Demokraci szykują się do walki o neutralność sieci


Nowy projekt ustawy przywracający neutralność sieci jest w drodze, wspierany przez jednego z najbardziej zagorzałych zwolenników otwartego internetu. W zeszłym miesiącu senator Ed Markey (D-MA) ogłosił, że w ciągu kilku następnych „tygodni” na spotkaniu prawniczym wprowadzi do prawa zasady zakazu dławienia, blokowania lub płatnych szybkich pasów.

Osiągnięty przez The Verge w poniedziałek Markey potwierdził swoje zobowiązanie do szybkiego wprowadzenia ustawy. „Pandemia koronawirusa dowiodła, że ​​dostęp szerokopasmowy jest tak samo ważny jak energia elektryczna i inne media. Musimy przywrócić ochronę neutralności sieci, aby zapewnić, że nasz internet pozostanie otwarty i wolny, a konsumenci będą mogli nadal korzystać z tej krytycznej infrastruktury ”- powiedział Markey. The Verge.

Ustawodawstwo, takie jak plany Markeya, mogłoby w końcu położyć debatę na temat neutralności sieci i na dobre zabezpieczyć otwartą ochronę internetu dla Amerykanów w ramach tytułu II, odpornego na naprzemienne napady Toma Wheelera. i rozkazy Ajit Pai. Neutralność sieci ma większe szanse niż kiedykolwiek, kiedy Demokraci kontrolują Kongres i Biały Dom. Jednak przy niewielkiej jak brzytwa większości w Senacie, a większość republikanów nadal stanowczo się temu sprzeciwia, ustawodawstwo dotyczące neutralności sieci wciąż stoi na delikatnej ścieżce naprzód.

Markey i jego rodacy w tej Izbie odnieśli już pewne sukcesy w wysiłkach legislacyjnych mających na celu ożywienie przepisów. W 2018 roku Markey’s Save the Internet Act, przedstawiony w Izbie Reprezentantów przez Rep. Mike’a Doyle’a (D-PA), został zatwierdzony ze znacznym marginesem, ale nigdy nie został przyjęty do Senatu pod przywództwem byłego przywódcy większości Mitcha McConnella (R-KY). Inny środek, w ramach ustawy Congressional Review Act (CRA), otrzymał 52-47 głosów unieważnić wycofanie przepisów przez Federalną Komisję Łączności Pai. Trzej Republikanie, Sens. John Kennedy (R-LA), Lisa Murkowski (R-AK) i Susan Collins (R-ME), wszyscy głosowali za środkiem przywracającym zasady, sygnalizując, że może być jakieś dwustronne poparcie dla nowa ustawa również w Senacie.

Jednak okno do kolejnego głosowania w agencji ratingowej już dawno minęło, co utrudnia Demokratom znalezienie głosów niezbędnych do zatwierdzenia w Senacie ustawy o neutralności sieci. Są też senaccy demokraci, którzy mogliby głosować przeciwko ustawie. Sen. Kyrsten Sinema (D-AZ) był częścią grupy roboczej z senatorem Rogerem Wickerem (R-LA) na poprzednich kongresach, która miała na celu opracowanie projektu Bill, aby zlikwidować podział partyzancki. Żadna ustawa nigdy nie wyszła z tej grupy, ale prawdopodobnie obejmowałaby trzy jasne zasady neutralności sieci: brak dławienia, blokowania lub płatnego ustalania priorytetów ruchu internetowego. Ale bez tytułu II, klasyfikacji FCC, która daje Komisji większe uprawnienia do regulowania łączy szerokopasmowych, projekt ustawy byłby dla wielu Demokratów niezastartym.

„Nie chodzi tylko o neutralność sieci, ale o zlikwidowanie przepaści cyfrowej, ale o upewnienie się, że dostęp szerokopasmowy jest przystępny cenowo i dostępny dla każdego, że jest niezawodny. Obecnie FCC nie może tego zrobić ”- powiedział Chris Lewis, prezes i dyrektor generalny Public Knowledge, powiedział w poniedziałek w tytule II.

