Departament Sprawiedliwości i Google spierają się o publiczny dostęp do akt procesu antymonopolowego


Departament Sprawiedliwości usunął dostęp do publicznie opublikowanych dokumentów procesowych w USA przeciwko Google Według reportera trwa spór dotyczący sposobu udostępniania plików w Internecie Leah Nylen z Bloomberga. Relacjonujący z sali sądowej Nylen powiedział, że sędzia Amit Mehta podejmie rano decyzję w sprawie przyszłego dostępu do eksponatów w Internecie.

The Big Tech na rozprawie biuletyn zgłosił więcej szczegółów przebiegu wymiany zdań, do której najwyraźniej doszło podczas wymiany zdań między Departamentem Sprawiedliwości a firmą Google na temat możliwości przedstawienia eksponatu jako dowodu. Prawnicy Google najwyraźniej podnieśli fakt, że Departament Sprawiedliwości publikował dokumenty w Internecie, o czym Mehta, jak stwierdził, nie miał pojęcia. (Krawędź zawiera link do usuniętej już strony w poprzedni zasięg próbny.) Big Tech na rozprawie donosi, że Mehta oświadczył, że niekoniecznie jest przeciwny publikacji dokumentów i że Departament Sprawiedliwości zaproponował, że powiadomi Google z wyprzedzeniem o tym, co planuje opublikować, co potencjalnie zapobiegnie przyszłym konfliktom.

Google odmówił komentarza w sprawie sporu, a Departament Sprawiedliwości nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz. Strona, na której znajdowały się wcześniej eksponaty z okresu próbnego, jest obecnie offline, chociaż dostępna jest migawka z zeszłego tygodnia poprzez Archiwum Internetowe. Jak zauważył Nylen, Google ma również plik stronę zawierającą informacje z procesuzamieszczając slajdy z własnych wystąpień wstępnych w sądzie.

Dokumenty sądowe, ponieważ są rejestrami publicznymi, są często publikowane w Internecie podczas rozpraw, co w niektórych przypadkach prowadzi do niezamierzonych ujawnień. Na przykład niedawna batalia sądowa FTC z Microsoftem doprowadziła do wycieku szczegółów niekompletne redakcje a także skarbnicę najwyraźniej omyłkowo przesłanych dokumentów, które ujawniły wewnętrzne plany dotyczące nowej konsoli Xbox wcześniej w tym tygodniu.

I USA przeciwko Google trwa ciągły spór o publiczny dostęp do jednego z najbardziej znaczących procesów antymonopolowych tej dekady. Google, Apple i inne firmy argumentowały, że proces grozi ujawnieniem wrażliwych informacji finansowych, takich jak Departament Sprawiedliwości przedstawia swoje stanowisko że Google ustanowił niezgodny z prawem monopol w branży wyszukiwarek. W przeciwieństwie do kilku podobnych głośnych spraw, nie jest on transmitowany zdalnie, z wyjątkiem transmisji audio obejmującej część pierwszego dnia, przyjętej na prośbę w ostatniej chwili. Teraz czekamy, ile z tych informacji będzie nadal publikowanych w trakcie 10-tygodniowego okresu próbnego.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment