Disney + będzie oferować wczesny dostęp do „Mulan” w swojej aplikacji na iOS poprzez zakupy w aplikacji Apple


Filmowa adaptacja klasycznego filmu Disneya Mulan pierwotnie miała zadebiutować w kinach w tym roku, ale teraz film będzie oferowany subskrybentom Disney + za 29,99 USD. Podczas gdy Disney rozważał uruchomienie „Premier Access” wyłącznie na swojej stronie internetowej, firma ogłosiła dzisiaj, że abonenci Disney + będą mogli również uzyskać Mulan na platformach Apple, Google i Roku.

Jak po raz pierwszy zauważył Rich Greenfield, analityk LightShed Partners Świergot, Witryna Disney + została po cichu zaktualizowana, aby uwzględnić Apple, Google i Roku jako partnerów podczas premiery Mulan 4 września. Disney podkreśla, że ​​użytkownicy muszą mieć aktywną subskrypcję Disney +, aby zamówić Mulan Premier Access.

Od 4 września dzięki Premier Access możesz oglądać Mulan, zanim będzie dostępny dla wszystkich subskrybentów Disney +. Disney + zaoferuje Premier Access do Mulan za 29,99 USD na disneyplus.com i wybranych platformach, w tym Apple, Google i Roku. Po uzyskaniu dostępu do usługi Mulan Premier Access możesz oglądać dowolną liczbę razy na dowolnej platformie, na której dostępny jest Disney +. Twój dostęp do Mulan będzie trwał tak długo, jak długo będziesz aktywnym subskrybentem Disney +.

Chociaż nie było jasne, w jaki sposób Disney + będzie dystrybuować Mulan na platformach zewnętrznych, w tym Apple, Różnorodność zwrócił się do Disneya o dalsze wyjaśnienia. Według rzecznika Disneya, przepustka Premier Access na obejrzenie filmu będzie dostępna w oficjalnym systemie sprzedaży każdej platformy – co oznacza, że ​​Mulan można kupić w aplikacji Disney + iOS za pośrednictwem systemu zakupów w aplikacji Apple.

Jak być może pamiętasz, system zakupów w aplikacji na iOS wymaga od programistów płacenia 30% prowizji od każdej sprzedaży Apple, co ostatnio doprowadziło do powstania Fortnite zablokowany w App Store po tym, jak Epic Games uniknęło opłat Apple. Różnorodność zapytał Disneya, czy firma zapłaci 30% prowizji Apple za sprzedaż Mulan za pośrednictwem aplikacji na iOS, ale firma odmówiła podania szczegółów umowy z Apple.

Ponieważ premiera Mulan miała pojawić się w kinach, Disney zdecydował się zaoferować wcześniej płatny dostęp do filmu wyłącznie subskrybentom Disney +. Firma prawdopodobnie planowała sprzedaż Premier Access na stronie Disney +, aby uniknąć opłat z platform zewnętrznych. Nie jest jednak jasne, co sprawiło, że Disney zmienił zdanie na temat premiery Mulan na innych platformach.

Podczas gdy Disney ogranicza wydawanie filmów na platformach cyfrowych do subskrybentów Disney +, Universal niedawno podpisał umowę przenieść nowe filmy do iTunes i aplikacji Apple TV zaledwie 17 dni po premierze kinowej.

Reklama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!