Reklama

Jeśli rozwiązanie legislacyjne nie jest wykonalne, Demokraci przygotowują się do wywarcia nacisku na FCC, aby (ponownie) wziął środki w swoje ręce. W oświadczeniu do The VergeMarkey powiedział: „Kiedy już będziemy mieć trzech Demokratów w Federalnej Komisji ds. Komunikacji, zdecydowanie wzywam ją do zmiany błędnej decyzji Trumpa FCC i przywrócenia neutralności sieci i władzy FCC w zakresie łączy szerokopasmowych”.

Wyznaczając Demokratyczna komisarz Jessica Rosenworcel aby w międzyczasie poprowadzić FCC w styczniu, prezydent Biden zasygnalizował, że zaaprobuje rzecznika neutralności sieci, który będzie przewodniczył komisji. Ale FCC jest obecnie zablokowana przez dwóch Demokratów i dwóch Republikanów, co uniemożliwia jej postęp w zakresie zasad otwartego internetu. Od wtorku Politico zgłoszone że Biden wybrał Linę Khan, badaczkę i ekspertkę antymonopolową, do członkostwa w Federalnej Komisji Handlu. Ta nominacja, po potwierdzeniu, przywróciłaby FKH z powrotem większość roboczą, potencjalnie sygnalizując, że FCC może być następną w kolejce do nominacji. Aktywiści już ustawiają się w kolejce, aby upewnić się, że wybór Bidena na następnego komisarza FCC nie będzie miał żadnych powiązań z branżą telekomunikacyjną.

„Pierwsza bitwa polega na upewnieniu się, że kogokolwiek administracja Bidena nominuje na piąte stanowisko, że FCC jest kimś, kto jest prawdziwym wojownikiem, który ma zamiar stanąć i upewnić się, że FCC jest agencją chroniącą podstawowe prawo ludzi do łączenia się z internet bezpiecznie i tanio ”- powiedział Evan Greer, zastępca dyrektora ds. Fight for the Future The Verge.

Biały Dom nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz w sprawie jego nominacji do FCC.

Jednak każdy środek, który przywróciłby zasady neutralności sieci w FCC, podlegałby kolejnemu odwróceniu pod rządami nowej republikańskiej administracji w ciągu najbliższych kilku lat, co jeszcze ważniejsze dla Kongresu byłoby próba znalezienia rozwiązania. Przepisy stanowe również zaczynają obowiązywać. W zeszłym miesiącu sędzia federalny orzekł, że Kalifornia może zacząć egzekwować obowiązujące w jej stanie prawo dotyczące neutralności sieci.

Według National Conference of State Legislatures, dziewięć stanów wprowadzili w tym roku jakąś formę przepisów dotyczących neutralności sieci. Jeśli więcej z tych praw zostanie zatwierdzonych, może to sprawić, że stanowienie prawa na szczeblu federalnym stanie się jeszcze większym wyzwaniem dla Republikanów, którzy będą chcieli zmusić te prawa do podważenia poprzez wywłaszczenie. Ta dynamika w stanach może zmusić zarówno Republikanów, jak i Demokratów do poważnego potraktowania przepisów dotyczących neutralności sieci.

„Myślę, że to pokazuje prawdziwy rozmach” – powiedział Greer o decyzji Kalifornii. „To z pewnością otwiera drzwi dla innych stanów do pójścia w ślady Kalifornii i myślę, że to zobaczymy”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Flagowy procesor AMD Ryzen 9 7950X3D kosztuje poniżej 500 dolarów

Ceny flagowego procesora AMD do komputerów stacjonarnych, Ryzen 9 7950X3D, po raz pierwszy spadły poniżej 500 dolarów, a Amazon wycenił go na 492...

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....

Wydarzenie Pokémon Go „Spelunker’s Cove” i zadania badawcze w określonym czasie

PokemonGo organizuje wydarzenie Pokémon typu wodnego i skalnego o nazwie „Zatoka Spelunkera” zbiegło się z Pokémon Go Fest: Madrid. ...
Advertisment