Dish kupi Republic Wireless, aby przyspieszyć adopcję swojej sieci 5G


Dostawca telewizji satelitarnej Dish Network ogłosił plan przejęcia operatora komórkowego Republic Wireless, Danie powiedział w poniedziałek. Przejęcie, gdy zostanie zamknięte, da Dish około 200 000 klientów bezprzewodowych, którzy pomogą wzmocnić jej sieć 5G Dish planuje się rozpocząć jeszcze w tym roku. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione, ale Dish twierdzi, że klienci Republic Wireless nie zobaczą żadnych natychmiastowych zmian w swoich planach i nie będą musieli podejmować żadnych działań na swoich kontach.

Dish stał się głównym graczem w branży telekomunikacyjnej w zeszłym roku, kiedy zakończył swoją działalność zakup firmy Sprint’s Boost Mobile za 1,4 miliarda dolarów, w ramach sprzedaży, której Sprint musiał dokonać, aby połączyć się z T-Mobile. Od tego czasu Dish zasygnalizował zamiar uruchomienia sieci 5G w USA, kupując kosztowne widmo i nabywając małe nośniki komórkowe, takie jak Ting Mobile, aby nabyć niezbędną technologię i bazę klientów, aby przekształcić swoje inwestycje w rentowne przyszłe przedsiębiorstwa.

Republic Wireless to MVNO, czyli operator wirtualnej sieci komórkowej, który dzierżawi infrastrukturę sieciową od T-Mobile. Podobnie jak w przypadku przejęcia Tinga, które dało Dish dostęp do usług mobilnych zaplecza firmy Ting, Tucows, przejęcie Republic Wireless zmieni istniejący dział Relay przewoźnika w aktywa Dish.

„Relay dostarcza rozwiązania komunikacyjne i zwiększające produktywność dla zespołów pierwszej linii w hotelarstwie, zarządzaniu obiektami, produkcją, opieką zdrowotną i edukacją” – czytamy w komunikacie prasowym – „i stanie się klientem hurtowym w sieci 5G firmy Dish”.

„Republic stworzyło lojalnych fanów i stworzyło markę znaną z innowacji, obsługi klienta i wartości. Planujemy budować na tych mocnych podstawach ”- powiedział w oświadczeniu dyrektor operacyjny firmy Dish, John Swieringa.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa przepustka bojowa z motywem Rzeźnika w Diablo Immortal jest pełna mięsnych zbroi

Rzeźnik był ikoną Diablo od samego początku. Przerażające spotkanie graczy z demonem pod kościołem Tristram w oryginale Diablo — i...
Advertisment