Już wkrótce będzie dostępna aplikacja do przesyłania strumieniowego Disney Plus i Hulu, stworzona przez Disneya. W ramach swojej wyniki za czwarty kwartałDisney ogłosił, że w grudniu uruchomi nową aplikację w wersji beta dla abonentów pakietu, a oficjalna premiera nastąpi wczesną wiosną 2024 r.
„Jesteśmy na dobrej drodze do wprowadzenia na rynku krajowym bardziej ujednoliconej oferty obejmującej jedną aplikację, udostępniając abonentom szeroką gamę treści rozrywkowych w pakiecie za pośrednictwem Disney Plus” – powiedział dyrektor generalny Disneya Bob Iger podczas środowej rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych. „Oczekujemy, że Hulu i Disney Plus zaowocują większym zaangażowaniem, większymi możliwościami reklamowymi, niższym poziomem rezygnacji i obniżeniem kosztów pozyskiwania klientów”.
Zarobki wynoszą zaledwie około rok, odkąd dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, przejął stanowisko Boba Chapka, ale Iger wspomniał podczas środowej rozmowy telefonicznej o zarobkach, że nadal ma trochę do zrobienia. „Kiedy zastanawiam się nad naszymi osiągnięciami w zeszłym roku, mam świadomość faktu, że wiele czasu i wysiłku poświęcono na naprawienie sytuacji, zarówno w obliczu pewnych decyzji podjętych w niedawnej przeszłości, jak i sprostanie licznym wyzwaniom wynikającym z zakłóceń i pandemia” – powiedział Iger.
Przez ostatnie kilka miesięcy w Disneyu wiele się działo. Wcześniej w tym miesiącu, Disney zapowiedział, że zamierza kupić Comcast przejmie 33% udziałów w Hulu za ponad 8 miliardów dolarów, co da Disneyowi pełną własność streamera. To także zawrzeć umowę z Charteremumożliwiając operatorowi telewizji kablowej łączenie subskrypcji Disney Plus z pakietami Spectrum TV.