD miesięcznie, podczas gdy Hulu z telewizją na żywo wzrośnie z 68,99 USD miesięcznie do 75,99 USD miesięcznie. Prawdopodobnie usłyszymy więcej o planach Disneya wobec Hulu podczas rozmowy telefonicznej o wynikach firmy w przyszłym tygodniu.

Ujawnienie: Oddział NBCU Comcast jest mniejszościowym inwestorem w Vox Media, Krawędźspółkę-matkę.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment