Dell wprowadza PowerStore Prime i sugeruje wzmocnienie AI PowerScale


Dell unowocześnił swój głośnik średniotonowy PowerStore blok (i plik) dostęp tablice pamięci z jednostkami centralnymi Intel Xeon (CPU), co zapewnia deklarowany wzrost wydajności o 66% w porównaniu z poprzednią wersją. Tymczasem jeden model z nowej gamy PowerStore Prime oferuje również dużą pojemność Dyski QLC do zadań wymagających dużego odczytu.

Ponadto dyrektor generalny firmy Dell, Michael Dell, zasugerował nadchodzącą aktualizację przyspieszającą wydajność, mającą na celu obsługę obciążeń związanych ze sztuczną inteligencją (AI) dla rodziny skalowalnych serwerów NAS PowerScale.

„PowerStore to rodzina naszych macierzy, która odniosła najszybszy sukces” – powiedział francuskiej siostrzanej witrynie Computer Weekly Travis Vigil, starszy wiceprezes firmy ds. portfolio i produktów. LeMagITna targach Dell World 2024. „Od premiery w 2020 r. sprzedaliśmy produkty ponad 10 000 przedsiębiorstw. Teraz uruchamiamy najnowszą ewolucję, najważniejszą od czasu powstania rodziny PowerStore Prime.”

PowerStore to macierze pamięci masowej średniej klasy, najczęściej używane w trybie blokowania dostępu do sieci pamięci masowej (SAN) do baz danych SQL, do hostowania obrazów dysków maszyn wirtualnych lub jako pliki pamięci masowej podłączonej do sieci (NAS), do których uzyskuje się dostęp za pośrednictwem sieciowego systemu plików ( NFS), blok komunikatów serwera (SMB) lub S3.

W katalogu PowerStore Prime dostępnych jest pięć modeli, wszystkie o wielkości 2U, z możliwością obsługi 24 dysków NVMe i 24 portów Ethernet lub 16 portów Fibre Channel. Macierze zaczynają się od 500T z dwoma procesorami Xeon i 24 rdzeniami i przechodzą przez 1200T, 3200T i 5200T do 9200T z czterema procesorami i 112 rdzeniami.

Macierze PowerStore Prime mogą obsługiwać do 96 dysków SSD po dodaniu trzech półek o wysokości 2U, z których każda mieści 24 dyski SSD. Model 3200T może być używany z nurkowaniami QLC o dużej gęstości i w takim przypadku nazywany jest 3200Q.

Reklama

„Nie mogę powiedzieć, o ile bardziej ekonomiczny będzie model 3200Q w porównaniu z modelem 3200T” – powiedział Vigil. „Działa jak bardziej elastyczna macierz, do której można dodawać dyski SSD jeden po drugim, a nie cztery czy osiem na raz”.

Bardziej użyteczny przy tej samej surowej pojemności

Domyślny typ dysku to trzypoziomowy dysk o pojemności 15,36 TB. Macierz PowerStore Prime z pełnym zestawem dysków oferuje 1,47 PB pierwotnej pojemności. Dzięki nowej wersji – 4.0 – PowerStore OS, kompresja wynosi 5:1 i może osiągnąć 5,9 PB.

Cztery pary aktywny-aktywny kontrolerów macierzowych PowerStore Prime można połączyć w klaster, aby uzyskać pojemność 23,6 PB.

„Mogliśmy ogłosić konfigurację z dyskami SSD o pojemności 30 lub 61 TB, taką jak w przypadku PowerScale w tym tygodniu” – powiedział Vigil. „Uważamy jednak, że tutaj nie jest to zbyt przydatne. PowerStore jest używany głównie w trybie blokowym do przechowywania danych na dysku transakcyjnym lub wirtualnym, których rozmiary i ilości są mniejsze niż dane plikowe przechowywane na serwerze NAS. Dlatego ważne było, aby priorytetowo ustalić cenę.”

Firma Dell twierdzi, że nowa generacja procesorów Intel Xeon jest o 66% wydajniejsza niż procesory stosowane w poprzedniej wersji PowerStore.

Tymczasem funkcja kompresji udostępnia więcej danych w pamięci podręcznej przy tym samym czasie dostępu z dysku SSD, dzięki czemu system PowerStore OS 4.0 ma 30% przewagę szybkości w porównaniu z wersją 3.6. Twierdzono również, że zużycie energii jest o 28% mniejsze na każdy przechowywany TB.

Zwiększona funkcjonalność poprzez chmurę i sztuczną inteligencję

PowerStore 4.0 zapewnia replikację do tego samego klastra lub do lokalizacji zdalnej, którą można skonfigurować za pomocą sześciu kliknięć myszą i można ustawić automatyczne przełączanie awaryjne w przypadku awarii macierzy.

Posiada nową konsolę administracyjną PowerStore AIOps, do której można uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia, w tym tabletu i smartfona. Wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję do obserwacji ruchu w macierzach i tworzenia raportów aktywności, alertów bezpieczeństwa i rekomendacji.

PowerStore AIOps wywodzi się z konsoli Apex AIOps Infrastructure Observability działającej jako usługa. W najnowszej wersji administrator może poprosić o diagnostykę za pośrednictwem chatbota, używając języka naturalnego.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment