Discord rozpoczyna testowanie chatbota Clyde opartego na ChatGPT i innych funkcji sztucznej inteligencji


Discord używa teraz technologii ChatGPT OpenAI do przekształcenia istniejącego bota Clyde w gadatliwego chatbota. Clyde zostanie zaktualizowany w przyszłym tygodniu, aby odpowiadać na pytania i rozmawiać z użytkownikami, podobnie jak ChatGPT OpenAI Lub Funkcja czatu Bing firmy Microsoft. Jest to część szerszego nacisku na sztuczną inteligencję w Discord, który obejmuje również podsumowania rozmów generowane przez sztuczną inteligencję oraz możliwość wykorzystywania przez administratorów Discord technologii sztucznej inteligencji do moderowania serwerów.

Chatbot Clyde będzie bezpłatny dla użytkowników Discorda podczas publicznego eksperymentu na bardzo ograniczonej liczbie serwerów z użytkownikami wersji alfa Discorda w przyszłym tygodniu. Administratorzy Discord będą mogli w końcu dodać chatbota Clyde do serwerów, aby umożliwić użytkownikom wzywanie go do rozmów i odpowiadanie na zapytania dotyczące wysyłania GIF-ów na kanał, polecania muzyki lub wielu innych.

Oparty na sztucznej inteligencji chatbot Clyde odpowiadający w Discord.
Obraz: niezgoda

Użytkownicy Discorda mogą kierować wiadomości do Clyde’a, aby zadawał pytania, a chatbot może nawet tworzyć nowe wątki na kanałach, aby ułatwić rozmowy między grupami znajomych. w przeciwieństwie do Integracja ChatGPT w Slacku, nie będziesz mógł używać Clyde’a do rozmawiania ze znajomymi za Ciebie przez redagowanie wiadomości. Pomyśl o tym bardziej jak o chatbocie, którego przywołujesz, gdy kłócisz się z przyjaciółmi o najpopularniejsze piosenki, dyskutujesz o tym, ile dekad minęło od zdobycia przez Tottenham Hotspur ważnego trofeum lub próbujesz dowiedzieć się przydatnych faktów, takich jak strefa czasowa, w której się znajdujesz. przyjaciel jest w środku.

Discord planuje uczynić z tego fundamentalną część swojej aplikacji do czatu i społeczności, ale czeka go wiele testów, nauki i iteracji, zanim będzie gotowy do udostępnienia wszystkim użytkownikom Discord. Podobnie jak wiele poprzednich eksperymentów Discord, ulepszona wersja Clyde’a będzie początkowo dostępna dla ograniczonej grupy testerów wersji alfa, zanim chatbot zostanie udostępniony szerzej. Discord nie potwierdziłby liczby użytkowników lub serwerów uzyskujących początkowy dostęp.

Discord zaczyna się powoli, a ograniczona liczba użytkowników uzyskuje dostęp do chatbota

Reklama

„Clyde żyje na Discordzie od wielu lat i zawsze byliśmy zainteresowani tym, jak sprawić, by interakcja z Clyde była inteligentniejsza, lepsza i przyjemniejsza” – mówi Anjney Midha, szef ekosystemu platformy Discord, w wywiadzie z Krawędź. „Często masz wizję, jak to zrobić z perspektywy produktu, ale często musisz czekać, aż technologia nadrobi zaległości, aby spełnić Twoje oczekiwania”.

Midha i zespół Discord są przekonani, że duże modele językowe dogoniły ich wizję w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w związku z pojawieniem się ChatGPT i uruchomieniem przez Microsoft Bing opartego na sztucznej inteligencji. „Naprawdę w ciągu ostatnich 90 dni stało się jasne, że duże modele językowe… baza wdrożeniowa rozwinęła się tam, gdzie są teraz gotowe do naprawdę angażujących i zabawnych interakcji z konsumentami, a nie tylko badaczami” — mówi Midha.

To jednak ryzykowny zakład. Clyde jest obecnie oparty na tej samej technologii, która napędza ChatGPT. Widzieliśmy już halucynacje ChatGPT i generowanie fałszywych informacji, a nowy chatbot Bing firmy Microsoft pokazał, co się stanie, gdy udostępnisz tę nową technologię masom: dzikie i niegrzeczne odpowiedzi. Chatbot Discorda może z łatwością zrobić to samo. Discord jest tego w pełni świadomy, a nawet ma ostrzeżenie, gdy zdecydujesz się użyć Clyde po raz pierwszy:

Nie zdradzaj sekretów Clyde’a ani nie polegaj na jego poradach, wsparciu Discord lub kwestiach bezpieczeństwa. Clyde jest eksperymentalny i niedoskonały, więc możesz natknąć się na informacje, które mogą zostać uznane za stronnicze, wprowadzające w błąd, szkodliwe lub niedokładne, nawet przy zastosowanych zabezpieczeniach.

