DeepMind ma na celu wypełnienie luki w umiejętnościach STEM za pomocą nowego programu


DeepMind, firma zajmująca się sztuczną inteligencją (AI) i laboratorium badawcze kupione przez Google w 2014 roku, opracowuje inicjatywę edukacyjną mającą na celu uzupełnienie niektórych umiejętności w zakresie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM), których brakuje w Wielkiej Brytanii.

We współpracy z kilkoma organizacjami charytatywnymi i przedsiębiorstwami społecznymi DeepMind powiedział, że będzie rozwijać zasoby edukacyjne i pomagać istniejącym programom dotrzeć do większej liczby młodych ludzi.

Obum Ekeke, szef ds. partnerstw edukacyjnych w DeepMind, powiedział: „Dla wielu młodych ludzi w Wielkiej Brytanii, zwłaszcza tych z niedostatecznie reprezentowanych środowisk, kariera w sztucznej inteligencji wydaje się być poza zasięgiem – i to musi się zmienić.

„Koncentrując się na edukacji w młodym wieku, istnieje możliwość pomocy w przełamaniu długotrwałych barier, które ułatwiły system nierówności. Mamy nadzieję, że ten program edukacyjny może pomóc zaszczepić zaufanie kolejnemu pokoleniu uczniów i ostatecznie odegrać rolę w tworzeniu integracyjnego i dostępnego globalnego ekosystemu sztucznej inteligencji”.

Chociaż istnieją inicjatywy rządowe mające na celu: wyposażanie nauczycieli w umiejętności aby lepiej prowadzić lekcje oparte na technologii, wielu nauczycieli przyznało w przeszłości, że: nie sądzą, że mają umiejętności potrzebne do nauczania takich tematów jak kodowanie.

W ramach nowego programu DeepMind będzie współpracować z Fundacją Raspberry Pi, aby opracować zasoby dla nauczycieli, które pomogą im łatwiej uczyć uczniów o sztucznej inteligencji.

Reklama

Wolontariusze z DeepMind zarejestrowali się do pracy z Raspberry Pi, aby zapewnić, że zasoby wyjaśniają, w jaki sposób sztuczna inteligencja pojawia się w codziennym życiu lub może wyglądać w przyszłości, w sposób odpowiedni również dla uczniów w wieku od 11 do 14 lat jako „odpowiednie kulturowo” dla uczniów w określonym wieku i pochodzeniu.

Oprócz zasobów klasowych, DeepMind i Raspberry Pi chcą opracować wyzwanie dla uczniów, które będzie wymagało od nich zastosowania koncepcji i technologii sztucznej inteligencji w „rzeczywistym świecie”, aby pomóc im lepiej zrozumieć, w jaki sposób sztuczna inteligencja jako technologia jest częścią ich życia.

Powołując się na badania Brytyjskiego Stowarzyszenia Naukowego, DeepMind powiedział, że 38% szkół nie oferuje GSCE informatyki, co oznacza, że ​​niektórzy uczniowie mogą nie być w stanie kontynuować nauki niektórych przedmiotów, nawet jeśli chcą.

Liczba Liczba studentów GCSE wybierających przedmioty komputerowe wzrosła w 2022 r., przy czym wzrost wynika prawie wyłącznie z faktu, że więcej dziewcząt decyduje się zapisać na ten przedmiot. Ale były obawy w przeszłości liczby akademickie nie zawsze odzwierciedlają liczbę osób wybierających tę karierę w późniejszym życiu, a dziewczęta mówiły w przeszłości, że żałował porzucania przedmiotów STEM.

Poza tradycyjnym środowiskiem szkolnym istnieje wiele inicjatyw mających na celu zachęcenie młodych ludzi do zainteresowania się przedmiotami opartymi na technologii, ale zasięg może być ograniczony.

Aby pomóc organizacjom charytatywnym i organizacjom dotrzeć do większej liczby młodych ludzi dzięki pracy, którą już wykonują, DeepMind zapewni finansowanie i godziny wolontariatu na rzecz nauki STEM, The Brilliant Club, Stemettes, British Science Association i Apps for Good.

W ten sposób DeepMind planuje pomóc tym organizacjom w dodawaniu większej ilości treści związanych ze sztuczną inteligencją do programów, które już opracowały, oraz w dotarciu do większej liczby dzieci, zwłaszcza tych ze szkół państwowych lub młodzieży z grup niedostatecznie reprezentowanych w sektorze technologicznym. Celem jest rozszerzenie tych programów na ponad 500 szkół w Wielkiej Brytanii, co odpowiada około 100 000 dzieci w wieku szkolnym.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klauzula „legalna, ale szkodliwa” usunięta z ustawy o bezpieczeństwie online

Rząd Wielkiej Brytanii zaproponował zastąpienie kontrowersyjnego „legalnego, ale szkodliwego” przepisu ustawy o bezpieczeństwie online nowymi obowiązkami w celu zwiększenia odpowiedzialności gigantów technologicznych. Zgodnie...

Streaming muzyki jest sprawiedliwy zarówno dla konsumentów, jak i artystów – stróż

Kompozytorzy i muzycy od dawna twierdzą, że streaming muzyki traktuje ich niesprawiedliwie, a mniejsi artyści zarabiają niewielkie sumy. Ale brytyjski organ nadzorujący...

Idealna cena 700-800 USD za kartę GeForce RTX 4080: ankieta TechPowerUp przeprowadzona wśród 11 000 respondentów

Idealna cena karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 4080 „Ada” wynosi od 700 do 800 USD, wynika z niedawnej ankiety przeprowadzonej przez TechPowerUp na...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!