Deweloper pokazuje postępy w pracy nad emulatorem iPhone OS opartym na QEMU


O deweloperze, który napisał w zeszłym roku pisaliśmy pomyślnie emulowano system operacyjny iPhone’a na komputerze Mac przy użyciu QEMU. W tamtym czasie oryginalne oprogramowanie sprzętowe iPoda touch pierwszej generacji zostało użyte do wykazania, że ​​możliwa jest emulacja oprogramowania iPhone’a i iPoda touch. Teraz Martijn de Vos, znany również jako devos50, pokazał postęp, jaki poczynił w pracy z tym emulatorem, na którym działa obecnie iPhone OS 2.1.

iPhone OS 2 emulowany z QEMU

Jak pokazane przez programistę na X (wcześniej znany jako Twitter), udało mu się teraz emulować iPoda touch drugiej generacji z systemem iPhone OS 2.1 za pomocą QEMU. Według de Vos emulator działa „płynnie” i większość funkcji, takich jak sterowniki wielodotyku i LCD, działa. Twierdził również, że większość wbudowanych aplikacji otwiera się zgodnie z oczekiwaniami.

W zeszłym roku twórca wyjaśnił, że zdecydował się emulować stare oprogramowanie sprzętowe iPoda touch, ponieważ zrobienie tego w przypadku oprogramowania iPhone’a byłoby znacznie bardziej skomplikowane, ponieważ wersja dla iPhone’a wymagałaby emulacji dodatkowych komponentów sprzętowych.

Emulacja iPhone’a OS 1 była tylko weryfikacją koncepcji, ponieważ niewiele można z nią zrobić. Chociaż iPhone OS 2 również jest dość przestarzały, była to pierwsza wersja dostępna w sklepie App Store, co oznacza, że ​​można na nim uruchamiać aplikacje innych firm. Umożliwi to niektórym osobom zachowanie starych gier, które nigdy nie zostały zaktualizowane dla nowoczesnych urządzeń.

Deweloper twierdzi, że przed nim jeszcze dużo pracy. Na przykład emulator systemu operacyjnego iPhone’a nie obsługuje dźwięku ani Wi-Fi, ale de Vos twierdzi, że poczynił „pewne postępy” w zakresie wymaganych sterowników. W miarę rozwoju projektu do momentu, w którym będzie można na nim uruchamiać nowsze wersje systemu operacyjnego iPhone (i iOS), umożliwi to użytkownikom emulację większej liczby aplikacji.

Reklama

Uruchamianie aplikacji na iPhone’a na innych platformach

Deweloper tworzy narzędzie umożliwiające emulację starych gier na iPhone'a na komputerze

Inni programiści również pracują nad emulacją oprogramowania iPhone’a. Wcześniej w tym roku, Hikari no Yume wypuściło narzędzie o nazwie „touchHLE”. Ale w przeciwieństwie do projektu de Vosa, dotknijHLE uruchamia tylko poszczególne aplikacje systemu operacyjnego iPhone, a nie cały system operacyjny.

Pierwsza wersja umożliwiała uruchomienie kilku gier, takich jak Super Monkey Ball i Crash Bandicoot: Nitro Kart 3D, z dźwiękiem, a nawet symulacją akcelerometru. Projekt również znacznie ewoluował i obecnie współpracuje z jeszcze większą liczbą aplikacji i gier, w tym Doom, Fastlane Street Racing i Mystery Mania.

Jeśli chodzi o emulator QEMU, więcej szczegółów na ten temat znajdziesz na GitHubie.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment