Discord otwiera się na gry i aplikacje wbudowane w aplikację do czatu


Discord wkrótce umożliwi programistom tworzenie nowych gier i aplikacji, z których będzie można korzystać bezpośrednio w aplikacji do czatowania. Wybór minigier i aplikacji jest dostępny dla użytkowników Discorda już od miesięcy, ale od 18 marca wszyscy programiści Discord uzyskają dostęp do nowego pakietu SDK aplikacji wbudowanej, który umożliwi im tworzenie tych specjalnych aplikacji osadzonych.

Discord wykorzystał swoją funkcję Aktywności, aby włączyć aplikacje takie jak YouTube, promować minigry, takie jak poker, a nawet zachęcać użytkowników do zabawy za pomocą wspólnej tablicy. Wszystkie te aplikacje pojawiają się jako osadzona ramka iframe w Discord, ale jak dotąd były ograniczone do wybranych programistów.

W Discord zobaczymy znacznie więcej minigier i aplikacji.
Obraz: Niezgoda

„Wielu programistów Discorda przyglądało się działaniom i zastanawiało się, kiedy mogliby stworzyć własne” – mówi Discord w post na blogu. „Od 18 marca programiści Discord będą mogli tworzyć nowe gry i doświadczenia, w które można grać bezpośrednio na platformie dzięki naszemu nowemu zestawowi SDK aplikacji wbudowanej.”

Pakiet SDK udostępni tę sekcję Aktywności na Discordzie znacznie większej liczbie programistów, więc z pewnością zobaczymy znacznie więcej minigier, w które będzie można grać bezpośrednio w czatach Discord. „Chcemy, aby Discord stał się najlepszym miejscem dla programistów, w którym mogą robić wszystko: tworzyć, udostępniać, rozpowszechniać, być odkrywanym i zarabiać na swojej pracy” – mówi Discord. „Chcemy, aby Discord był miejscem, w którym zaczyna się Twoja aplikacja, gdzie znajduje dom w społecznościach ludzi na całym świecie i gdzie można go łatwo udostępniać znajomym”.

Discord eksperymentuje także ze sposobem umożliwienia użytkownikom dodawania aplikacji do swoich kont, aby mogli przemieszczać się po serwerach. Programiści będą mogli włączyć swoje aplikacje na kontach, a eksperyment rozpocznie się wraz z pakietem SDK aplikacji 18 marca.

Reklama

Discord eksperymentuje z aplikacjami, które przemieszczają się między kontami i serwerami.
Obraz: Niezgoda

Discord przywraca także swoje oferty aplikacji, podczas których programiści mogą przedstawiać pomysły na prototypy aplikacji i zapewnić sobie finansowanie w wysokości do 30 000 dolarów. Ostatni rokkilka narzędzi AI zdobyło trochę pieniędzy, a także aplikacja dla artystów, aplikacja do kamery rafy koralowej i minigra polegająca na budowaniu miasta.

Wszystkie te ulepszenia skupione na deweloperach pojawiają się zaledwie kilka tygodni po ogłoszeniu tego przez Discord zwolnić 17 proc swoich pracowników. Discord wypróbowuje nowe doświadczenia programistów, aby usprawnić rozwój użytkowników, w tym współpracę z twórcami gier do sprzedaży awatarów tematycznych i efektów profilowych.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...
Advertisment