DiGiCo i Fourier Audio przekształcają dźwięk na żywo dzięki silnikowi sprzętowemu Dante-Connected dla wtyczek VST3


Opierając się na wcześniejszym ogłoszeniu nabycia Fourier Audio przez pioniera branży, firmę DiGiCo, podczas konwencji AES w Nowym Jorku brytyjski startup w końcu ujawnił silnik transform.engine, znany wcześniej pod kryptonimem „Project Core”. transform.engine bezpośrednio uruchamia wtyczki VST3, dając dostęp na konsolach DiGiCo do dowolnego przetwarzania na poziomie studyjnym na solidnej platformie o najniższych opóźnieniach, zaprojektowanej specjalnie z myślą o złożoności produkcji na żywo.

Opierając się na wcześniejszym ogłoszeniu pioniera branży DiGiCo przejmuje Fourier Audiopodczas konwencji AES w Nowym Jorku brytyjski startup w końcu ujawnił silnik transform.engine, znany wcześniej pod kryptonimem „Project Core”. transform.engine bezpośrednio uruchamia wtyczki VST3, dając dostęp na konsolach DiGiCo do dowolnego przetwarzania na poziomie studyjnym na solidnej platformie o najniższych opóźnieniach, zaprojektowanej specjalnie z myślą o złożoności produkcji na żywo.

Nowy transform.engine, umieszczony w obudowie turystycznej o wysokości 2U i wyposażony w dwa redundantne zasilacze, jest serwerem podłączonym do sieci Dante, zaprojektowanym do uruchamiania wszystkich natywnych wtyczek oprogramowania VST3 w środowisku na żywo, zapewniając najwyższej jakości oprogramowanie studyjne do zastosowań związanych z dźwiękiem na żywo i transmisjami. W pełni kompatybilne z dowolną wtyczką VST3, która może działać w systemie Windows, nowe urządzenie zapewnia inżynierom i twórcom dostęp do najlepszego przetwarzania na poziomie studyjnym bezpośrednio na konsoletach miksujących na żywo używanych w produkcjach na żywo.

Zaprojektowany jako gotowe rozwiązanie do hostingu wtyczek, transform.engine można łatwo kontrolować za pomocą zdalnej aplikacji klienckiej Windows lub macOS, co zmniejsza potrzebę wykonywania skomplikowanych konfiguracji. Użytkownicy mogą po prostu podłączyć się do silnika za pomocą standardowego kabla Ethernet, zainstalować wtyczki i przejść bezpośrednio do przetwarzania.

Aby zapewnić najwyższą niezawodność, zgłoszony do opatentowania silnik oprogramowania audio Fourier Audio zapewnia solidną piaskownicę z oddzielonymi od siebie wtyczkami. Jeśli wtyczka ulegnie awarii, reszta systemu nie tylko pozostanie nienaruszona, ale transform.engine natychmiast zrestartuje tę wtyczkę, szybko przywracając pierwotną integralność miksu.

Zaprojektowany do bezpośredniej integracji z przepływami pracy z dźwiękiem na żywo, transform.engine wkrótce odda kontrolę nad wtyczkami bezpośrednio pod palcami inżynierów na ich własnych powierzchniach roboczych, zaczynając od konsol DiGiCo. Jednakże, podobnie jak produkty siostrzanej marki KLANG:technologies, nowe urządzenie Fourier Audio jest w pełni zdolne do współpracy z praktycznie każdą profesjonalną konsoletą cyfrową dostępną na rynku poprzez Dante, wykorzystując do sterowania silnikiem aplikację Windows/macOS.

Reklama

Transform.engine może również przetwarzać dźwięk samodzielnie, bez konieczności użycia komputera. Sterowany zdalnie przez aplikację Windows/macOS, z interfejsami użytkownika wtyczek „teleportowanymi” i kontrolowanymi przez sieć z bardzo niskimi opóźnieniami, produkt został dostrojony tak, aby zapewniać rozwiązanie o najniższym opóźnieniu na rynku do hostowania wtyczek VST3, przy jednoczesnym zachowaniu niezawodność i wydajność serwera.

„W międzyczasie zapraszamy producentów oprogramowania studyjnego do skontaktowania się z nami w sprawie potencjalnego zaoferowania swoich wtyczek w ramach stale rozwijającego się otwartego ekosystemu narzędzi działających na żywo w ramach transform.engine” – mówi dyrektor generalny Fourier Audio, Henry Harrod. „Chcemy wprowadzić ich w zupełnie nowy segment rynku, do którego nie mieli wcześniej dostępu. Jednocześnie chcemy zaoferować realizatorom dźwięku na żywo nie tylko «dobre» emulacje różnych wtyczek studyjnych, ale absolutnie najlepsze- brzmią autentycznie wersje każdej wtyczki, jakiej mogą chcieć ze świata profesjonalnych nagrań. Jest to sytuacja korzystna dla wszystkich”.

Fourier Audio CCO Gareth Owen podkreśla, że ​​niezawodność transform.engine będzie jedną z jego największych cech charakterystycznych. „Istnieje wiele innych metod hostingu VST, ale jeśli masz teatr, arenę lub stadion pełen ludzi słuchających Twojego występu, nie ma marginesu błędu” – mówi. „Dzięki wsparciu firmy DiGiCo, która słynie z dziesięcioleci projektowania przenośnego, niezawodnego i trwałego sprzętu, budujemy najlepsze rozwiązanie wtyczek”.

Zespół inżynierów Fourier Audio, kierowany przez CTO Petera Bridgmana, po dwóch latach intensywnych badań i rozwoju nawiązał niedawno współpracę z DiGiCo w celu dostarczenia zupełnie nowej platformy sprzętowej dla transform.engine. Dyrektor techniczny DiGiCo, John Stadius, ściśle współpracuje z zespołem Fourier Audio i jego podekscytowanie jest oczywiste: „Zaprojektowanie zupełnie nowej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb platformy sprzętowej było dla naszych zespołów ekscytującym wyzwaniem. Zespół Fourier Audio przypomina mi wczesne na scenie DiGiCo i ten entuzjazm naprawdę zmotywował nas wszystkich do wykonania tego zadania. Nie mógłbym być bardziej zadowolony z efektu końcowego i tego, co będzie to oznaczać dla inżynierów dźwięku na żywo. “

Transform.engine, którego premiera zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2024 r., będzie zawierała opcjonalny pakiet subskrypcji oprogramowania.

www.fourieraudio.com

www.DiGiCo.bizSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment