Dell współpracuje z Imbue w zakresie nowego klastra obliczeniowego AI wykorzystującego prawie 10 000 procesorów graficznych NVIDIA H100


Dell Technologies i Imbue, niezależna firma badawcza zajmująca się badaniami nad sztuczną inteligencją, zawarły umowę o wartości 150 milionów dolarów na budowę nowego, wysokowydajnego klastra obliczeniowego do podstawowych modeli szkoleniowych zoptymalizowanych pod kątem wnioskowania. Imbue to jedno z niewielu niezależnych laboratoriów zajmujących się sztuczną inteligencją, które opracowuje własne podstawowe modele i szkoli je w zakresie bardziej zaawansowanych umiejętności rozumowania, takich jak wiedza, kiedy poprosić o więcej informacji, analizowanie i krytykowanie własnych wyników lub rozkładanie trudnego celu na planować, a potem realizować. Imbue szkoli agentów AI w oparciu o modele, które mogą pracować dla ludzi z różnych dziedzin w sposób niezawodny, bezpieczny i użyteczny. Celem Imbue jest stworzenie praktycznych narzędzi do budowania agentów, które mogłyby umożliwić pracownikom pracę w szerokim zakresie dziedzin, w tym pomagać inżynierom w pisaniu nowego kodu, analitykom w zrozumieniu i opracowywaniu złożonych propozycji politycznych i wiele więcej.

„Celem technologii jest napędzanie postępu ludzkości, a ten często zaczyna się na poziomie badań” – powiedział Jeff Boudreau, dyrektor ds. sztucznej inteligencji w Dell Technologies. „Technologia firmy Dell zapewni Imbue potężny silnik, który pomoże odkryć kolejną generację wpływowych innowacji w zakresie sztucznej inteligencji”.

Imbue już wykorzystuje klaster — zasilany przez serwery Dell PowerEdge XE9680 z procesorami graficznymi NVIDIA H100 Tensor Core — do trenowania modeli sztucznej inteligencji i opracowywania wczesnych prototypów agentów, którzy mogą poprawiać błędy w kodzie i analizować obszerne dokumenty. W dłuższej perspektywie firma projektuje bardziej wydajnych i godnych zaufania agentów AI, którzy nie wymagają stałego nadzoru ze strony użytkowników, co otwiera drzwi do przyszłości, w której agenci mogą na przykład planować wakacje w imieniu swoich użytkowników, a nie tylko generować podróże pomysłów, dzięki czemu ludzie mogą spędzać czas w dowolny sposób.

Imbue i Dell zaprojektowały system tak, aby obejmował mniejsze klastry, aby umożliwić szybkie eksperymentowanie z nowatorskimi architekturami modeli, a także szybkie łączenie w duży klaster, aby umożliwić efektywne szkolenie podstawowych modeli na dużą skalę.

„Budowanie nowej generacji modeli podstawowych wymaga najlepszej infrastruktury IT, a firma Dell Technologies pomogła nam wdrożyć niestandardowy klaster znacznie szybciej niż mogliby to zrobić inni dostawcy” – powiedział Josh Albrecht, dyrektor ds. technologii w Imbue. „Firma Dell była nieocenionym współpracownikiem, gdy kontynuowaliśmy prace nad tworzeniem systemów sztucznej inteligencji o znacznie silniejszych zdolnościach rozumowania”.

Stworzone z myślą o ekstremalnym przyspieszeniu szkoleń związanych ze sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym i głębokim uczeniem się, systemy firmy Dell są przystosowane do wdrażania inicjatyw obliczeniowych opartych na sztucznej inteligencji, zapewniając wysoką pamięć GPU, przepustowość i bezpieczeństwo. Funkcje inteligentnego chłodzenia serwerów PowerEdge pozwalają wydajniej utrzymywać doskonałą wydajność, jednocześnie zmniejszając ogólny ślad węglowy centrum danych.

System Imbue jest zarządzany przez Park napięciadostawcy usług obliczeniowych w chmurze, który tworzy rozwiązania do uczenia maszynowego.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wywiady na temat bezpieczeństwa: Cyberbezpieczeństwo polega na skutecznym zarządzaniu ryzykiem

Dobry strategia bezpieczeństwa cybernetycznego powinno zawsze zaczynać się od określenia, jakie ryzyko firma jest skłonna tolerować, a w realizację tego zadania menedżer ds....

Asustor przedstawia NAS Drivestor 2 Lite

Asustor przedstawia serwer NAS dla każdego — Drivestor 2 Lite. Drivestor 2 Lite i Drivestor Pro Gen 2 wykorzystują wydajne czterordzeniowe procesory...

Zyxel Networks przedstawia szybką i niedrogą opcję Wi-Fi 7 dla małych i średnich firm

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych w chmurze opartych na sztucznej inteligencji, wypuścił punkt dostępowy (AP) NWA130BE - BE11000 Wi-Fi 7...
Advertisment