Dexcom G7 umożliwia teraz monitorowanie poziomu cukru we krwi w czasie rzeczywistym na zegarku Apple Watch


Od dzisiaj użytkownicy urządzenia do ciągłego monitorowania poziomu glukozy (CGM) Dexcom G7 będą mogli monitorować dane dotyczące poziomu cukru we krwi w czasie rzeczywistym bezpośrednio z zegarka Apple Watch.

Według komunikatu prasowego firmy Dexcom funkcja Direct to Apple Watch była jedną z najczęściej oczekiwanych przez użytkowników. Po sparowaniu z Apple Watch G7 będzie korzystał z własnego, dedykowanego połączenia Bluetooth, aby wysyłać na nadgarstek zarówno odczyty poziomu glukozy, jak i spersonalizowane powiadomienia. Oznacza to, że nie musisz wyciągać telefonu, jeśli chcesz wyświetlić dane, ani sam telefon Posiadać być przy Twojej osobie. Na przykład użytkownicy G7 nadal będą mogli uzyskiwać dane w czasie rzeczywistym podczas biegu/spaceru bez telefonu lub podczas ładowania telefonu w innym pomieszczeniu. Wcześniej aplikacja Apple Watch na G7 pozwalała na komplikacje związane z tarczą zegarka, ale w przypadku zsynchronizowanych danych występowało trzygodzinne opóźnienie.

Będziesz także mógł otrzymywać powiadomienia na nadgarstku.
Zdjęcie: Dexcom

Jest to raczej dodatkowy sposób przeglądania danych i otrzymywania alertów, a nie zamiennik smartfona lub odbiornika Dexcom. Nadal potrzebujesz kompatybilnego iPhone’a, aby wstępnie skonfigurować G7 CGM i sparować go z Apple Watch. Udostępnianie danych rodzinie i znajomym również wymaga, aby telefon znajdował się w zasięgu 20 stóp. Telefon będzie Ci także potrzebny, jeśli chcesz uzyskać bardziej całościowy obraz danych dotyczących poziomu glukozy we krwi oraz innych wskaźników (np. aktywności, cykli menstruacyjnych, snu itp.) w aplikacji Apple Health.

W momencie premiery funkcja Direct to Apple Watch będzie dostępna w USA, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Funkcja zostanie wprowadzona na dodatkowych rynkach jeszcze w tym miesiącu, chociaż Dexcom nie określił dokładnie, na których. Osoby zainteresowane tą funkcją powinny zaktualizować aplikację Dexcom G7 do wersji 2.1 i będą potrzebować co najmniej zegarka Apple Watch Series 6 z systemem watchOS 10 lub nowszym. Muszą także mieć iPhone’a z systemem iOS 17 lub nowszym.

Należy zauważyć, że ta funkcja stanowi raczej krok w kierunku zwiększenia wygody użytkowania istniejących urządzeń CGM, a nie uczynienia ze smartwatchów samodzielnego, nieinwazyjnego narzędzia do monitorowania poziomu glukozy we krwi. (Chociaż wiele firm aktywnie inwestuje w tę technologię, to jednak nadal nie jest prawdopodobne, że zobaczymy to w najbliższym czasie.) W tym duchu niedawno ogłosił także Dexcom uzyskał zezwolenie FDA dla Stelo CGM, dostępne bez recepty urządzenie przeznaczone dla pacjentów z cukrzycą typu 2 nieinsulinozależnych. Stelo, które było zaprezentowany na targach CES 2024ma być dostępny później tego lata.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment