Diageo współpracuje z SAP i IBM w ramach pięcioletniej globalnej modernizacji IT


SAP i Diageo – firma produkująca napoje, która produkuje Guinnessa, Smirnoffa i Johnnie Walkera – ogłosiły pięcioletnią umowę, która obejmuje IBM w dążeniu do fundamentalnej zmiany działalności producenta napojów.

Mówi się, że inicjatywa ta stanowi najbardziej znaczącą inwestycję Diageo w technologię i usługi, a jej celem jest przeprojektowanie i ulepszenie procesów Diageo w 180 krajach. Transakcja wydaje się oznaczać ostateczne zakopanie topora między Diageo i SAP.

W lutym 2017 r. High Court w Londynie orzekł na korzyść SAP i przeciwko Diageo w sprawie dotyczącej licencji pośredniej dotyczącej używania przez producenta napojów oprogramowania mySAP do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) na platformie Salesforce.

Firmy SAP, Diageo i IBM ogłosiły tę wiadomość w tym samym czasie, w którym odbyła się europejska edycja konferencji dla klientów i partnerów firmy SAP, Sapphire, w Barcelonie. The Amerykańska wersja konferencji odbyła się w Orlando zeszły tydzień.

W swoim przemówieniu otwierającym dyrektor generalny SAP, Christian Klein (na zdjęciu powyżej) powiedział, że SAP zmienia się, aby lepiej dostosowywać się do wyników biznesowych swoich klientów, zamiast sprzedawać im tylko oprogramowanie biznesowe.

„Jeśli będziemy w tym razem jako zespół, zdobędziemy górę. Bycie w tym razem z wami, naszymi klientami, oznacza dla nas w SAP dogłębne zrozumienie waszej działalności w połączeniu z naszą technologią w celu zwiększenia wydajności waszego przedsiębiorstwa” – powiedział.

Reklama

„I właśnie dlatego nasza wizja koncentruje się na Twoich potrzebach, aby stać się inteligentnym i sprawnym przedsiębiorstwem, które zbuduje odporne łańcuchy dostaw i zbuduje zrównoważony biznes”.

Program obejmuje przejście do Powstań z SAP S/4Hana Cloud, przy wsparciu IBM Consulting. Rise to nazwa SAP dla tego, co jest rozliczane jako pakiet transformacji biznesowej jako usługi, który łączy zarządzaną infrastrukturę chmurową i zarządzane usługi w jedną umowę.

Lavanya Chandrashekar, dyrektor finansowy Diageo, powiedziała w oświadczeniu: „Partnerstwo z IBM i SAP pokazuje nasze ciągłe inwestycje w transformację cyfrową. Umożliwi to większą elastyczność w sposobie reagowania na potrzeby naszych globalnych konsumentów i klientów.

„Dostarczy nam światowej klasy praktycznych spostrzeżeń i rozszerzonych możliwości danych, aby wspierać rozwój, jednocześnie umożliwiając nam zwiększenie wydajności w naszych codziennych operacjach”.

Ryan Poggi z SAP, dyrektor zarządzający SAP UK & Ireland, powiedział: „W dzisiejszej przełomowej branży dóbr konsumpcyjnych sukces polega na poruszaniu się po nieprzewidywalnych łańcuchach dostaw, zarządzaniu ciągłą zmiennością makroekonomiczną i byciu o krok przed ciągle zmieniającymi się wymaganiami klientów.

„Dzięki naszej ciągłej współpracy z Diageo, jednym z wiodących na świecie twórców marek, z dumą wspieramy ich w budowaniu bardziej odpornego biznesu, który poprawia jakość obsługi klienta i może dostosować się do szybko zmieniających się nacisków rynkowych, realizując wizję zrewolucjonizowania branży branży dóbr konsumpcyjnych”.

Prowadzący projekt IBM Consulting ma podobno doświadczenie we wspieraniu migracji do SAP S/4Hana Cloud.

Rahul Kalia, partner zarządzający IBM Consulting w Wielkiej Brytanii i Irlandii, powiedział: „Branża dóbr konsumpcyjnych stara się sprostać wyzwaniom związanym z presją inflacyjną i zakłóceniami w łańcuchu dostaw, jednocześnie koncentrując się na dostarczaniu wyjątkowych produktów i usług swoim klientom i konsumentom.

„IBM z dumą współpracuje z Diageo i SAP, aby wnieść nasze globalne doświadczenie biznesowe i transformację cyfrową w tę ekscytującą podróż”.

Pięcioletni program koncentruje się na czterech obszarach, z zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie przepływu pracy, które mają umożliwić śledzenie zamówień w czasie rzeczywistym w skali globalnej i ułatwić bardziej efektywne zaangażowanie klientów i lepszą obsługę klienta; uproszczenie modelu wsparcia technologicznego Diageo i krajobrazu IT; możliwości raportowania wyników; oraz cyfryzacja kontroli i zgodności mająca na celu uczynienie Diageo bardziej solidnym, odpornym i zdolnym do dostosowania się do zmieniających się warunków rynkowych.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Fractal Design prezentuje swoją obudowę Terra SFF na targach Computex

Fractal Design podąża subtelną drogą ze swoją nowością Terra kompaktowa obudowa PC, jej jedyny nowy produkt prezentowany na targach Computex – mała obudowa...

Ogłoszono bezpłatne gry PlayStation Plus z czerwca 2023 r. na PS4, PS5

Subskrybenci PlayStation Plus Essential darmowe gry na czerwiec Czy NBA2K23, Ewolucja świata jurajskiego 2I Dojazd do Yomi. Gracze mogą...

Najnowsze DLC Escape Academy pojawi się w czerwcu

Akademia ucieczki był jedna z moich ulubionych gier zeszłego roku. Uwielbiałem trudne łamigłówki w stylu pokoju ucieczki, które dawały mi dobre, obfite...
Advertisment