Departamenty rządowe muszą lepiej zrozumieć transformację cyfrową, w przeciwnym razie wysiłki „wyczerpią się”


Zgodnie z najnowszym raportem Krajowego Urzędu Kontroli (NAO), osoby kierujące departamentami rządowymi muszą lepiej rozumieć transformację cyfrową, jeśli mają zostać osiągnięte miliardy funtów oszczędności.

W Cyfrowa transformacja w administracji: usuwanie barier dla efektywności, NAO ostrzegło, że może to trwać, chyba że rząd zajmie się brakiem zrozumienia wśród decydentów: „Aby rząd mógł osiągnąć miliardy funtów oszczędności w zakresie wydajności, departamenty zarządzające muszą lepiej zrozumieć transformację cyfrową”.

We wcześniejszym raporcie NAO z lipca 2021 r. stwierdzono, że przez ćwierć wieku kolejne rządy osiągały gorsze wyniki w strategiach transformacji cyfrowej.

W najnowszym raporcie stwierdzono, że rząd wcześniej koncentrował się na „prostszych interakcjach online” i po prostu dodawał warstwy do usług, nadal korzystając ze starych danych i systemów. Dodał, że „umocniło to wyższe koszty i wcześniejszą nieefektywność”.

„Zmiana cyfrowa wiąże się z poziomami złożoności, niepewności i ryzyka, które często są unikalne dla każdego konkretnego programu ze względu na przestarzałe systemy, istniejące operacje i trudności z integracją. Są to złożone i głęboko zakorzenione kwestie, których rozwiązanie wymaga czasu i które muszą być odpowiednio rozwiązane przez struktury zarządzania programami transformacji.

“[However]większość decyzji dotyczących zmian cyfrowych w rządzie jest podejmowana przez ogólnych przywódców, którym brakuje wiedzy specjalistycznej, aby w pełni zrozumieć i stawić czoła wyzwaniom cyfrowym” – powiedział NAO.

Reklama

Raport zaleca, aby rząd pomagał niewyspecjalizowanym liderom w zrozumieniu problemów związanych ze starszymi danymi i systemami, a także mianował co najmniej jednego dyrektora niewykonawczego posiadającego wiedzę na temat technologii cyfrowych, danych i technologii. Okazało się, że tylko 4% urzędników służby cywilnej to profesjonaliści cyfrowi, w porównaniu ze średnią w branży wynoszącą od 8% do 12%.

niedawny badanie umiejętności cyfrowych brytyjskiej służby cywilnej przez Globalne Forum Rządowe stwierdzili, że chociaż 78% respondentów chciałoby więcej szkoleń z zakresu umiejętności cyfrowych, niektórzy nie czują się pewnie co do umiejętności cyfrowych swoich lub swojego działu.

Podczas gdy prawie wszyscy urzędnicy służby cywilnej uważają, że technologia jest „kluczem do odblokowania transformacji sektora publicznego” i są zaangażowani w wprowadzanie innowacji w sposobie świadczenia usług, tylko 60% uważa, że ​​posiada średniozaawansowane, zaawansowane lub wysoce wyspecjalizowane umiejętności i wiedzę na temat tego, jak technologia i dane mogą przekształcić usługi.

W raporcie NAO z zadowoleniem przyjęto rolę funkcji rządowego Centralnego Biura Cyfrowego i Danych (CDDO) we wspieraniu departamentów w podróżach cyfrowych. Rząd ogłosił CDDO w styczniu 2021 r., mając na celu ustanowienie go jako strategicznego centrum cyfrowego, danych i technologii w całym kraju rząd.

Jednak NAO, które przyczyniło się do postępu, może zostać ograniczone, jeśli decyzje dotyczące zmian cyfrowych w rządzie będą nadal podejmowane głównie przez ogólnych przywódców, którzy nie mają wymaganej wiedzy specjalistycznej.

Gareth Davies, szef NAO, powiedział: “Utworzenie CDDO zapewnia nowy impuls do transformacji cyfrowej w całym rządzie. Jego plan działania jest dobrym krokiem w kierunku rozwiązania problemów systemowych i zachęcenia departamentów do podjęcia działań.

„Jednakże, aby utrzymać impet, rząd potrzebuje silniejszej wiedzy specjalistycznej w zakresie technologii cyfrowych i stałego wsparcia ze strony starszych liderów departamentów. W przeciwnym razie te ostatnie wysiłki zakończą się fiaskiem, a rząd nie osiągnie oszczędności i wydajności, które od dawna obiecywała transformacja cyfrowa”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...

ASUS przedstawia wydajność NUC 14 z procesorem Core Ultra 9 185H i GeForce RTX 4070

Firma ASUS przedstawiła dzisiaj NUC 14 Performance, który, jak sama nazwa wskazuje, jest nastawiony na wydajność. Jest to zasadniczo bliźniak ROG NUC,...

Ten komputer stacjonarny o wartości 99,99 USD mieści się w dłoni

Zakup nowego komputera stacjonarnego polega na sprawdzeniu jego ceny i określeniu, ile miejsca będzie on zajmował. Wyróżniającym się kandydatem jest minikomputer ECS...
Advertisment