Oprócz niebezpieczeństw związanych z fałszywymi informacjami, obecność chatbota Discord opartego na sztucznej inteligencji na serwerach, na których często znajdują się bardzo doświadczeni technologicznie i młodsi użytkownicy, może stanowić pewne wyzwanie dla ambicji Discord w zakresie sztucznej inteligencji. Będzie wielu, którzy zignorują ostrzeżenie i spróbują włamać się do chatbota Discord, aby mówić złe rzeczy.

„Obserwujemy, co dzieje się z otwartymi modelkami i bardzo dobrze znam ludzi próbujących ich jailbreakować i nakłaniających modelki do mówienia rzeczy, które mogą być niesmaczne lub łamać warunki korzystania z usługi” — mówi Midha. „Jedynym prawdziwym sposobem ochrony przed nimi jest budowanie z prawdziwymi użytkownikami, więc zaczynamy powoli, udostępniając go niektórym użytkownikom alfa i prosząc ich o opinie, które pozwolą nam ulepszyć i dostroić modele”.

Midha mówi również, że „żadne dane użytkownika, które są gromadzone lub udostępniane Clyde, nie są wykorzystywane do szkolenia jakichkolwiek modeli ani ulepszania modeli przez OpenAI”.

Nowe podsumowania rozmów AI w Discord.
Obraz: niezgoda

Discord eksperymentuje również z podsumowaniami rozmów generowanymi przez sztuczną inteligencję. Jest to opcjonalne doświadczenie na serwerze, które nie jest domyślnie włączone i pozwoli użytkownikom Discord nadrobić zaległości w rozmowach, które mogli przegapić. Ma to szczególny sens w przypadku Discorda, gdzie zwarte społeczności prowadzą rozmowy w nieskończoność w różnych strefach czasowych, co utrudnia — ale jest również ważniejsze — użytkownikom nadrobienie zaległości.

Tam, gdzie moc sztucznej inteligencji może stać się interesująca dla administratorów Discord, jest aktualizacja do AutoMod. Discord szeroko wdrożył swoje autonomiczne narzędzie do moderacji w zeszłym roku walczyć ze spamem i obelgamia teraz eksperymentuje z wersją AutoModa opartą na sztucznej inteligencji.

„Nigdy nie widziałem czegoś podobnego”.

Podczas gdy Discord korzystał wcześniej z różnych modeli głębokiego uczenia się na dużą skalę dla AutoMod, teraz planuje użyć modeli językowych z OpenAI, aby umożliwić AutoModowi dokładniejsze przetwarzanie kontekstu wiadomości i wychwytywanie wyraźnych zamiarów złamania reguł serwera. „Duże modele językowe są niewiarygodnie skuteczne we wnioskowaniu o kontekście i intencjach rozmów” — mówi Midha. „Nigdy nie widziałem czegoś podobnego”.

AutoMod zablokował już ponad 45 milionów niechcianych wiadomości w oparciu o zasady serwera Discord, a AutoMod AI będzie dostępny od dziś na ograniczonej liczbie serwerów.

Prototypowa funkcja tablicy Discord.
Obraz: niezgoda

Discord eksperymentuje również z niektórymi prototypowymi funkcjami opartymi na sztucznej inteligencji, które mogą zostać wprowadzone w przyszłości. Firma zbudowała tablicę dla Discord, która była bardzo pożądaną funkcją. „Eksplorujemy wspólną przestrzeń wizualną do współpracy z przyjaciółmi i współpracownikami, która obejmuje napędzany przez sztuczną inteligencję generator tekstu na obraz, który można iterować i wspólnie eksperymentować” — mówi Midha w poście na blogu. Nie jest jednak jasne, kiedy ta funkcja może zostać wprowadzona na szerszą skalę.

Istnieje również aplikacja do remiksowania awatarów, która pozwala użytkownikom Discord remiksować swoje awatary przy użyciu generatywnych modeli obrazów. Discord udostępnił tę aplikację jako open source na GitHub, umożliwiając użytkownikom forkowanie, remiksowanie i swobodne rozszerzanie jej przy użyciu dowolnych modeli.

Discord stara się również pozycjonować swoją platformę jako dom programistów AI, przeznaczając własny fundusz ekosystemowy i zasoby na programy inkubatorów AI, które mają pomóc programistom w tworzeniu aplikacji AI dla Discord. Dostępne są dotacje pieniężne na wsparcie rozwoju, wraz z dostępem do zespołów programistów Discord, kredytami na przetwarzanie w chmurze, a nawet wcześniejszym dostępem do funkcji platformy Discord.

Discord jest już domem dla wielu programistów AI, w tym Midjourney, który stworzył generator obrazów AI dostępne za pośrednictwem własnego serwera czatu Discord. Midjourney ma ponad 13 milionów członków na swoim serwerze Discord i jest to duża część powstanie generatorów obrazów AI widzieliśmy w ciągu ostatniego roku.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!