Demokraci wzywają DOJ do zbadania stron podatkowych w celu udostępniania informacji finansowych Meta


Jest grupa demokratycznych senatorów wzywając federalnych funkcjonariuszy organów ścigania w celu zbadania i ścigania niektórych z najpopularniejszych firm rozliczających podatki online za rzekome udostępnianie danych finansowych milionów podatników Meta i Google.

We wtorek senator Elizabeth Warren (D-MA), Bernie Sanders (I-VT) i inni zwrócili się do Departamentu Sprawiedliwości, Federalnej Komisji Handlu, Departamentu Skarbu i IRS o zbadanie, czy TaxSlayer, H&R Block i TaxAct naruszyły podatnika przepisów dotyczących prywatności, udostępniając poufne informacje o użytkownikach dwóm firmom technologicznym.

Zwolniono także senatorów ich własny raport Środa, wyszczególniając oskarżenia, po raz pierwszy podniesione przez Znaczniki ostatni listopad. Raport twierdzi, że przez lata firmy przygotowujące podatki umieszczały w swoich produktach piksele śledzące Meta i Google, które ujawniały informacje identyfikujące użytkownika, takie jak pełne imię i nazwisko, adres i data urodzenia. Senatorowie sugerują również, że niektóre z dostarczonych informacji, takie jak formularze, do których użytkownik miał dostęp, mogłyby zostać wykorzystane do wykazania „czy podatnikom przysługiwały określone odliczenia lub zwolnienia”.

Senatorowie twierdzą, że firmy nie otrzymały zgody użytkownika na udostępnienie tych informacji, co mogłoby naruszyć przepisy zabraniające podatnikom udostępniania osobom trzecim informacji o zeznaniu podatkowym, zwłaszcza że wiele z tych danych mogłoby zostać wykorzystane do celów reklamowych.

„Wyniki tego raportu ujawniają szokujące naruszenie prywatności podatników przez firmy przygotowujące podatki i firmy Big Tech, które wydawały się naruszać prawa podatników i mogły naruszyć prawo dotyczące prywatności podatników” – napisali senatorowie we wtorkowym liście.

TaxSlayer, H&R Block i TaxAct potwierdzili, że udostępnili „obszerne dane podatników” za pośrednictwem piksela Meta w raporcie senatorów. Po Znaczniki opublikował swoje listopadowe ustalenia, każda z firm stwierdziła, że ​​„usunęła lub wyłączyła” je ze swoich stron internetowych.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment