Delicious in Dungeon zostało zainspirowane dziwaczną grą wideo RPG


Pyszne w Dungeonjeden z naszych ulubione anime tego roku jak dotądopiera się na uznanej mandze stworzonej przez Ryōko Kui w 2014 roku — ale jak mówi mangaka, początki tego pomysłu sięgają jeszcze dalej.

W języku japońskim wywiad z Famitsu w lutym Kui szczegółowo opisał wiele inspiracji związanych z grami wideo stojącymi za popularną serią.

Jednym z największych jest gra RPG z 1990 roku pt Czarodziejstwo 6: Zmora Kosmicznej Kuźni. W grze, pierwotnie wydanej na Amigę i DOS, typowa impreza fantasy – ludzie, elfy, krasnoludy, wróżki, ludzie-psi znani jako Rawulves, jakkolwiek to nazywacie – zostaje uwięziona w zamku opanowanym przez potwory i musi wywalczyć sobie wyjście . Podobnie jak Pyszne w Dungeonjednak fabuła ma pewne zwroty akcji, które wykraczają daleko poza standardowe fantasy. Nie będziemy psuć ci przyjemności nadal mogę grać w tę grę nawet dzisiajale pod koniec wszystko staje się bardzo science-fiction, jeśli gracze wybiorą właściwą ścieżkę.

Kui powiedziała, że ​​dorastała, obserwując, jak jej ojciec gra w tę grę, ale sama nie pozwolono jej w nią grać. Jednak jako dorosła zaczęła szukać wielu gier wideo Pyszne w Dungeon. Lista jest obszerna: tłumaczenia wskazują na jej odniesienia wszystko, począwszy od pełnych historii gier RPG, takich jak 13 Strażnikówdo gier polegających na budowaniu talii, takich jak spektakularne Napis.

Kui powiedziała, że ​​woli gry z minimalną walką, ale nadal ją kocha Red Dead Redemption 2 I Bóg wojny za jakość historii, postaci i scenerii.

Podsumowując, ma to całkowity sens Pyszne w Dungeon umiejętnie bawi się zachodnimi tropami fantasy i je podważa, skupiając się na gotowaniu potworów i rozwiązywaniu problemów osobistych w równym stopniu, jak na walce.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cała dzisiejsza generatywna sztuczna inteligencja jest w wersji beta – nie tylko iOS 18

Sugeruje to najnowszy biuletyn Marka Gurmana Jabłko może zdecydować się na oznaczenie sztuczna inteligencja cechy w iOS 18 Jak wersja beta lub podglądpodobnie...

SonicFi wprowadza produkty sieciowe dla małych i średnich firm

SonicFi Inc., zupełnie nowa firma, której celem jest dostarczanie rozwiązań dla małych i średnich firm, debiutuje dziś swoją serią produktów sieciowych w chmurze...

Oferty z okazji Dnia Pamięci Apple 9to5Mac

Oferty Apple z okazji Dnia Pamięci są już dostępne. Zbliża się weekend z okazji Dnia Pamięci, a to oznacza, że ​​śledzimy więcej...
Advertisment